İlk Gelinlik Giyişim

Konusu 'Gelinlik Modelleri' forumundadır ve ikizbalik tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

26 Mart 2010
    Konu Sahibi : ikizbalik
  1. ikizbalik

ikizbalik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    153
    bugün annem ve kayınvalidemle birlikte oturduğumuz semtteki gelinlikçileri gezdik. kafamda hep düm düz tarlatansız elbise tarzında olan gelinlikler vardı. herkes tepkiliydi, gelinlik kabarık olur, tarlatansız gelinlik mi olur diye. ben ön yargılı olarak yola çıktım. giderken topuklu ayakkabı al yanına dediler, taşımaktansa giyeyim diye düşündüm. ayağımda topuklular başladık gezmeye. ilk girdiğimiz yerde ben düz istiyorum dedim, ellerinde olmadığını ancak mail atarsam ilgilenebileceklerini söylediler. diğer modellerin yüzüne bile bakmadan aldım kartlarını çıktık. sonra girdiğimiz yerde ise kesinlikle özel dikim olması lazım elimizde yok dedi ve farklı bir model denememi rica etti. orada biraz gerildim o tarlatanla yürüyemedim bile. sonra bi kaç yer daha gezdik ve kabarık bile olsa bazı modeller hoşuma gitmeye başladı. artık akşam olduğu için kalan dükkanları gezemedik ama onları da önümüzdeki hafta içi gezip bakacağım. buralarda bulamazsam Bakırköy Fatih gibi yerlere gideriz herhalde ama sizce çok gezmek çok kafa karıştırır mı yoksa her yeri gezip aklımda bişey kalmayacak şekilde görüp mü karar vermeliyim. yani bugün beğendim dediklerim aslında hiç hayalini bile kurmadığım gelinliklerdi, onu giyince değişik bir havaya mı giriliyor acaba. 10 tane denediysem 2si için budur dedim çünkü üzerime hakikaten cuk diye oturdular.

2. 26 Mart 2010
  3. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Evlilik ne zmn?
    Bende bi ara acayip sarmıştım netten bi dünya modele bakıyodum ve kesinlikle tarlatansız istiyodum.
    Ama gelinlikçi gelinlikçi dolaşmadım kayınvalidemin tanıdığı bi gelinlikçi vardı..
    Zaten gelinliğimi nası istediğimi biliodum kafamda tasarlamıştım az çok..
    Orda bikaç gelinlik denedim oturduk kadınla birlikte ben nası istediğimi anlattım oda çizdi ortaya benim gelinliğim çıktı :lepi:
    BENCE çok dolaşma.. Kafan karışır..
    Nası istediğini biliyosan gir terziliğine güvendiğin bi gelinlikçiye anlat oda çizsin..
    Sonra bak çizime beğenmezsen değişiklikler yap..
    Böyle daha kolay oluyo emin ol yerimseniben

4. 26 Mart 2010
  5. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Konunuz içerik sebebiyle ilgili bölüme taşınmıştır. Bilgilerinize...

6. 27 Mart 2010
  7. ikizbalik

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    153
    Haziran 27de evleniyorum inşallah.şimdi bakmak istediğim bi kaç yer daha var oturduğum semtte ama Bakırköy Fatih gibi yerleri gezme mi diyorsun yani :S açıkçası kafamda hiç model yok hayalini bile kurmadım ben bugüne dek gelinliğin falan fakat bu gezdiğim yerlerden sonra bazı şeyler oluştu, olmazsa diktiricez artık

8. 27 Mart 2010
  9. ikizbalik

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    153
    heyecandan yanlış yere yazmışım konuyu sanırım, kusura bakmayın :)

10. 27 Mart 2010
  11. ..Merve..

..Merve.. Oğlum Abi Oluyorrrr :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    ne kadar çok gelinlikçi gezersen o kadar çok bilgili olursun gez gezmekten bişey olmaz, kafan karışmaz aksine içine sinen bir gelinlikte karar kılarsın... ayrıca neden kabarık bir gelinlik değil? sanki 40 yaşındasın da ağır dursun diye düz gelinlik istiyorsun çok ilginç CADIARZU her genç kızın hayalidir kabarık beyaz (kırık beyaz) bir gelinlik giymek... bence düz giyme, madem düz istiyorsun orta yolu bul fazla kabark bişey alma canım... bu benim fikrim karar senin :1rolleyes:

12. 27 Mart 2010
  13. ..Merve..

..Merve.. Oğlum Abi Oluyorrrr :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Senin istediklerin bu tarz galiba CADIARZU

14. 27 Mart 2010
  15. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Hazır istiyosan malesef gezmek zorundasın..
    Ama diktirceksen ben gezmemeni tavsiye ederim..
    Bende hayal kurmazdım.. Hatta hala kurmam.. Sevmem hayal kurmayı..
    Ama mesela şöyle anlatıyım sana göğüs kısmını nası istediğimi biliodum,etek kısmını nası istediğimi biliodum,ekstradan istediklerimi anlattım benim anlattıklarımdan yola çıkarak çizdi kağıda..
    Eğer sende neresinin nası olmasını istediğini biliyosan ve diktirceksen gezme..
    Mesela tek kolmu istiosun? Askılımı istiosun? Askısız mı?
    2 parçamı istiyosun tek parçamı? Eğer bunlar kafanda netse işin daha kolay olur..

16. 27 Mart 2010
  17. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bence kafanda canlandırdığın gelinliği diktirmen daha iyi olacak yoksa istediğin gelinliği bulman zor olacak.ben gelinliğimi diktirmiştim çokta memnun kaldım istediğim şekilde olmustu çünkü

18. 28 Mart 2010
  19. ikizbalik

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    153
    çok teşekkür ederim :) evet düzden vazgeçiyorum sanırım 40 yaşındasın sanki dedin de aklıma bi başka arkadaşımın yorumu geldi ; kuma mısın sen demişti :) şu tarlatanın ebatları oluyormuş ona göre bakıcam artık bişeyler