ilk bebegine tup bebekle kalip ikinciye kendiliginden hamile kaln varmi?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve mehay tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

17 Ekim 2010
    Konu Sahibi : mehay
  1. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    selam kizlar bende sizler gibi cok zor evrelerden gecerek 6 sene sonunda ilk bebegime tup bebekle hamile kaldim taniyanlar bilir...benim merak ettigim icinizde veya cevrenizde ilk bebegine seneler sonra tup bebekle hamile kalipta ikinciye kendiliginden hamile kalan varmi???ben su an hemen bebek istemiyorum aslinda cunku oglum daha 1 yasinda ...isteyince hemen olacagini bilsem soyle oglum 5 yasina gelene kadar beklemek istiyorum ama birde olmassa vakit kaybi olur benim icin o kadar bekledikten sonra tup bebekte yaptirsam ikinciyi olmaz yas gecer diyorum ...yani anlayacaginiz kararsizim ....hemen olursada hazir degilim su anda ikinciye diyorum...ama olmaz diyede korkuyorum iste cunku ben 6 asilama 2 tup bebek sonrasi cok buyuk gucluklerle hamile kalabildim...simdi size soruyorum icinizde yada cevrenizde tanidiginiz biri varmi ikinciye kendiliginden hamile kalan???:uhm:

2. 18 Ekim 2010
  3. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    kizlar kimse yokmu icinizde veya cevrenizde benimdurumumu yasamis olan..hadi ama cevap bekliyorum :KK43:(

4. 18 Ekim 2010
  5. NES84

NES84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    636
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşım bende aralıkta tüp bebek yaptıracağım umarımm Allah nasip ederde hayırlısı ile tutarr..
    söz ettiğin gibi bişey duydum ben bir tanıdığımız ilk çocuğu bu şekilde tedavi ile olmuş sonrasında ile nasılsa olmuyo diye korunmamış ve ilk çocuğu bi kaç aylıkken birkere daha hamile kaldı,bence kadındn kaynaklanan sorun varsa doğumdan sonra hormonal dengenin değişmesi,yumurtalık ve rahmin yenilenmesi nedeni ile böle bir durum olabilir açıkcası kendim içinde öle düşünüyorum belki ilki tüp bebek olur ikinci normal yolla olur diyorumm Allah hepimize hayırlı sağlıklı eli ayağı düzgün evlatlar nasip etsin inşallahhhh...

6. 18 Ekim 2010
  7. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    insallah canim benim yaa...
    aslinda insan iklki dogdugunda hemen istemiyor ama aradan biraz zaman gecip ya yeniden olmassa korkusu sarinca kararsiz kaliyor....benim icin cok erken biliyorum ama korkuyorum yavrumu kardessiz buyutmek istemiyorum ben olunce yapayalniz kalsin istemiyorum o yuzden denemeye basliycam sanirim ama ne zaman cok karar sizim cokkk :KK43:((
    Allahim seninde gonlundekini versin insallah...sen ne dusunuyorsun bu konuda???hemen istiyormusun dgumdan birkac ay sonra yoksa birkac sene bekleyecekmisin???

8. 18 Ekim 2010
  9. gokyuzuu

gokyuzuu DeLiLeRDe SeVeR.... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    var var benım halam ilki tüp bebekdi yigenımın yası olmadan ikinciye hamile kaldı şimdi biri 2 yasına giricek diğeride 3 aylık

10. 18 Ekim 2010
  11. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    ayy moral oldun canim yaa kac yasida halan peki??

12. 18 Ekim 2010
  13. gokyuzuu

gokyuzuu DeLiLeRDe SeVeR.... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    28 yasında 3 sefer tup bebek denedi üçünçüde tutdu oğlu oldu sonra 1 sene gecmeden kendiliğinden kızına hamile kaldı oda çok şaşırdı

14. 19 Ekim 2010
  15. oferta

oferta yaşama sebebim oğullarım Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    163
    aslında benimde çok düşündüğüm bir konu açılmış.bende 2. tüp bebek denememde çok şükür ki opluma hamile kaldım ve şimdi 9 aylık bir oğlum var ve nasılsa olmuyor diye şu aralar korunmuyoruz.bu arada tüp bebek yaptırdıktan sonra kendiliğinden hamile kalan 2 arkadaşım var.bebeğim çok küçük olduğu için şu an bende ikinci çocuğu düşünemiyorum ama oğlumunda kerdeşi olmasını çok istiyorum.

16. 19 Ekim 2010
  17. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim yaa Rabbim isteyince olmayacak sey yok...umudumuzu kaybetmemeliyiz demekki...

18. 19 Ekim 2010
  19. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    kac aydir korunmuyorsun canim???benimde bir arkadasim vardi 3 asilama 1 tup bebek yaptirdi ve tup bebekle hamile kaldi...dogumdan sonra hic korunmadi nede olsa olmuyor diye ve 3. ayda hamile kaldi..cok zor gunler beni bekliyor dedi daha bebegi 10 aylik ve su an 6 aylik hamile a.s