İlk çocuk, doğacak olan kardeşini ne şiddette kıskanır???

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve eylulece tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

29 Nisan 2008
    Konu Sahibi : eylulece
  1. eylulece

eylulece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eşinizi çok seviyorsunuz,o da sizi çok seviyor.Evliliğiniz kusursuz gidiyor.Eşiniz bir gün gelir ve size derki
    --Karıcım ben seni çok seviyorum,çok güzelsin, çok tatlısın, hayatımın anlamı sensin...
    Ve arkasından ekliyor,
    --ama;ben bir kadınla daha evlenmek istiyorum.Sen onu seveceksin,koruyacaksın,herşeyini onunla paylaşacaksın...
    Eşinize ne cevap verirdiniz? Kabullenirmiydiniz? Yoksa elinize geçen birşeyi ona fırlatmak mı isterdiniz? Belkide çoğunuz böyle bir şeyi düşünmek bile istemiyecektir.
    Bizler bu durumu ne kadar kabullenebilirsek,çocuğumuzda kardeşini aynı derecede kabulleniyor.Onlar için kabullenmesi çok zor...Malesef...

2. 29 Nisan 2008
  3. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ilginç bir bakış açısı...
    olaya bu şekilde bakarsak ilk çocuk için çok zor bir durum...
    benim de 2 çocuğum var,oğlum ve kzım arasında ise 5 yıl var...kızımı doğurduğum zaman çok sıkıntılar yaşadım...oğlum yeni gelen kardeşini istemedi.teoride hamileliğim süresince onu hazırladığıma inanmışken,pratikte bunun öyle olmadığını gördüm...
    velhasıl çocuk büyütmek cidden zor,sevgiyle,sabırla aşılamayacak engel yok...şimdi birbirine düşkün iki çocuğum var...

4. 29 Nisan 2008
  5. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ilginc bi benzetme ama bence pek alaka kuramadim dogrusu cunku onlar ayni kani paylasan yeri gelince birbirlerinin herseyi olacak kardesler .neyse canim bak benim oglum henuz uc bucuk yasinda .kizimda uc aylik olucak nerdeyse .canim ben bu konuyu cok arastirdim kiskancligi hatta oglum kiskanmasin diye konu bile actim.oncelerde sorun oldu son aylarda dogumumun yuvadan mektup geldi.oglunuz cok kotu annesini ozluyo sureklisayikliyo ona bisey olucak saniyo.sonra guzelce defalarca annattim bisey olmuyacagini.sonra doguma gittim bir hafta aane diye inlemis .iki yasinda gece gunduz bezi birajkan cocuk tekrar isemeye basladi.ama hic kizmadim onceden biliyodum boyle seyler olabileceyini.he simdi kardesine cok alisti.o agladiginda ayberk geliyo abi geliyo aglama diyip kosuyo memesini veriyo.susturamassa anne acikmis diyo.gecen kizimin basina kaza geldi eyer oglum farketmeseydi belkide kaybedecektim kizimi yani oglumun vesilesiyle kurtuldu birazda.kiskanclik insan oglunun icinde var ama onu biraz yumusatabilirsiniz .

6. 29 Nisan 2008
  7. SuLtan42

SuLtan42 Uykucuuu Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    vaLLa basligi görünce kendimden bisiler yazim dedim.. biz 4 kardesiz, bende 2 numarayim. yani benden sonra 2 tane kardesim daha oldu, ve ikisinide asiri derecede kiskanmisim, yani öyleki. benden sonra gelen kizkardesimin, (o bebekken bende 2 yasindayken) üstüne oturmusum, bogmak niyetiyle :eek: neyseki annem hemen farketmis, ve bizi bidaha hic yanliz birakmamis,..tabi daha cok vukaatlarim olmus, 2 kere kolunuda cikarmisim, camdan atmaya kalkmisim vs. :uhm: en kücük oglan kardesimide cok kiskanmisim, yani onuda öyle hirpaladimki, cocukcagiz kücükken burun ameliyati olmak zorunda kaldi, cünkü ben itikledim :1shok: (aramizda 5 yas var onlada).. Ama mesela benim kizkardesim, oglan kardesimi hic kiskanmadi, onlarinda az bi yas farki var amaa, cok sevdi hic kiskanmadi !! Insanin cidden birazda huyuna bagli oluyor galiba..
    Demek istedigim su ki bence cok dikkatli olunmali bu konular cok hassas, kardes kardesi mutlaka hep kiskaniyo. istisnalar kaideyi bozmaz, yeni dogan bebege cok ilgi gösteriliyor ama bence o hassas dönemde büyük cocugunda asiri ilgiye ihtiyaci var..

