İlk günlerde anneliğini yaşayamamış bir anneden size tavsiyeler

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve marmellata tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

15 Eylül 2010
    Konu Sahibi : marmellata
  1. marmellata

marmellata Che sarà, sarà Üye

Beğenildi:
    71
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar,

Ben hep şuna inanırım akıllı insan başka insanlarında deneyimlerinden yararlanandır.
    bunun akıllada alakası yok gerçi...Bebeklerimiz için kendimiz için yapmalıyız..
    Ben daha önce bu konuyla ilgili dolaylı yoldan mesaj yazmıştım ama konu açmadım.
    hiç bir dönemde uğraşmaya değmez ama lohusalık döneminizde sizi üzecek insanları anında uzaklaştırın..
    isterse daha hastanede yanınızda olsun..
    ben yapmadım ve benim sütümü kestiler..
    Benim sezeryan olmama rağmen daha ilkgün sütüm gelmişti..3.gün tek mememden 80ml süt sağıyordum..
    10.güne kalmadan mama vermeye başladık.

artık hikayemi bile anlatmak istemiyorum..
    ne diyeyim lohusayken bayılttıklarını mı? 10 günlük bebeğim varken ayrılma noktasına geldiğimizi mi....sizi boşamaya geldik deyip dünyadaki tek öksüz çocuk bu olmayacak ya demelerini mi...

ah ah...
    ben bilirim..
    içimde kalanları..
    bebek mağazasına gittiğimde bebeğimle aynı ayda başka bir bebeğin annesini şap şup emdiğinde göz yaşlarına boğulmamı mı...

eşinizin hatırı için olsa bile 1 gün dahi katlanmayın..
    ben lohusaydım benim alttan almam beklenildi..
    benim katlanmam istenildi..
    10 gün içime ata ata bitti..
    her gün dert..

2. 15 Eylül 2010
  3. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok üzüldüm.allah onları bildikleri gibi yapsın.allah sana kolaylık sabır ve güç versin .ne biçim insanlar bunlar ya insan demek bile iltifat bunlar. benim bebeğimde emmedi.emen bebekleri görünceki duygunu anlıyorum. o kadar imreniyorumki ağlayasım geliyor bu duyguyu yaşayamadım diye.benim çevremdekiler seninki gibi değildi anlayışlılarda yani ben şanslıydım.şimdi nasılsın? ikocanada bravo valla seni koruması gerekirken.tekrar allah yardımcın olsun.

4. 15 Eylül 2010
  5. 1tanelerimozi

1tanelerimozi ömrümün manası.. ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    allah yardımcın olsun arkadaşım çok zor bir durum.. sizi boşamaya geldik ne demek yahu ayıptır yazıktır günahtır.. o küçücük yavrunun günahına giriyorlar.. allah ıslah etsin..

6. 15 Eylül 2010
  7. marmellata

marmellata Che sarà, sarà Üye

Beğenildi:
    71
    Ödül Puanları:
    153
    nasılmıyım.Şükrediyorum Allah'a..sağlıklı bebeğim diye..sağlıklıyım diye..
    yeni yeni aile olmaya başladık..
    üç kişilik yeni bir yuva olduk..
    eşimle detaylı konuştuk..
    Görüşmüyorum ailesiyle.Zamana ihtiyacım var.
    ciddi bir zamana ihtiyacım var..Travma yaşadım çünkü..
    Lohusalık sendromuna girmiştim.Haliyle atlatmamda kolay olmuyor..
    Buraya yazıyorum..
    çünkü zaman zaman hatırlıyorum.üzülüyorum
    öfke duyuyorum..
    Artık eşime söylemek istemiyorum.Huzurumuz bozulsun istemiyorum..
    ama zaman zaman içimi boşaltmaya ihtiyacım da var..

8. 15 Eylül 2010
  9. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İnan o kadar iyi anlıyorum ki seni aynı seyleri bende yasıyorum hala.annesine çok düşkün bir esim var.sanki taşıyıcı anneymis gibi davranıyorlar.herseyi alttanalmami bekliyorlar.45 günlük anmeyin 3kere şiddet gördüm.daha dün tokat ve tekme yedim.küfürleri hiç saymıyorum.anneliğim bile eleştirildi.kadınlığım herseye laf söylendi.ağlaya ağlaya tükendim.ama şutum hiç kesilmedi Allah'tan Allah acıdı bana.ama dün yediğim stajdan sonra geçici yüz felci geçirdim.sınır kırıcı geçirdim.sonra dünden beri esim iyi davranıyor.biliyorum yine eski haline donucek hersey yine şiddet göreceğim.allahkimsenin basına vermesin.herkez eşinin üstüne titrerken benim esim benden ilgi anlayış bekliyor.zor durumum çok zor.nefret ettigimbir esim var

10. 15 Eylül 2010
  11. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    valla kusura bakma ama allah o kocanın belasını versinalsanaalsanasmile nasıl insan bunlar ya.öbür tarafta hesabını nasıl verecekler acaba?bı kadının en hassasalsanaalsanasmile en kırılgan olduğu dönem lohusalık.en çok şımartılmaya ıhtıyacı olduğu dönem.
    canım benım Allah sabır versin güç versin sana.ama nıye katlanıyosun neden şikayet etmıyosun?bırak o senı düşünmüyosa sen onu hiç düşünme.öğrenci yazıo avatarında.allah bilir yaşında küçüktür senin.of çok üzüldüm valla kıyamam.
    o şerefsiz kocan yarın öbür gün o gunahsız yavrunu da döver.:gitme:

12. 16 Eylül 2010
  13. lara62

lara62 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    allah ne veriyorsa hayirlisini versin sizin icin hayirlisi neyse o olsun bayanlar üzüldüm hemde cok

14. 16 Eylül 2010
  15. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bu nedir ya katlanmak zorundamısın bebeğinde sağlıklı büyümez bu şekilde ailen biliyomu paylaştın mı?

16. 16 Eylül 2010
  17. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    yahuuu nasıl isanlık bu böyle
    Allahım iyi insanlara düşürsün bizleri

18. 16 Eylül 2010
  19. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    işin kötüsü ailem biliyo..hatta 2 gun once bana tekme tokat atarken annemde burdaydı ne yapıyorsun sen kimsin ki kızıma vuruyosun bile demedi..sadece vurduktan sonra elini tuttu solnra elini tutunca annem tekme attı..o kadar yanlızım ki beni anlayan kimse yok etrafımda..bebegime bile dogru durust bakamıyorum..bazen cok aglayınca kafayı yiyicek gibi oluyorum zaten uykusuzum heryerim gergin hakaretleri yaptıkları aklımdan cıkmıyoo canım yanıyo cok..mutlugumu elimmden aldı..sigara içiyorum cnku artık dayanamıyorum..birde eşim cahilde degil 2 üniversite bitirmiş 38 yasında thy de pilotluk yapıyo.bende 24 yasındayım ögretmenlik okuyorum edebiyat.ama okumaklada adam olunmuyo..tek önem verdigi işi başka hiçbişey yok..işten gergin gelir bana bagırır trafikte takılır bana bagırır aradıgını bulamaz bana bagırır..hiç bişeyi beyenmez allahtan sürekli ucuyoda suratını az görüyorum onun..az gördügüm halde bana bunları yapıyoo yani görüştügümüzde beni tüketicek canımı yakıcak bişey buluyoo..allah kimsenin basına vermesin..benım halim cok zor dayanabildigim kadar dayanıyorum..