ilk ultrasona nasıl girdiniz lütfen yardımm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mitharas tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : mitharas
  1. mitharas

mitharas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bilgisi olan lütfen bana yardım etsin
    ben şu an 8 haftalık hamileyim şu zamana kadar 2 kere ultrasona girdim ve kese göründü ama bir türlü bebegimizi göremedik doktorumda bu zamana kadar görmemiz gerekiyordu 1 hafta bekleyelim eger haftayada göremezsek sonlandırmalıyız dedi şu an çok endişeliyim
    dün akşamda arkadaşlar gelde yeni dogu yapmıştı arkadaşım 16 haftaya kadar ultrasonagirerken en az 1.5 lt su içmesi gerektigini yoksa bebegin gözükemicegini söylemiş doktoru ben şu zamana kadar hiç su içmeden girdim hatta hiç sıkışıkta degildim ondan gözükmemiş olabilirmi sizler ilk ultrasona nasıl girdiniz
    çok endişeliyim bebegimi kaybetmek istemiyorum lütfen bana yardımcı olun:a015:

2. 1 Mayıs 2009
  3. su_yakamoz

su_yakamoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım merhaba endişelenmeni istemem ama artık ultrason cihazlarıda gelişti bakınca hemen görüp anlıyorlar su içmek falan da yok. Senin bebeğin geç döllenmiş olabilir o nedenle çok küçükse görünmemesi normal. yengem gebeliğini 3 aylıkken öğrendi öncesinde gittiğinde kist falan demişler yanılma görememe olabilir yani. benim ilk gebeliğimde kese ve bebek vardı ama kalp atımları duyulmadı 8 - 9 haftada sonlandırıldı. şuan ise 6 haftalıkken hem kese hem bebek göründü kalp atışlarını 7. haftada aldık. eğer doktorunun baktığı ultrason cihazı eski ise olabilir. ama şuan makinalar çok gelişti ve en azından vajinal ultrasonda herşeyi net görebiliyorlar. sen içini ferah tut rahat geçir bekleme süresini. Dilerim mutlu haberlerini alırız.

4. 1 Mayıs 2009
  5. orbiss

orbiss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim ilk kontrolum 6+6 da oldu hem kesemizi gördük hemde kalp atışlarını duyduk.vajinal muayene oldu.sonraki kontrollerim hep karından oldu.ve özellikle ultrason öncesi idrarımı bosaltıyorum.ultrason aletinin kalitesi çok önemli.mutlaka baska bir doktora görün derim.Ama güvenilirliğinden emin yerde tekrar kontrol ol.insallah bebişin iyidir

6. 1 Mayıs 2009
  7. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    vajinal yolla mi bakildi sana karindan mi..ilk haftalarda karindan bakilirsa görülmedigi olabiliyosmus...bir baska doktora daha görün ayrintili ultrason iste.....
    ultrasona girerken de su icmek yerine aksine idrar torbasinin tamamen bos olmasi gerekli, yoksa idrar kesesi gebelik kesesini örtüyo..sana kim demisse su icmek gerek diye yanlis bilgi vermis..
    tekrar gecmis olsun saglikli haberini alirsin insallah

8. 1 Mayıs 2009
  9. defnedamla

defnedamla 24 Temmuz 2009 saat 08.00 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 8 haftayı geçmişti kızımı gördüğümüzde, geç döllenmeydi, vajinal hiç baktırmadım ben. ankarada ilk gittiğim tıp merkezinde bir radyoloji uzmanı ben ilk aylarda vajinal bakmayı uygun bulmuyorum deyince bende korktum aslında kimi duysam defalarca ilk aylarda yaptırıyor, neyse bana öyle bir doktor denk gelince yaptıramadım. burada gittiğimiz doktorun cihazı eski olduğu içinde nerdeyse 4 ay bitene dek su içip gitmek zorunda kaldım, üstelik bulantı kusma çok fazla yaşadığım için o aylarda benim için çok zordu. sonrasında zaten tam tersi içmemem gerektiği söylendi.
    içini ferah tut.sadece biraz zaman geçecek, rahat olursan zaman daha kolay gelecektir, umarım iyi haber alırsın....

10. 1 Mayıs 2009
  11. mitharas

mitharas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sagolun arkadaşlar okuyunca şimdi ümitsizlige kapıldım benim bu ilk bebegim bu gün başka bir doktordan yine randevu aldık 16.30 da oraya gidicem inşallah görülür çok endişeliyim diger dr üstten bakmıştı görülemeyince alttan baktı o zamanda göremedi benim normalde geç döllendigini söylemişti doktorum
    çok merak ediyorum kaç gündür aklımdan çıkmıyor benim için ne olur dua edin bebegim beni bırakmasın ne kadarda olsa içimde bir his var inşallah sevinirim

12. 5 Mayıs 2009
  13. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 8 haftalıkken gittim benımde kese göründü ama bebek görünmüyodu.doktor herhalde cok küçük dedi.2 hafta sonra tekrar gittim kalp atısları net gözüküyodu.Bu cok normal ama doktorun bu haftada bunu demesi anormal biraz..Sıkma canını...

14. 6 Mayıs 2009
  15. x_esmer_x

x_esmer_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaşım allah yardımcın olsun diyorum çünkü bende seninkine benzer bi durum dayım sat göre hesaplayınca 6 hafta 6 günlük hamileyim fakat bebeği ve keseyi henüz göremedik banada düşük veya bebek canlanmamış olabilir dedi doktor cuma tekrar gidicem ve çok korkuyorum senin hcg değerlerin nasıl çıkıyor benim ki normal olarak artmıyor bu ilk gebeliğim allah yardımcımız olsun umarım hesaplarımızdan daha küçük olduğu için gözükmüyodur ve bi sorun yoktur allah büyük umudunu yitirme:KK46:

16. 7 Mayıs 2009
  17. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    cnm öyle su falan içmek gerekmiyor,sonuç ne oldu merak ettik,umarım geç döllenmedir.

18. 10 Mayıs 2009
  19. mitharas

mitharas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    uzun zamandır siteye giremedim ondan size yazamadım bebegimi kaybettim biz kalp atışlarını duyamadık 9 haftalıkken alındı bebegim gelişmemiş allah herkezin yardımcısı olsun