İlk Günlere Geri Dönmek !

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve ayers tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ayers
  1. ayers

ayers Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Büyük bir heyecanla başlayan aşkınız, zamanla çekiciliğini kaybetti. Eski günlerinizi özlüyor musunuz?

Bütün ilişkiler ne yazık ki, bir müddet sonra heyecanını kaybeder. Yeni olan güzeldir ancak yeni de eskir ve her yeni olgunun yaşadığını yaşar, alışılır! ılişkiniz eski telaşını ve yürek çarpıntılarını kaybettiğinde, işe bir de iyi tarafından bakmak gerekir. Artık farklı iki duygu, o pembeliğin yerini almıştır. Düşününce bu iki hissin heyecandan daha değerli olduğunu fark edeceksiniz, sahiplenme ve ait olma!ılişki zamanla sakinleşir, bu bir süreçtir. Bu değişimi kabullenmek gerekir. Neden eski günlerdeki kadar tutkulu olmadığınızı düşünerek zaman kaybetmeyin. Bırakın ve ilişkinizin tıpkı dalında olgunlaşmış bir meyve gibi tadına varın.

ılk günler yaşadığınız duygular elbette çok keyifliydi. Ancak onların hepsi illüzyondu. Gerçek bir ilişkiye sahip olmak, sürekli midenizden kelebekler uçuyormuş gibi hissetmekten çok daha keyiflidir. Ayrıca emin olun ki, insan kalbi düzenli olarak o ritimde çarpmaya dayanamazdı. ılişkinizin değişim göstermesi size mutluluk vermelidir. Bu uzun soluklu ve iki tarafında içinde olmaktan hoşlandığı bir ilişki olduğunun kanıtıdır. ılişkinizi birey gibi düşünün ve ona göre davranın. Onu ilgisiz, sevgisiz ve bakımsız bırakmayın.

ılk zamanlar oluşan telaş, diz titremeleri, her buluşmadan önce saatler süren özenli hazırlanmalar, gözlerine bakıp içinde kaybolmak mutlaka sizi uçuruyordu. ınsan zaman zaman bunları tekrar yaşamak isteyecektir. Ancak, şimdi bulunduğunuz noktaya bir daha bakın. O zaman sohbetlerinizin içinde gerçek hayatın sorunları yoktu. Sizin veya onun iş yerinde boğuştuğu problemler, ailede yaşanan sıkıntılar, ekonomik durumların hiçbiri aranızda konuşulmuyordu. Bu durum ne kadar devam edebilirdi ki? Kaç gün veya ay kendinizi gerçek dünyadan soyutlayabilirdiniz?

Eski günlerin heyecanını kaybettiniz, kabul ediyorum ama elinizde çok daha değerli bir şey tutuyorsunuz, ilişkiniz! Asıl önemli olan, sizi gerçekten uzun süre mutlu edebilecek, emek vermeniz gereken ilişkinizdir. Geçmişte takılıp kalmak, şu anın ve ilişkinizin lezzetinin tadına varmanızı engellemekten başka bir işe yaramayacaktır. Bulunduğunuz ana dönün, birlikteliğinizin şimdiki halinde eksik olan varsa onları tamamlayın. Daha mutlu, daha sevecen ve güven dolu bir ilişki yaratmaya çalışın. Kim iğne batırıldığında patlayacak balon gibi bir hayalin içinde uzun süre kalmak ister ki? Mücevheriniz, ellerinizde tuttuğunuz uzun soluklu birlikteliğinizdir. ılk günler için sızlanmak yerine, sevginize sahip çıkın!

Alıntı.

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Eylül 2009
  2. 28 Eylül 2009
  3. ayers

ayers Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yazı çok hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim.
    Şu anki durumumu çok güzel bir şekilde ifade ediyor.
    Sevdiğim 2,5 yıldır hayatımda benim karşılık verdiğim günü sayacak olursak 1,5 yılı geçti.
    bu zaman zarfında çok şey atlattık.Hep bir dönemin içine girdik.Askerlik,işsizlik,iş için kıbrıs yoluculuğu,(şanslıyım ki uzun sürmedi) sonra yine işsizlik,şimdiki işindeki rahat dönemi,şimdiki işinde ki yoğun dönemi.Allahı var hakkını yiyemem her zaman sabırla yaklaştı tüm davranışlarıma.Son zamanlarda ise onun işlerinin yoğunluğu beni bunalttı.Umursamaz davranıyor gibi geliyor.Onunla bu konuyu paylaştığımda seni seviyorum neden son zamanlarda bu şekilde takıntılısının cevabını alıyorum.Hak veriyorum bir kaç gün sakin davranıyorum.Sonra yine başa dönüyoruz.Artık oda bende yoruldum.Ne yapmalıyım bu dönemi nasıl atlatmalıyım?Sizde yaşadınız mı böyle bir durum?Kafam çok karışışık çok...

