İlk deneme ve dondurulmuş embriyo transferi başarısız sonuçlanınca ...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ebruozguv tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ebruozguv
  1. ebruozguv

ebruozguv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba hocam

biz geçen yıl iki defa tüp bebek denedik ayrıca ilk denememizden dondurulmuş embriyo transferimiz de var ama hiç birinde gebelik elde edmedik

ilk deneme ve dondurulmuş embriyo transferi başarısız sonuçlanınca eşime ve bana bir çok test yapıldı bunların içinde histeroskopi genetik testler eşime dna hasarı testi ve yine bana yapılan immünolojik testler var bu testlerin hepsinin sonucu normal çıktı sadece bende MTHFR(C677T) heterozigot mutant çıktı ve bunun için hergün düzenli olarak kan sulandırıcı iğne (clexane )kullandım

doktorumuz gerek yok dese de biz embriyolar içn genetik tarama istedik ve taramaya giren 12 embriyodan sadece 2 tanesi sağlam bulundu ve bu ikisi transfer edildi

ve yine doktorlarımız kesin dediği halde gebelik testi sonucum 0 çıktı

şimdi sorum şu ki:
    eşlerde hiçbir sorun bulunamamasına rağmen embriyolarda bu kadar genetik problem olması normal mi

bu sonuçlara göre önümüzdeki ay başlamayı düşündüğümüz deneme öncesi yapılması gereken testler ya da tedaviler var mı

ya da bu sonuçlarla bebek sahibi olabilmek için boş yere mi çaba sarfediyoruz yani bebek sahibi olma ihtimalimiz var mı

2. 7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ebruozguv
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,bir kere boşuna umutsuzluğa kapılmayın.Ama bu tedaviler böyledir,hiç bir zaman garanti diyemeyiz.Embriyolarda bu kadar problem olması normal mi diyorsunuz?Bunu yaşa göre değerlendirmek gerek.Ama şunu biliyoruz ki 30 yaş çevresinde olanların embriyolarının yarısı anormal çıkabiliyor.Bu da artık normal karşılanıyor.Sizde ise Yaklaşık %80 i anormal çıkmış.Bu oran biraz fazla.Bundan sonraki denemelerinizde de PGD dediğimiz genetik test uygun olur görüşündeyim.Sevgiler