ilk denemede olmadı dıye tehlıkemı var demekkkkkkkk

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ilksu tarafından 24 Nisan 2008 başlatılmıştır.

24 Nisan 2008
    Konu Sahibi : ilksu
  1. ilksu

ilksu Guest

bebegımın olmasını cok ıstıyorum ılk deneme basarısızdı nıye genelde herkesın ılk denemesı tutuyoda bızımkı tutmuyo....belkı aramızda yıllardır bekleyenler vardır onlar bana kızmasıbunun bır ayıda ınsanı yıkıyo on yılıda.sızce doktorluk bı durum varmı

2. 24 Nisan 2008
  3. ilksu

ilksu Guest

benım gıbı dusunnen yokmu yanı yapmayın kızlar

4. 24 Nisan 2008
  5. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    ilksu kızmadım desem yalan olur kızdım :eek:klava: ama seni anlıyorum biraz gebelikdeki forumları gezersen ne kadar normal bir durum olduğunu anlayacaksın a.s. benimde 6 ay oldu canım. zaten gebelik planı yaparken mutlaka doktora gitmen lazım. bazı testler yaptırman, ultrasonla baktırman, smear yaptırman, vajinal muayne olman ve en önemlisi folic asit kullanımına başlaman lazım. ilk aylar olduğundan olmaya bilir. en önemlisi stres çok büyük bir etken olmaması konusunda. azıcık rahatla güzelim neden taktın ilk ayda olsun diye. kimisinde olur ilk aydan kimiside hiçbir problemi yokken senelerce bekler. rahat ol mutlaka sende kavuşursun bebişine Şeniz

6. 24 Nisan 2008
  7. DIPTISDIPTIS

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    bu arada günleri iyi tutturman gerekiyor. ama gebelik öncesi doktora görünmeni şiddetle tavsiye ederim a.s.

8. 24 Nisan 2008
  9. hasmer

hasmer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı şey benim için de oldu...2. sefer denedik bakalım bekliyoruz ara ara midem bulanıyo ama daha kusmuş değilim:)10 gün var adet olmama inşallah seninde benimde olur bebişimiz:)

10. 24 Nisan 2008
  11. DIPTISDIPTIS

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    canlarım bulantılar 6. haftadan sonra başlar. ben her ay bu belirtileri yaşıyorum inanın ama ne hikmetse adet oluyorum her defasında. ben 2 düşük yaptım. hamile kaldığımda inanın ne bulantı ne başka birşey olmadı. ama hamile değilken bütün belirtileri yaşadım. biraz psikolojik a.s.

12. 24 Nisan 2008
  13. NaZo_GeLiN

NaZo_GeLiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İlksucumm bende 8. denememde hamile kalmıştım çok acele ediyordum şimdi kaybettim bebeğimi biraz sabret herşeyin hayırlısını dile umarım herşey gönlünce olur

14. 24 Nisan 2008
  15. NaZo_GeLiN

NaZo_GeLiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dıptıscımm sen her ay belirtilerini yazıyorsun bende kesin bu kız hamile diyorum şimdiye senin kaç çocuğun olduydu gıı...bunlar şaka maka da herşeyin hayırlısını dileyelim...

16. 24 Nisan 2008
  17. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım öğle kolay değil hamile kalmak, zaman ve sabır gerekiyor, 10 aydır bekliyoruz biz ve yıllarca bekleyen arkadaşlarımız var. önce bence bir doktora görün herşey yolunda mı değil mi onu öğren, yumurtlaman oluyor mu? ilk öğrenmen gereken bu bence, ama doktorların söylediği şu: KORUNMASIZ BİR YILLIK İLİŞKİDEN SONRA GEBELİK OLMUYORSA tedaviye başlanmalı, bir yıl içinde gebe kalamayanlar %85, bir yıldan sonra gebe kalamanyanlar %25.
    ama illaki içim rahat olsun o kadar beklemek istemiyorsam diyorsan bir doktora görün derim ben.

18. 24 Nisan 2008
  19. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım, benim de adet öncesi ve adet sırasında başım döner ve midem bulanır, bu tamamen hormonların etkisi, artık alıştım onun için ümitlenmiyorum bu yönde, yani canım hormonların etkisiyle başımız dönüyor midemiz bulanıyor :1no2: