Ilk gebelikte düşük yapan ve şimdi hamile olan hanimlar lütfen buraya

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve BASAK0402 tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : BASAK0402
  1. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hanimlae ilk bebeğini düşük yaptiktan sonra nasil hamile kaldiniz nekadar beklediniz kafanizdaki neden sorularini sildiniz.lütfen deneyimlerinizi yazin. Yardima çok ihtiyacim var kimse beni anlamiyor. Bidaha olur diyerek beni susturuyorlar.rabbim verirse tabi olur ama psikolojik çikmazin içinden kurtulmak istiyorum.artik eşimide üzmek istemiyorum.her gözyaşi damlamda kahrolduğunu görmek daha da aci veriyor

2. 18 Ağustos 2008
  3. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende ilk hamilelğimde düşük yapmıştım 5 haftalıkken. o an sanki birdaha olmayacakmış gibi geliyordu. ama daha sonra topladım kendimi ve ümidimi hiç yitirmedim. herşey allahtan dedim ve hayırlı zamanı bekledim.
    yüce rabbim beni çok bekletmedi ve 4,5 ay sonra tekrar hamile kaldım. şimdi 3,5 aylık ikiz bebek bekleyen anne adayıyım.

sana tavsiyem stresten uzak durmaya çalış ümidini yitirme ve allaha bol bol dua et
    o hayırlı zamanı biliyor ve o zaman gelince mutlu haberi sende alıcaksın İNŞALLAH...

4. 18 Ağustos 2008
  5. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aşkitom çok teşekkür ederim.allah bebişlerine hayirlisiyla kavuşmayi nasip etsin.cnm beni çok iyi anlamişsin evet hiç olmayacak gibi geliyor.sağlikli hamilelikler hayirli doğumlar

6. 18 Ağustos 2008
  7. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende beş yıl suren ara tedavı gordugum ara ara bıaraktıgım tedavlerımın ardından yıne yumurtalam tedavısı gorerek hamıle kalmıstım tam yılbası gunu ogrenmıstım hamıle oldugumu ama bu heycan 7.haftasında bıttı yavrum benı bıraktı :KK43:
    artık cocuk ısteyıp ıstememekte cok kararsız kalmıstım hıc kolay degıldı yasadıgım 5 yıl beklemıstım ama ogrendıkten 2 hafta sonra hersey bıtımıstı
    tedavıyı bıraktım artık tadavıyle bırlıkte te yuregımdekı bıtmek bılmeyen cocuk ısteyını de bırakmıstım istemiyorum dıyordum aynı seylerı yasamaktan korkuyordum neyse aradan 3 ay gectı bu kez karar aldım hanı derlerya istemiyorsan olur dıye bu aklıma gelerek doktora gıttım ben artık istemiyorum dedım ama onlemde almak ıstoıyorum dedım tamam dedı dr. bır sonrakı ay adetın 3.gunu gel bı bakalım usg de sonra da dogum kontrol hapına baslarız ok dedım adetımı beklıyorum ama olmadı 10 gun gecmıstı hep gecer gunumden tekrar gıttım bhcg bakıldı sonuc 0 bu sefer farlutal verdı soksun adetın baslar gelırsın dedı tamam dedım ama eczaneye ayagım gıtmedı alamadım ılacı aman dedım bıktım ılaclardan ne zaman adet olursam o zaman gıderım yıne içip ılacları kendımı şişiricem dedım gıtmedım de almadım da bı 10 gun daha gectı yıne gıttım doktora ama nıye ve neden gıttıgımı hıc bılmıyorum ayaklarım surukluyordu desem yerıdır neyse dedım ben ılacı içmedim toplamda 20 gun gectı gunumden dedım 10 gectıgınde bhcg 0 cıkmıstı dedım olsun dedı doktor tekrar bakmak lazım tamam dedım bu kez bhcg 104 cıkmıstı hamıleydım :)))))
    kım ne derse desın kafada bıttıgınde hersey duzelıyor ben bundan oyle cok emınımkııııı
    tedavı gorsenız bıle ne yumurtala gunune ne yumurta boyuna takılmayın doktor ne zaman derse o zaman gıdın ve gıdıncede acaba kaç mm oldu ılıskı takvımıne tam olarak uyamadık stresı bunlar ertelıyor arkadaslar herseyı

ozur dılıyorum cok uzattıgım için...

