Ilk bebeğini düşük yapan arkadaşlar...

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve senem1 tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

19 Eylül 2010
    Konu Sahibi : senem1
  1. senem1

senem1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam arkadaşlar,

kasım ayında 5,5 haftalık bebeğimi düşürdüm:KK43: kurtaj sırasında rahım agzında yara oldugu anlasıldı,doktor dogum yapmadan yarayı yakmadı,onun yerıne rahım agzı kanserıne karsı aşı oldum,ekım ayına kadar da bebek yapmam sakıncalı oldugundan korundum,ınsallah allahın ıznıyle bu ay tekrar bebek dusunuyoruz,3 ay oncesınde folık asıt ve coraspın kullanımına basladım,daha oncesınde coraspın kullanan varmıdır?sakıncası varmı bılmıyorum ama kullananlarsan fıkır almak ıstıyorum..tesekkurler

2. 19 Eylül 2010
  3. eylulmavi

eylulmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    cok gecmis olsun canım allah tekraraını yasatmasın. bende temmuz basında kğrtaj oldum.8 haftalık bebegimin kalbi dudu bunu yazmak bile okadar zor ki benim icin.sonrasında 2 dra gittim korunmana gerek yok dediler. biri sende oldugu gibifolic asid ile coraspirin önerdi digeri ise sadece folic asit kullan dedi.bende cok bunaldım ne yapacagımı sasırdım kafayı yeme derecesine geldim.en son folic asid ile coraspirini kullanmaya karar verdim. kullanıyorum ve su anda da korunmuyoruz. allahım hayırlısını versin canım tekrar yasatmasın bizee

4. 19 Eylül 2010
  5. senem1

senem1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amın ınsallah senı cok ıyı anlıyorum ne kadar zor oldugunu da...ama tek dıyebılcegımız hayırlısı olsun ınsallah.demekkı bızım ıcın hayırlısı olan buymus ınsallah tekrar yasamayız tek korktugum sey suan bu benım :KK43: bu ay bızde dusunuyoruz doktor gunun gectıgı anda gel dedı,coraspın daha onceden dusuk yapanlar ıcın onerılıyormus,hamılelık anında kullanmaya devam edılcek bu bebege zararı olurmu acaba onu bılemıyorum...

6. 19 Eylül 2010
  7. eylulmavi

eylulmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benim drum zararı olmadıgını söyledi canım internettende baktım son haftalarda bırakılıyomus amma herhalde onuda drlarımız söylerr.hakkımızda hayırllısı canımm

8. 20 Eylül 2010
  9. CiLeKLi...

CiLeKLi... Sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Gecmiş olsun. aynı seyleri ben de yasadım. 1 sene once dusuk nedeniyle kurtaj oldum ve sonrasında bende de yara tesipt edildi tabi kurtajla alakası varmı bılmıyorum. benim de doktorum mudahele etmedi. duzenli smear testleri yapıldıgı surece yaranın zararı yok.

coraspin kan sulandırmak ıcın veriliyor genelde. bende kan pıhtılasması oldugu ıcın hem coraspin hem iğne kullanıyorum. hani herhangi bir sorunun yoksa da coraspin almak hergun nasıl olur bilmem. muhtemeln dusugun oldugu icin doktor tedbir amaclı vermiştir.

10. 20 Eylül 2010
  11. medicalsecreter

medicalsecreter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim de gecen sene düşüğüm oldu ılk bebegımdı.. gerçi planlı değildi ama onun sevgisi ıcıme dustu sımdı ıstıyorum allah nasıp ederse..

12. 20 Eylül 2010
  13. senem1

senem1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    rahım agzındakı yaradan dolayı dusuk olurmu acaba?doktor en son yara ıyı gorunuyor dedı,yara duruyor ama korkuyorum yıne duserse dıye:KK43: smear testı ıkı kere yaptırdım temız cıktı.

14. 20 Eylül 2010
  15. eylulmavi

eylulmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sendeki kan pıhtılasması hangisi canım bendede faktör v taraması yapıldıda. ayrıca hamilemisin simdi igneler hamilelikte kullanılıyo diye biliyorum ben

16. 20 Eylül 2010
  17. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    bende dusuk yasadım..folık asıte devam ettım..canım bır rahatsızlıgın yoksa ve doktor soylemedıyse kullanma coraspın..folık asıt yeterlı..

18. 20 Eylül 2010
  19. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    yok canım...çok zor bır ıhtımalmıs...
    bendede var yara..
    düşüge neden olmazmıs..
    çok nadır durumlarda enfeksıyon kapmıssa olabılırmıs..ama mılyonda bır ıhtımel..
    bana düşük nedenı olarak genetık oldugu..
    saglıksız bebeklerın duştugu soylendı doktor tarafından...