kafamçokkarıştı karisik konular ya

8. 29 Nisan 2008
  9. eylulece

eylulece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle okuduğunuz için çok teşekkür ederim.Kızınada çok geçmiş olsun.Tabiki çocuklar farklı.Burda anlatmaya çalıştığım şey asla kabul etmedikleri değil yada birbirlerini sevemicekleride değil.Sadece,ilk başta yaşadığı şok.Aslında kardeşini kıskandığı için yapmış olduğu taşkınlıkların çok normal olduğu (belkide haklı olduğu)...

10. 29 Nisan 2008
  11. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Şu an 27 yaşımdayım , kardeşim benden 7 yaş küçük ve erkek ama hala kıskanıyorum sırnaşık şey

Benden çok ona ilgi gösterilirse deli oluyorum ki torunlarında en büyüğü benim ama sıpa erkek olduğundan bazen daha çok ilgi görüyor işte sırnaşık şey

12. 29 Nisan 2008
  13. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    bence o benzetme cok sacma olmus adami koynuna alip yatiyosun ...ortak bi mal var ortada ....
    kardeslik bambaska....ben kardeslerimin en buyuguyum 3 tane kardesim var hicbirini kiskanmadim
    bence kardeslerin birbirini kiskanmasi anne babanin gosterdigi esit ilgiye bagli....
    hersey esit olursa neyi kiskanicakki????ama sen birine surekli bisey alip digerine almazsan yada birine kucagina alip severken digerine dokunmazsan bile tabiki kiskanir....a.s.

14. 29 Nisan 2008
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    yani kafam karıştı açıkcası....
    bana okadar saçma geldiki anlatamam..eşim karşıma çıkacak bir başka kadını sevdiğini hatta evlenmek istediğini söyleyecek....ben benimle ilgili bu durumu rafa kaldırıp çocuğumu bu durumamı alıştırıcam..ya bırakın lütfen...yani eşinizin teklifine EVET demişsiniz de çocuğun kıskanmasını konuşuyorsunuz..
    şöyle anlamış olsak....
    eşimin benden önce birinden çocuğu varmış benimle evlendikten sonra o çocuk ortaya çıkmış..işte o çocukla benim çocuğumun kıskanma davası..eh bu olabilir buda zatem tipik bir binbir gece masalı......
    yorum sizin...

16. 29 Nisan 2008
  17. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    ........................................................

Son düzenleme: 29 Nisan 2008
  18. 29 Nisan 2008
  19. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    benimde iki oğlumun arasında beş yaş var
    ikinçiye hamile kaldığımda kıskanmasın diye bak burda kardeşin var
    seninle oynayacak deyip hep göbeğimi elletirdim
    bana kardeşim ne zaman gelcek de oynayacam dedi
    hiç kıskançlık yapmasın diye birlikte alış verişe beraber gittik bebege birşeyler alırken büyüğede aldım
    doğuma gittiğimde büyük oğlana önçeden aldıgım hediyeyi göstermemiştim
    eve geldiğimizde kardeşine bi baktı dövecekmiş gibi
    yanıma çagırdım bak oğlum kardeşin gelirken sana ne almış diyerek hediyesini verdim
    kıskançlık yapmadı hiç cevremdekileride uyardım kıskandıracak hiç bir şeyde bulunmayacaksınız diye