Ilk Kez Anne Olacaklar

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve eylul.b tarafından 26 Nisan 2008 başlatılmıştır.

26 Nisan 2008
    Konu Sahibi : eylul.b
  1. eylul.b

eylul.b Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilk kez anne olacaklar siz de benim gibi doğumdan korkuyo musunuz?ben normal istiyorum ama çoğu insan sezeryanın daha kolay olduğunu söylüyolar.CADIARZUsiz ne düşünüyosunuz bu konudayerimseniben

2. 26 Nisan 2008
  3. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de ilk kez anne olacağım ama korkmuyorum doğumdan.Belki de daha çok var diyedir ne bileyim.Normal doğum istiyorum,ne güzel epiduralle ağrısız,acısız,benim de doktorum sezeryan olacak diye tutturdu.Bebeği riske atmamak içinmiş.Ben açıkçası sezaryanın sonraki risklerinden korkuyorum.

4. 26 Nisan 2008
  5. yamanes

yamanes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar herhangi bir sorun olmazsa allah korusun normal doğum tabiki.hem şimdi epiduralda var.vallahi bizim gelin güle oynaya girdi doğuma,kim bulduysa allh razı olsun:-))))

6. 26 Nisan 2008
  7. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    beinmde ilk doğumum olucak Allahın izniyle şimdilik kötü bi durum olmasa normal doğum yapmayı çok istiyorum vücudumun uygun olduğunu düşünüyorum.yani kalça kemiğim falan geniştir adet olurken de (ilk gecede de) ağrım olmazdı zaten ama hayırlısı ormal doğumu çok tavsiye ediyolar özellikle epidurali ama iyi uzmalarla tabi

8. 27 Nisan 2008
  9. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    benım ılk doğumum ve sezaryeni (bir sorun cıkmazsa)aklımdan bıle geçırmıyorum.
    Normal doğumdan korkmuyorum asırlardır tüm dünyada doğuruyor kadınlar.neden ben doğuramayım kı?
    herkesın lafına cok bakmayın bence.kendınız ve bebeğiniz için en sağlıklı olan yolu seçin.bazı doktorlarda bıçak parası için sezryen dıyorlar.bence problem yoksa normal doğum!!!

10. 27 Nisan 2008
  11. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kız hiç gülcem yoktu nisa demekk ilk gecedede?:roflol:

12. 28 Nisan 2008
  13. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    Ya niye gülüyon ya benim öğretmen arkadaşlar sormuştu o zor olduysa doğum da zor olabliyomuş ama yanlış da olabilir yani tabi dr. karar verecek hayırlısı

14. 28 Nisan 2008
  15. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende tırsyom kızlar ya Allah hakkkımıza hayırlısını versin normal istiyom ama ya doğuramazsak hem o ağrı hem diğeri bilmiyom işte epiudural istiyomda Allah bilir

16. 28 Nisan 2008
  17. normal doğumu düşününce bile bütün vücudum uyuşuyor resmen, bana narkozu versinler ne yaparlarsa yapsınlar diyorum, ama diğer taraftan da normal doğumun pek çok avantajı olduğunu biliyorum, anlayacağınız halen karar vermiş değilim, önümüzde uzun bir zaman var nasılsa o zamana kadar karar veririm inşaallah

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Nisan 2008
  18. 29 Nisan 2008
  19. eylul.b

eylul.b Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlarrrr.epidural doğumun da riski var.Allah korusun uzmanına denk gelmezsen vay haline.sakat kalma riski var.valla Allah yardımcımız olsun ama ben normal istiyorum.1 gün çekersin.ama sezeryan da hem oran buran kesiliyo,hem ameliyatlardan en kanlısıymış.yedi kat kesiliyo göbişin.ayyyy dayanamam.ama benim çatım darmış.inşallah doğumda o kadar sancıyı çekip son anda tehlike deyip sezeryan olmaz.başına gelen çok biliyosunuz...