Son düzenleme: 18 Ağustos 2008
  8. 18 Ağustos 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bende tedaviyle hamile kalmıştım.bebeğim 14 haftasında bıraktı gitti bizi.neler yaşadığımı anlatamam.hastanedeki çarşafı tırmalaya tırmalaya ağlamalarım hala aklıma geldikçe ağlarım.
    bebeğim gitikten 2 adet sonra korunmayı bıraktık.
    ilk ay kimyasal gebelik oldu.sonraki ay yumurta takibi oldu olmadı.
    bir soraki ay taşınma telaşından herşeyi oluruna bıraktık.ve ben hamile olduğumu öğrendim.
    benim gibi çok zor haöile kalan bir kadın düşünki birden hamile kaldı..
    şu an Allahım nazarlardan saklasın hamileyim:nazar:
    ilk bebeğim aklıma geldikçe hep çok kötü oluyorum.çok üzülüyorum..
    şu an iğnelerle devam eden bir hamilelik yaşıyorum.kucağıma alacağım günleride büyük umutlarla bekliyorum..
    herşeyin hayırlısı Allahtan.ümitsizliğe kapılma lütfen.

10. 18 Ağustos 2008
  11. eda naz

eda naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim 7 haftalık bebeğim düştü şimdi 20 haftalık hamileyim oğluşum olcak kısmetse.senin düşüğün neden oldu bilmiyorum ama benimki progesteron düşüklüğünden olmuştu.düşükten sonra glucophen isimli bir ilaç verdi doktorum 3 ay korunacaksın dedi ve tam 3 ay sonra hamile kaldım.hiç canını sıkma doktoruna güven hayırlısıyla sende bebeğine kavuşursun inşallah.

12. 18 Ağustos 2008
  13. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    özlemyb,saruboceq ve edanaz çok teşekkür ederim.allah sizi ve bebişlerinizi nazardan saklasin.allah korusun tekrar düşük olursa diye çok korkuyorum.

Saruboceq diğer kizlar değinmemiş ama bende çok ağliyorum.arkamdan bi çocuğu bile doğuramadi diyenler var bunlar beni iyice mahvediyor.allaha şükür yakin çevrem değil ama moralimi bozmaya yetiyor.heleki eskiden münakaşa ettiğim ve kizi yeni doğum yapmiş biri kasilarak söylüyor.(amcamin eşi)buda allahin takdiri diyorum.

14. 18 Ağustos 2008
  15. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    hıc bısey umrunda olmasın ben 5 yıl boyunca cocugum yok dıye arkamdan ve yuzume soylenen lafları soylesem kanın kurur
    bosver arkadasım hıc aglama hersey kısmet hayırlısını iste herseyden once, bende zamanında bır hafta hastane de yattım kabullenemedıgım için ne oldu gıden yıne benden gıttı ne olması gerekıyorsa o oluyor aglamak hıc cozum degılllllll
    yaslan arkana ve esınle evlılıgının tadını cıkar gerekıyorsa tedavıne basla ama kafandan onun bunun lafını, olmucakmı dıye takıntılarını sıl atttt
    bi gun nasıl olsa olacak.........

16. 18 Ağustos 2008
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    ammaaann canım sallaaaa...
    benim bu hamileliğim hassas..denize giremiyorum diye eşimin halası da bana bu gelin hastalıklı gelin dedi..
    görümcemde benden 2 hafta sonra hamile kaldı.şu an tatilde bak bizim kıza kütür kütür denizlere gidiyor dedi..
    çok üzüldüm çok ağladım ama cevaplarını verdim.
    takma boşver.insanlar böyle söyleyerek aslında sana olan kıskançlıklarını çıkardıklarını düşünüyorlar.

18. 18 Ağustos 2008
  19. buket-26

buket-26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    153
    Merhabalar. Bende 1,5 sene önce düşük yaptım. İlk hamileliğimdi. Biyokimyasal gebelikmiş. 5,5 haftalıkken kendiliğinden düştü. Şimdi tekrar hamileyim. Yani 1 sene 2 ay sonraymış geleceği zaman. Bu ayda olmazsa kontrole gideriz dediğimiz zaman hamile olduğumu öğrendik. Allah herşeyin hayırlısını versin. Evladında,hamileliğinde,doğumunda...