ilk muayene

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve fffiliz tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

20 Ocak 2009
    Konu Sahibi : fffiliz
  1. fffiliz

fffiliz cennet kokulum Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    mrb arkadaşlar daha doktora görünmedim ama kan tahlillerime göre 4 haftalık hamileyim yarın doktora gidecem arkadaşım beni korkuttu daha çok küçük ultrasonda belli olmaz doktor alttan muyane eder dedi doğrumu lütfen cevap yazın korkuyom

2. 20 Ocak 2009
  3. sabirsizim

sabirsizim nazlı kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba cnm genelde bu kadar küçük haftalarada doktorlar herhangi bir yanılgı olmasın diye vajinal muayne yapıyorlar ama bu konuda doktorlara hak veriyorum ben çünkü o kadar ufak bir şeyin karından net görülme ihtimali pek yok gibi ben sekiz haftalıken ilk gittiğimde doktorum vajinal muayne şart dedi hem sadece bebeği görmek için dedğil yumurtlalıkları herhangi bir kist olup olmadığının akıntının rengini falan kıntrol ediyor ama korkulacak bir durum yok cnm bunda ben daha sonraki tüm kontrollerimde karından muayne oldum gerçi her doktor farklı şekilde muayne ediyor kimi hiç alttan bakma ihtiyacı duymuyor ...

4. 20 Ocak 2009
  5. fffiliz

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ya daha çok heyecanlandım bak şimdi tek korkum o

6. 20 Ocak 2009
  7. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    filizcim tebrik ederim canımm

8. 20 Ocak 2009
  9. cingene00

cingene00 31 ağustos... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ilk doktora gittiğimde 4+2 haftalıktı ve ultrasonda göründü hiç alttan muayene lafıda geçmedi kistimde varmış o da göründü bence korkma ama mutlaka git doktora dış gebelik mi değil mi erkenden anlaşılsın

10. 20 Ocak 2009
  11. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Gözün aydın canım, Allah tamamına erdirsin....

Ben ilk gittiğimde 5 haftalık hamileydim sadece ultrasondan baktı dr um.... Alttan muayene etmemişti.... Sen yinede panik yapma, korkma mutlaka dr a git canım....

12. 20 Ocak 2009
  13. fffiliz

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    gitmek istiyorum zaten kesinleştirmek için ama bende ultrasonla bakıyolar diye biliyorum ama internetten okudum şimdi 12 haftadan küçükse vajinal ultrasonla bakıyolarmış

14. 20 Ocak 2009
  15. sunseet

sunseet ARDA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende doktora gittiğimde 6 haftalıktı ultrosonda gözüktü eğer gözükmeseydi vaginal ultrasonla bakardı seninde bakmaz bana göre

16. 20 Ocak 2009
  17. ultlar

ultlar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende doktora gittiğimde 4 haftalıktı doktor karnımdan ultrasonla baktı rahim kalınlaşmış şimdi pek birşey belli olmaz 2 hafta sonra gel dedi yani istersen sende 1 hafta falan bekle öyle git canım

18. 20 Ocak 2009
  19. tazefasulye

tazefasulye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    163
    4 haftalıkken vajinal usg ile bakılır. Bende 7. haftada karından kalp atışını tespit edene kadar her hafta (lekelenmem olduğu için her hafta kontrole gidiyordum) vajinal ultrason ile baktı.
    Hİç korkma, canın hiç yanmıyor, anlamıyorsun bile.. Utanma, sıkılma. Diş hekimine ağzını açarken utanıyor msun? O bir doktor. Günde senin gibi kaç hastaya bakıyor. Tıpta ayıp olmaz..