ilk doğum

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve hasretaa tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

24 Mart 2010
    Konu Sahibi : hasretaa
  1. hasretaa

hasretaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Doğum yapmış anneler ilk doğum gerçekten çokmu zor oluyor tecrübeli anneler deneyimlerinizi paylaşırmısınız...

2. 25 Mart 2010
  3. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    her doğum kendine özgüdür. ilk doğum zor olur sonrakiler kolay olur diye bir şey yok. ilki kolay olup sonraki zor da olabilir. benim 1 oğlum var, 3 aylık şimdi. doğumum çok güzel geçti diyebilirim:)

4. 25 Mart 2010
  5. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Fılız erdeme msj yazdım az Önce okursan senı rahatlatır kolay ve hayırlı dogumlar dılerım

6. 25 Mart 2010
  7. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadsın dediğim gibi her dogm farklı bende dogum yapalı 5 ay oldu cok şükür iyiydi o kadar korklcak bişey değill.allah sabır verıyo an an gelişiyo zaten allah hayırlı ağrısız dogumlar versin sağlıkla bebişini kucagına alman dileğiyle

8. 25 Mart 2010
  9. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım herkesin hikayesi farklıdır.benim ilk doğum zordu uzun süre sancı çektim.suni sancı da cabası ama sonrası süper rahattı değdi.ikinci doğumum ise inanılmaz kolay oldu 2 saatte herşey olup bitti.kesinlikle normal doğum diyorum başka birşey demiyorum.

10. 26 Mart 2010
  11. hasretaa

hasretaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim arkadaşlar a.s.

12. 26 Mart 2010
  13. hasretaa

hasretaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben dediğiniz mesajı bulamadım

14. 26 Mart 2010
  15. Derin_derin

Derin_derin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende doğumyaprım edpidural sezeryanla ağrım sızım hiç olmadı.Doğuma girdim kendimdeydim,çıktım hala kendimdeydim.Öyle kolay olduki herkese tavsiye ederim.Yok süt gelmiyo, yok kilo verilmiyo hepsi hikaye bir daha doğum yapacak olursam yine aynı şekilde yaparım.ılk doğumumdu ve çok kolaydı.

16. 26 Mart 2010
  17. Derin_derin

Derin_derin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence doğumdna korkuyorsan normal doğum en sağlıklısı ama kaygıların varsa kesinlikle epidural sezeryan yapmalısınız.Normal en güzeli ama buda güzel ağrı, acı sancı hiçbişey yok.

18. 26 Mart 2010
  19. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bence kimsenin doğum hikayesini dinleyip etkilenme ne normal ne sezeryan hepsi kişiden kişiye değişiyo

benim serviks uzunluğum diğerlerine göre 1,5 cm kısaydı hamileiğim ilerledikçede kısalmaya başlamıştı erken doğum riskim vardı ve bu sitede aötığım topikte sonuna kadar gitmiş hamile neredeyse yoktu ama ben 2cm serviksle 40+3de doğum yaptım serviks kısalığı normal doğumda bana avantaj oldu çünkü 7. ayımda ağrısız sancısız 4cm açılklığım vardı sancılarım başladıgında direk 5 dk arayla geldi ve sancılarının başlamasıyla doğum bitiminin arasında 2 saat var 2 satte doğum yaptım ama yapım itibariyle doğumdan sonra 48 gün kanamam oldu doktora gittiğimde gözlerine inanamadı hiç toparlanamamışsın dedi kiminin 15. gün kanaması kesilir rahim eskiye döner vs.vs

bu arada kesinlikle normal doğumdan yanayımmm