4. 28 Eylül 2009
  5. EU3

EU3 Guest

nekscimm..anlaşılan sen duygusal bi dnemdesin erkek arkdaşınızda yoğun size çok vakit ayıramıo ve sizde fazla ilgi bekliorsunuz belki?
    sevgisinin azaldıgını düşünüorsun ama çok üstüne gitme neler atlatmışınz şimdide sabır sırası sende degilmi bitanm??
    güveniorsanız ona yanlış bişe yapmayacagını biliorsun isterse gece arasın elbet yüregi sizinledir.

6. 28 Eylül 2009
  7. ayers

ayers Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Sevgisinden şüphem yok zaten canım.
    Olsa zaten noktayı koyarım.
    Bu sorunumu onada açtım.
    Anlayışsızsı çünkü sevildiğini bilmiyorsun dedi bana.
    O çok sabırlı,sakin herşeyi olgun karşılayan biri.
    Ben ise onun tam tersi.Karşılıksız 1 yıl bekleyen o,kaprislerimi çeken o,buluşmak için onca yolu gelip sadece yarım saat görüp gece yarısı evde olup ertesi gün işe gitmek sorunda olanda o.Ben çok duygusalım şu sıra.Her şeyi sorun yapıyorum.Açıklamaları çok mantıklı bir iki gün sakin duruyorum.Üçüncü gün yine tepkili davranıyorum.Yoruldu artık biliyorum bu halimden ben de yoruldum.İşte o yüzden anlatmak akıl almak istedim.

8. 28 Eylül 2009
  9. ayers

ayers Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dün beni mesela msnde 1 saat bekledi.
    Kızgındım çevrimdışı göründüm ama ordaydım.
    Sonra açtım benim için mi geldin dedi.
    Yok dedim:KK43:Halbuki onun için açtım içim rahat etmedi.
    Sonra bozuldu neyse yatıcam ben dedi.
    Seni seviyorum demede çıktı.Haksızım ama bende demedim:KK43:

10. 28 Eylül 2009
  11. EU3

EU3 Guest

canım ya böle yapmandak sebep ne ??
    yogun olmasımı..
    bak canım nekscim böle yaparak kendine ve ilişkine zarar veriosun soradan toparlanmaz bi durum alabilir ilişkiniz sorada vicdan azabı duyarsın ...
    bence kendine bi söz ver toplaran anlayışlı ol bi iki gün içinden sinirlenirsin sorada alışırsın.negüselki çok anlayışlı olgun sevgilin var ...
    bide tersini düşün?

12. 28 Eylül 2009
  13. EU3

EU3 Guest

gönlünü al sevdiginin kıymetini bil bitanem..

14. 28 Eylül 2009
  15. ayers

ayers Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Canım şöyle sölim.
    İşe girdiğinde çıraktı.
    Şimdi işi iyi bildiği için altına araba yanına çırak verdiler.
    Tüm günü yolda geçiyor diyebilirim.
    Klima şirketinde çalışıyor.
    Ordan oraya gidip duruyor.
    Zaman zaman şehir dışınada çıktığı oluyor.
    Yoğun biliyorum farkındayım.
    Ama hani insanın içinde bir his olur ya umursanmıyorum hissi?
    Son zamanlarda onu çok hissediyorum.
    Abartıyor muyum?

16. 28 Eylül 2009
  17. ayers

ayers Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aradım buğün şirket hattından ama açmadı.
    Şirket hattını biliyor müsait olduğunda geri döner diye umuyorum.
    Sanırım yüz yüze konuşup içimdekileri dökmem lazım.
    Gerçi konuştum ona göre sorun yok ama ben öyle hissetmiyorum:KK43:

18. 28 Eylül 2009
  19. challenger

challenger anladım ki herşey sensin. Üye

Beğenildi:
    402
    Ödül Puanları:
    188
    canım aynıyız çok yogun kendı işi oldugu halde benımkısıde kot yıkama sektöründe ve işi çok yogun dıye görüşemıyoruz ...mafoldumben heyecan bıtmış gıbı gelıyor nasıl olsa burdayım görüşcez gıbı gelıyor dıye düşünuyorum aramayacagım ben bunun kararını verdım.arasada açmayacağım görüşelim dıye mesaj atana kadar.