Ilk gebeliğini kürtaj yapan arkadaşların dikkatine....

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve ist.1982 tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ist.1982
  1. ist.1982

ist.1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ya arkadaşlar aranızda benim gibi ilk gebelini kürtaj yapmak zorunda kalan kaç kişi var ... çok merak ediyorum acaba şuanda hamile kalamama sebebim bu olabilirmi...birde kürtaj olduktan soraki sürecinizi ve şuanki halinizide anlatırsanız çok sevinirim..lütfen yazın merakla bekliyorum

2. 23 Ocak 2009
  3. gxuxzelgxoxzlxuxm

gxuxzelgxoxzlxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım evliliğimin ilk başlarında kendimiz korunmuştuk. bende 3. ayımda gebe kalmıştım. ama master durumum olduğu için sonlandırmıştık. sonrasında habla korundum. habi bıraktım 16 ay önce. ama hala tık yok .bendede kürtajdan sonra bi problemim olmadı. adet dzenim değişmemişti.ama kist kalmıştı bende. çok büyümüştü. oda d.k. habıyla patladı zaten.benimde arada aklıma gelmiyo değil. kürtajın bir etkisi oldu mu diye:nazar:

4. 23 Ocak 2009
  5. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende temmuzda kürtaj olmak zorunda kaldım,11 haftalık bebeğimin kalbi durmuştu.çok üzüldüm,bunalıma girdim,bu sebepten kist oluştu,1 ayda d.k. hapı kullandım kist yok oldu ama adet düzenim çok bozuldu.
    şimdi 3 aydır deniyoruz,allahım ne zaman nasib ederse o zaman o mutlu haberi alcaz.inşallah.
    ben kürtaj sebebiyle hamile kalamadığımızı düşünmüyorum,bu işin sırrı stres sıkıntı yapmamak.ben çok zor atlattım bu dönemi malesef hatta hala aklıma geldikçe kötü oluyorum,ama alanda allah verende.,isteyen herkesin gönlüne göre versin rabbim.
    benim bazı tanıdıklarım kürtajdan sonraki 2.aylarında gebe kaldılar,yani stres yok unutma canım.kelin ilacı olsa kendi kafasına sürer ama ben bildiklerimi tecrübe ettiklerimi yazmak istedim.
    umarım meleklerimiz bizi çok bekletmez.

6. 23 Ocak 2009
  7. ist.1982

ist.1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cevabın için çok teşekkür ederim arkadaşım...benim aldırma sebebim tamamen eşimin ailesiyle olan sorunlardı...şimdi çok pişmanım Allahım beni af etsin istemeden yaptığım bişeydi ama zorundaydımsenağlama şimdide hamile kalmaya çalışıyorum 6 ay önce d.k yı bıraktım şimdi dr.adet düzensizliği diyor..ayrıca bende de küçük küçük kistler oluşmuş dr. öle demişti önemsiz dedi ama bilemiyorum Allahım hepimize yardımcı olsun...sevgiler..a.s.

8. 23 Ocak 2009
  9. ist.1982

ist.1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya sanada çok çok geçmiş olsun Yüce Rabbimiz hepimize yardımcı olsun:Saruboceq:...umarım sende bende bizim gibi olan herkeste biran önce meleklerine kavuşur...stres yapmayalım diyoruz ama nerdee...hep sıkıntı hep stres hayatımız...aslında bende biliyorum streten olduğunu ama yinede emin olmak istiyorum kürtajla alakası varmı diye...belkide Allahın bana verdiği biceza diyorum bazen ama istemeyerek yaptım ve çok ama çok pişmanım :çok üzgünüm:... Allahımda biliyor...neyse canım yine bunaldım kusura bakma...cevabın için sanada çok teşekür ederim...sevgilera.s.

10. 30 Ocak 2009
  11. Li_Lu_Li

Li_Lu_Li Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım benim anneannem ilk çocuğunu aldırmış sonra 12 kez daha hamile kalıp 6sını doğurmuş 6sını aldırmış. Bence hamile kalamamakla kürtajın bir alakası yok. Yani ta o zamanın koşullarıyla kazınarak yapılan kürtaja rağmen anneanneme bir şey olmadıysa şu anki tıbbın koşullarıyla olması çok çok daha zordur bu tür olumsuzlukların.

12. 6 Nisan 2009
  13. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ahhh canım aynı şeyden muzdaribiz benimde beş yılın ardınada 3 ay önce doğall yalla bebk oldu ama malesef boş gebelik geçirdim 3 ay oldu hala tık yok hani düşüğün yarısı içered derler ya ne bilim bazen fazla kafaya taıkyorum benimde biraz düzenim bozuldu ALLAHIM NOLUR BENıM VE BENıM GıBı BEBEK KOKUSU ıSTEYENLERıN YÜZÜNÜ GÜLDÜR BıZE ACI MERYEM ANAMIZ GıBı ZEKARIYA SA.S DUALARINI KABUL ETTıĞıN GıBı ET YARRABBı NOLURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR:a015::çok üzgünüm::Saruboceq:

14. 6 Nisan 2009
  15. EU3

EU3 Guest

bende aralık ayında kurtaj oldum 2ay korundum doktor öyle demişti ve kürtajım ilk gebeligimdi kürtaj olmak zorunda kalmıstım.üçüncü ay yani martta korunmadım ve smdi 4,5haftalık hamileyim kızlar kürtajla bi alakası yok sıkmayın canınızı aslnda kürtajdn sonra daha cabuk hamile kalınıyor bunun örnekleri cok cünkü etrafta.Rabbim dogru zamanda hayırlı ve saglıklı evlatlar nasip edecektir sizlere içinizi rahat tutun cok üstüne düşmeyin

16. 25 Ağustos 2009
  17. ist.1982

ist.1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu gün yaptığımdan bir kez daha pişman oldum hemde çok afedersiniz ama EŞŞEKLER GıBı pişmanım ve çok ama çok üzgünüm :KK43:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((........................

18. 25 Ağustos 2009
  19. narende

narende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    CADIARZU Ümidini yitirme Allah ne derse o olur unutma.Bu mübarek günlerde bol bol dua et.Özellikle geceleri dua et.Allah dualarını kabul etsin inşaallah.yerimseniben