ilk defa tp bebek yaptranlar tecrbelerinizi bekliyorum

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve AayseA tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

26 Nisan 2009
    Konu Sahibi : AayseA
  1. AayseA

AayseA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm:ben ilk defa tüp bebek deniycem ve çok kafama takıyorum tedavi süreci uzun ve karışık bilgisi olanlardan yorum bekliyorum....

2. 26 Nisan 2009
  3. Zxuxmmin

Zxuxmmin RABBIMIN EMANETISINIZ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende ilk defa yapcam ve senin gibiyim....

4. 26 Nisan 2009
  5. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    besmeleyi çek ve başla güzelim korkma evet biraz uzun sıkıcı yıpratıcı ama inşallah sonucu güzel olacak karışıkda değil aslında çünkü dr un ve hemşireler seni yönlendirecekler tek yapman gereken söylenenleri harfiyen yapman allah kolaylık versin emeklerimizi boşa çıkarmasın

6. 26 Nisan 2009
  7. umudaMerhaba

umudaMerhaba Rabbim meleğimi nasip et Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende ilderisi gelirk defa yapacağım bence sakin olmalıyız ve ol bol dua etmeliyiz

8. 26 Nisan 2009
  9. zero55

zero55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de ılk yapacaklar arasındayım kısmetse yaza ınŞallah.nasıl yapılıyor neler yapılıyor ınceleyıp duruyorum.

10. 26 Nisan 2009
  11. bebetom

bebetom Teyzesinin gülü o Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sımdıden sana kolay gelsın ve hayırlısı olsun.Ben 2 defa tup yaptırmıs bırı olarak sana yardımcı olurum.Eger vucudun ılaclara guzel yanıt verırse yumurta sayın ve kalıten cok olur ayrıca sansın artar.Bırde esınde problem varsa beslenmesıne dıkkat etsın.Gunde bır bardak sabah ac karnına nar suyu ıcsın.Kecı boynuzu da kaynatıp ıcır.Yalnız nar suyu katkısız saf nar suyu olsun,buyuk alış verıs merkezlerınde var.Sende ıcebılırsın bunları.Bana tup bebek merkezı soylemıstı.Bana ıkı protokol uygulandı.Bırıncı denememde antagonıstlı yanı kısa protokol ıkıncıde ıse uzun protokol uygulandı.Yanı lucrın le basladım.Ucuncuye Allah kerım artık bızım kımızde de problem cok o yuzden olmadı.Sana bolsans umarım bebegını kucagına alırsın.Hıc korkma her sey cok kolay artık yumurtalarını narkozlada aldırabılırsın.Optum:eek:a.s.

12. 26 Nisan 2009
  13. EU2

EU2 Guest

Selam kızlar hepinizeeea.s...bende haziran yada temmuz ayında başlayacam tüp bebek tedavisine..ama çok korkuyorum:1no2:..bugün sürekli her bölümü okumaya çalıştım,ama kafam iyice karıştı beni ne beklediğini öğrenmeye çalışıyorum ama malesef karamsalığa kapılıyorum..ben rahim filmi çekilirken anestezi istemiştim 8 ay önce ,bu ayda histeroskopi yapılıcak bana gene anestezi alıcam.bugün bir video izledim yumurtalıklar toplanırken gene anestezi yapıyolarmış:çok üzgünüm:aceba ağrı mı oluyo onları toplarken..sizler ne hissetiniz ?nolur tecrübesi olanlar biraz daha detaylı ve adım adım bizi ne beklediğini yazarmısınız:a015:

14. 26 Nisan 2009
  15. balance88

balance88 sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yumurtalar toplandığı zaman anestezi ile toplanıyo zaten baygın oluyosun hiç birşey hissetmiyosun yani ağrın olmuyo kafana takma trasverdede uyanıkken oluyo ağrın yine olmuyo hereze bol şans :lepi:

16. 26 Nisan 2009
  17. others

others Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar korkacak,kafanızı takacak hiç birşey yok.Bu tedavide en önemli olan moral.Size verilen ilaç göbekten rahatlıkla yapabileceğiniz canınızı acıtmayacak iğneler.Ki ben iğneden çok korkmama rağmen hepsini kendim yapmıştım.En fazla 28 gün sürecek bu tedavi bebeklerinizi kucağınıza almanızı sağlayacak.O yüzden kafanıza takmayın.
    Yumurta toplama işlemi sedasyon anestezi şeklinde yapılıyor ve işlem bittiği anda uyanıyorsunuz.Hissettiğiniz tek şey 1,2 saat süren adet ağrısı şeklinde.....Anestezi verilmesinin sebebi sizin stres olmadan kısa sürede yapabilmek.
    Ardından 3 ila 5 gün içinde transferiniz yapılıyor.Buda normal muayene ortamında gerçekleştiriliyor.
    Tüp bebek , bizim gibi uzun süre bebek sahibi olmak isteyen anneler için, abartılmayacak kadar kısa ve acısız bir tedavi.

18. 26 Nisan 2009
  19. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canm hiç korkma yumurtlarını topladıklarında hiç bişey hissetmiyosun uyutuyorlar zaten transfere gelince 5 dk ya sürüyor ya sürmüyor bu muydu diyosun. Tedaviye yeni başlayacak ve ya başlayan bütün arkadaşlara hayırlı olsun. Emeklerinin sonucunu bebeklerini kucaklarına alarak alırlar inşallah Korkulacak hiç bir şey yok....