ilk trimestirde ilaç kullanımı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve honeycim tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : honeycim
  1. honeycim

honeycim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızkar bi şey soracağım adetime 3-4 gün var ve ben 2 gün önce çok kötü grip oldum aynı zamanda da polenler yüzünden alerji oldum boğazım şişti nefes alamaz duruma geldim ve zinnat adında 500 mg lık antibiyotik ve setirizin içeren bir alerji hapına başladım mecburen 1 hafta kadar kullanmam gerekiyo bu ilaçları .acaba hamileysem bu ilaçların bi zararı olurmu ki?içindeki reçetelerde B grubu diyo ama ilk trimestirde biliyosunuz ilaç kullanımı önerilmiyo.bilgisi olan arkadaşlar bana yazarsa sevinirim

Son düzenleme: 30 Aralık 2009
  2. 8 Mayıs 2009
  3. honeycim

honeycim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya konuyla ilgili bilgisi olan yok mu?çok stresliyim arkadaşlar

4. 8 Mayıs 2009
  5. pelin003

pelin003 findukkk Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım adetine 3-4 gün kalmış bence git bi kan testi yaptır..hem için rahatlar hemde inşallah hamişsen ilaçı kullanmayı bırakırsın..hamişsen de dert etme bi arkadaşım hamişken farkında olmadan 1,5 hafta antibiyotik kullandı..allaha şükür tosun gibi bi oğlan doğurdu..

6. 8 Mayıs 2009
  7. deniz39

deniz39 papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim drum hep der ki ya hep ya hiç, yani adet tarihini 1 hafta geçene kadar içtiğin ilaçların yan etkisinden korkma, hayırlısıyla sağlıklı bir gebelik geçirirsin.

8. 8 Mayıs 2009
  9. honeycim

honeycim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    pelincim valla ağzından bal damlıyo.yazdıklarını okudum içim açıldı inşallah dediğin gibidir çünkü ilaçları bırakamam bitinceye kadar içmek zorundayım bu alerji çok kötü bi şey insan nefes alamıyo o yüzden ilaçsız olmuyo.iyiki bu site var.insanın morali düzeliyo iyi şeyler okuyunca tşkler

10. 8 Mayıs 2009
  11. honeycim

honeycim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sağol denizcim ben de ya hep ya hiç kuralını duymuştum.inş.hamileysem etkilememiştir bebeği.şimdilik sadece dua edebilirim.:Saruboceq: