İlk kalp atışlarını ne zaman duydunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Allegra tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Allegra
  1. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar selam. Ben dün doktordaydım, daha önce size bahsetmiştim benim SAT 25 Haziran ama adet düzensizliği yüzünden geç döllenme olduğundan geriden takip ediyor. Dün ultrasonda ilk defa kese görüldü, minicik bir yuvarlak görebildim şimdilik yerimseniben Doktor ultrasona göre 5 haftalık olduğunu herşeyin normal olduğunu söyledi, kalp atışlarını daha duyamayız 2 hafta sonra gel dedi. Sizce işte duyurmak için iyi bir zaman mı ne dersiniz diye sorduğumda kalp atışlarının duyulmasını beklemenizi tavsiye ederim, şimdilik duyurmak için biraz erken dedi. Herşey normal diye üstelese de ben çok endişeli ve gerginim benneyaptımki Ya 2 hafta sonra kalp atışları duyulmazsa diye içim içimi yiyor. Boş gebelikten çok korkuyorum. Bu endişe ve negatif duygular biraz da değişen hormonlarımla ilgili büyük ihtimalle ama kendi kendime ne desem içim rahatlamıyo senağlama Siz ne zaman duymuştunuz bebişlerinizin kalp atışlarını? Ya da benim gibi beklemede olanlar var mı aranızda? Çevreme de çok duyuramadığımdan dertleşmeye çok ihtiyacım var cevaplarınızı bekliyorum :teselli:

2. 18 Ağustos 2009
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben de saninle aynı haftadayım.ilk gebeliğim boş gebelikti.6.haftada gitmiştim ilk muayeneye o zaman bişey görememişti ve 2 hafta sonra gel demişti.ama kesenin şekli de çok bozuktu yuvarlak değildi.2 hafta sonra gittiğimde boş gebelik dedi ve kürtaj oldum.3 ay korunduktan sonra hemen hamile kaldım tekrar.benim de sat 15 temmuz.dün doktora gittik.çok küçücüktü kese tabii.dün gelseydin göremezdik dedi.kese de tam olması gerektiği gibi dedi.sat a ve ultrasona göre 5 hatalık ama aslında 3-4 haftalık falan daha heralde.doktor 2 hafta sonra tekrar çağırdı.ben de merakla bekliyorum kalp atışlarını duymayı geçen seferki acı tecrübemden sonra.ama şunu da öğrendim ki endişelenmenin sonu yok.sen ne kadar rahat olursan o kadar yolunda olur herşey.bu sefer çok rahatım.herşey Allah'tan deyip bekliyorum sadece.inşallah 2 hafta sonra duyarız bebişlerimizi....

4. 18 Ağustos 2009
  5. Allegra

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Haftamız da doktor randevularımız da aynı zamanlarda demek seninle :CüvCüv:
    Dediğin gibi endişenin sonu yok tabii ama engel olamıyorum bi türlü. Boş gebelik yaşadığında başka belirtiler de var mıydı sen de? Benim kese yuvarlak gözüküyor, ama işte geriden takip etmesi biraz içimi huzursuz ediyor. Şu 14 gün bir an önce geçse de gitsek yine doktora... Bir de şu negatif duygu halimden de kurtulmam lazım, her ufak şeye ağlayasım var, saçma sapan şeylere duygulanıyorum gözlerim doluyor, bi tuhaf oldum yani :gitme:

6. 18 Ağustos 2009
  7. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hiçbir belirti olmadı ne kanama ne başka bişey.6.haftada mide bulantılarım başlamıştı 8.haftaya doğru azalıyodu ben de sevinmiştim ne güzel geçiyo diye.meğer hormonlar düşüşe geçtiği için bulantımda azalıyomuş.eğer bulantısız başlamışsan zaten sorun yok sakın endişelenme.benim çevremdeki herkes bulantısız geçirdi hamileliğini.ama şiddetli bulantılar başlayıp 2 hafta sonra azalmaya başlamışsa belki o bi belirti olabilir.

