ilk gebeliğini sonlandırmak zorunda kalanlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve herseyonun tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : herseyonun
  1. herseyonun

herseyonun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilk gebeliğimde bebeğimde kromozom anomalisi çıktı gebeliği sonlandırmak zorunda kaldık:KK43: çok zor günler geçirdim şimdi tekrar hamileyim ama korkuyorum.genetik testlerimizi de yaptırmadık.aranızda bu durumu yaşayan sağlıklı bebeği olan varmıı

2. 26 Ağustos 2009
  3. boncuk1985

boncuk1985 minikkızımakardeşgeliyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    meraba bende 2 ay önce 9 haftalık hamileyken kürtaj olmak zorunda kaldım boş gebelik teşisi kondu zaten aşılamyla hamile kalmıştım bayramdan sonra tekrar aşılama yaptırıcaz peki benim gibi bu sorunu yaşayıpta tekrar hamile kalan var mı acaba cevaplarınızı bekliyorumçok zor günler geçiriyorum.

4. 26 Ağustos 2009
  5. herseyonun

herseyonun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benm bi tanıdığımda boş gebelik geçirdi tekrar hamile şimdi ama normal yollaydı onun

6. 26 Ağustos 2009
  7. yesim1912

yesim1912 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benimde ilk bebeğim missed abortus oldu. kürtaj olmak zorunda kaldım. o kadar kötü bir duygu ki. her hafta kontrole gidiyordum. en son gitmeden bir hafta önce kalp atışlarını bile dinledik. 6 hafta 5 günlüktü. herşey yolunda demişti doktorum. sonraki hafta gittiğimde bebeğimi kaybettiğimi öğrendim. nasıl olduda öldü bebeğim bilmiyorum. doktorum beni vajinal ultrasonla muaeye ediyordu ondanmı acaba diyorum. ama sonuçta olan oldu ve kürtaj oldum. şu an yine hamileyim. zaten zor hamile kaldım. yine aynı belirtiler var. az bişey kanama ve sancım var. yine onu kaybedicem diye korkuyorum. off offf

8. 26 Ağustos 2009
  9. izmirhayal

izmirhayal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende pazartesi gecesi 9 haftalık bebişimi aldırmak zorunda kaldım boş gebelik nedeniyle en kısa zamanda kavusurun insallah bebişlerimize

10. 26 Ağustos 2009
  11. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    :nazar::Saruboceq:Ayyy kızlarr okuyorum ve böyle olunca korkuyorum bende henüz bebeğim yok ama o duygularınızı anlayabiliyorum Allah hepinizin yardımcısı olsun ve İNŞALLAHH HEPİNİZE EN KISA SÜREDE SAĞLIKLI EVLATLAR NASİP ETSİN.. HAMİLE OLAN ARKADAŞLARINIDA YAVRULARINI ALLAH BAĞIŞLASIN İNŞALLAH SAĞLIKLI OLARAK BÜYÜRLER:nazar:

12. 26 Ağustos 2009
  13. EU2

EU2 Guest

Ben de yaklaşık 1,5 ay önce boş gebelik teşhisiyle kürtaj olmak zorunda kaldım.Allah kimseye yaşatmasın:Saruboceq:

14. 28 Ağustos 2009
  15. FASULYA

FASULYA Kuzum Sana Emanet Rabbim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba arkadaşlar
    bende 5 ay önce boş gebelikten kürtaj oldum
    yani sizleri çok iyi anlaıyorum
    Allah kucaklarımızı boş bırakmasın inşallah

16. 28 Ağustos 2009
  17. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bir arkadasimda bos gebelikten kurtaj oldu uc ay korundu iki ayda da hamile kaldi Masallah.
    kromozom anomolisinin tekrarlama olasiligi dusuk diye okudum ama genetik karasik bir konu, doktorun ne dedi? lutfen ayni seylerin olacagini dusunme, Allah korusun. her hamilelik farklidir hem de ayni bedende de farklidir. kendini bu sekilde uzersen hamileligin cok zor gecer, stres hormonlarini kotu etkiler bebegin huzursuz olur. soylemesi kolay diye dusunme bebegimi kaybettim bir daha hamile kalirsam kalbi yine durur mu diye cok korkuyorum ama soylediklerim kendim icin de gecerli, Insallah bir daha hamile kalirsam:KK43:( lutfen guzel seyler dusun, cesur olmaya kendini motive et, "ben bu bebegi Allah'in izniyle saglikla doguracagim" de sadece kendine. Insallah cok guzel gunler seni bekliyor, saglicakla 9 ayi tamamlamaniz dilegiyle.

18. 28 Ağustos 2009
  19. herseyonun

herseyonun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler desteğiniz için