ilk hamileliğim ve düşükle sonuclanıyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve minik_kelebek tarafından 24 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : minik_kelebek
  1. minik_kelebek

minik_kelebek ilk hedef 70!!! Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaslar bu benım ilk hamileliğim ve suan düşükle sonuclanıyor.moralim cok kötü ama toparlıyorum yavas yavas. ya merak edıyorum aranızda ilk hamılelıgını düşük yapıp tekrar hamile kalan varmı? cunku kendılıgınden sonlanmıcak kürtaj olucam yarın. cok korkuyorum bi daha hamıle kalamassam diye. Allah bebek isteyen herkezed nasip eder inşallah (AMİN) cevaplarınızı beklıyorum arkadaslar

2. 24 Temmuz 2008
  3. EMEL_76

EMEL_76 Guest

Canim çok geçmiş olsun benimde ilk bebegim 7 haftalikken kalp atişlari duyulmadi kanamam da vardi ve kurtaj la sonuçlansi tabiki çok üzüldüm bende ama herşeyde hayir vardir deyip yoluma devam etdim 7 ay sonra tekrar hamile kaldim ve şu an da 3 aylik hamileyim allaha şükür ki bir sorunum yok.

4. 24 Temmuz 2008
  5. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim sağlik olsun sikma canini.bebeğini neden aliyorlar? Rabbim herkese bebek nasip etsin benim bebeğimide 19 temmuz 2008 - 14:42 de aldilar.allah büyük verende alanda allah diyerek kendimi teselli etmeye çalişiyorum.

6. 24 Temmuz 2008
  7. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Canım öncelikle geçmiş olsun,Allah hayırlısınız versin.Yapılan istatistiklere göre her 5 kadından 2 si hamileliğinin ilk 2 ayında düşük yapıyormuş ve bu kadınların bir çoğu düşük yaptıklarını bile farkına varmıyor normal adet kanaması zannediyorlarmış.

Bu istatistiği öğrendiğimde ilk hamileliğim düşükle sonuçlanmış,kürtaj olmuş ve doktora kontrole gitmiştim,doktorum söylemişti ve eklemişti "moralini bozma bir kere hamile kaldığına göre doğurganlığın var,3 ay korunun rahim kendini toparlasın sonra yeniden hamile kalabilirsin"

Doktorum haklıymış, biz 3 aydan fazla korunduk kürtajdan 6 ay sonra hamile olduğumu öğrendim,yalnız ilki düşük olduğu için ve kanamam olduğu için riskli bir hamilelikti bu yüzden ilk 3 ayımı yatarak geçirdim,Allah'a çok şükür şu an bir problemim yok ve kısmetse 1.5 ay sonra kızım dünyaya gelecek.

Moralini yüksek tut,biliyorum ilk zamanlar zor gelecek,hele bir de çevrende yeni doğum yapacak birileri varsa daha da zor gelecek ama hayırlısı böyleymiş de,düşük olmasaydı sakat olma ihtimali çok yüksekti bunu aklından çıkarma ve unutma "Her şer gibi görünen şer,her hayır gibi görünen hayır değildir".

Allah hayırlı,sağlıklı,güzel ahlaklı nesiller nasip etsin.

8. 24 Temmuz 2008
  9. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım korkma tekrar hamile kalırsın hatta daha bile hızlı hamile kalırsın düşük ,küretaj sonrası hamile kalmaya yatkınlık artıyor

10. 24 Temmuz 2008
  11. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

CNM HAYIRLISIYLA BEBİŞİNİ KUCAKLARSIN İNŞALLAH. BİZİM BEBEĞİMİZİDE ALDILAR BİZDE 4-5 AY SONRA TEKRAR DÜŞÜNÜYORUZ.RAHİM KENDİNİ İYİCE TOPARLASIN ÇÜNKÜ GEÇEN CUMARTESİ KÜRTAJ OLDUM.

"Her şer gibi görünen şer,her hayır gibi görünen hayır değildir".
    HAKLISIN VARDIR Bİ HAYIR.RABBİM KİMSEYE TAŞIYAMAYACAĞI YÜK VERMEZMİŞ

12. 24 Temmuz 2008
  13. minik_kelebek

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    146
    zaten tek tesellim alanda verende Allah.inşallah bı daha bebek sahıbı olurum.yaa benım bebişin kesesi gec olustu.sonra kalp atıslarınıda duyamadık ve dunde karın agrısı ve kanama oldu.oyuzden alıncak.suan 6_ 7 haftalık hemenn hemen.sanada cok gecmıs olsun canım.Allah büyük hepimize saglıklı bebişler nasıp eder inşallah
    senağlama senağlama

14. 24 Temmuz 2008
  15. minik_kelebek

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    146
    cok tesekkür ederim canım yazın ilaç gibi geldi valla.bende moralımı yüksek tutmaya calısıyorum.tek merak ettıgım benım gıbı bırılerı varmı dıyeydı,çünkü ilk ya,bide kürtajla alınınca korktum.hep bi söylenti vardırya ilkini kürtajla aldırırsan bıdaha bıraz zor hamile kalınırdıye.ondan cok korkuyodum.inşallah hayırlısıyla alırsın bebısını kucagına.Allah dogumunada yardım etsın kolay gecır inşallah

16. 24 Temmuz 2008
  17. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Amin sağol canım.
    Başkalarının söylediklerine hiç kulak asma,benim bir arkadaşımda tıpkı bizim gibi ilk bebeğini düşürmüştükürtaj olmuştu,onu da bu şekilde korkutmuşlardı ama hiç de öyle olmadı,şu an 3 aylık hamile ve çok şükür hiç bir sıkıntısı yok,doktoru seyehat etmesine bile izin veriyor:nazar:

18. 24 Temmuz 2008
  19. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bende 5 yıldan sonra hamile kalmıştım ve 5 haftalıkken ani kanamayla düşürdüm bebeğimi.
    ama ümidimi hiç yitirmedim . doktorum bana demişti ki : EN AZINDAN TEDAVİSİZ NORMAL YOLLA HAMİLE KALABİLİYORSUN..

bu cümleyi hiç unutmadım ve 4,5 ay sonra hamile kaldım . şimdi 10 haftalık ikiz bebek bekleyen bir hamişim. allah hayırlı zamanda versin. ümidini hiç ama hiç yitirme...