seni çok iyi anlıyorum endişelerini.ilk seferinde bu tür bir ihtimali hiç bilmediğimden çok mutluydum herkese söylemiştim.kalp atışlarını duymaya gittik ne duyduk şok olduk tabi.şimdi de ben yaşıyorum bu endişeleri ama daha bilinçliyim.sonuçta elden gelen bişey yok zaten olacağı varsa olacak.doktor bana sakın kendini sorgulama ve suçlama demişti.senin yaptığın veya yapmadığın bişeyle alakası yok demişti.

bi de geç döllenme de oluyo.ultrasonda gözüken veya sat a göre hesaplananla senin hesabın tutmuyo doğal olarak.eminim ki 2 hafta sonra görücez o konuda çok rahatım.bu seferki hamilelik belirtilerimle geçen seferki tamamen farklı oldu ve hamileliğimde tamamen farklı ve iyi olacak.seninki de öyle olacak içini ferah tut.

ben de geçen sefer çok saçma sapandım :))) herşeye ağlıyodum çocuk görüyodum ağlıyodum.midem bulanıyo diye sürekli ağlıyodum hormonlar alt üst etmişti beni :)))) vücudun ve beynin hamileliğe alıştığında geçicektir mutlaka.kalp atışlarını duyunca da tadını çıkarıcaz inşallah.

8. 18 Ağustos 2009
  9. Allegra

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah canım, 2 hafta sonra bu topikten iyi haberlerimizi paylaşırız inşallah ikimiz de. Şu an da beklemekten başka yapılacak birşey yok zaten... Paylaşımın ve desteğin için çok teşekkürler a.s. İlk kim duyarsa buradan yazsın o zaman yerimseniben

10. 18 Ağustos 2009
  11. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    hakkımızda hayırlısı neyse o olsun inşallah.

2 hafta sonra mutlu haberi paylaşmak üzere kaydirigubbakcemile5

12. 18 Ağustos 2009
  13. ilke_nur

ilke_nur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba canım bende seninle aynı durumdayım. 21 haziranda kimyasal gebelik geçirdim. ondan sonra regl olmadım. geçen hafta doktora gittim 5 haftalık hamile olduğumu söyledi:nazar:. şuan 6+0 dayım. 28 ağustosta gel kalp atışlarını dinleyelim dedi.benimde normalde 8 haftalık olmam lazım ama 2 hafta arkadan gidiyorum geç yumurtlama olmuş.

bende ilk bebeğimi düşürdüm için çok korkuyorum. inşallah duyulur. ve daha 4 aylık evliyim.bu kadar az bir sürede baya birşey yaşadım.

inşallah duyarız bebişlerimizi a.s.

14. 18 Ağustos 2009
  15. Allegra

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de 31 Ağustosta gidicem heralde dr.a randevuyu henüz fikslemedim ama o günlerde olur. Herkeste heyecanlı bir bekleyiş var o zaman yanlız değilmişim yerimseniben inşallah 2 hafta sonra hayırlısıyla iyi haberleri paylaşırız burdan :CüvCüv:

16. 18 Ağustos 2009
  17. kussebfilal

kussebfilal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde adetlerim çok düzensizdi.sat 7 haziran.yani sata 10+2 haftalık olmam lazım ama 8+2 yim.yani 2 haftalık bi fark var.doktorum satı 21 hazirandan baz alıcaz dedi.kalp atışlarını 7+2 günlükken duydum.yani herşey normal.hiç bişeyi kafana takma eminim kalp atışlarını duyacaksın.

18. 18 Ağustos 2009
  19. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    canım ben tup bebekle hamıle kaldım sata gore 5 hafta 1 gunlukken gıttım doktora cok mınık bı kese gordu bebek gozukmedı ama doktor 3 4 haftalık dedi ayın 25 ınde bıdaha gıdıcem ıhsallah bu sefer bebegımı gorur ve duyarım