Ilk Ultrasyonda Kac Yumosunuz Vardi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Destan35 tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Destan35
  1. Destan35

Destan35 Bir Dü$-tüK KıRıLdık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar ben Pazartesi tüp bebk tedavime basladim ve bugün ilk ultrasyon günümdü ve doktorum bana net olarak kac tane yumosum oldugunu söylemedi ve eger yumoslarin cogalmazsa ve yeterince büyümezse tedaviyi birakabiliriz hazirlikli ol dedi daha sonra daha yüksek dozda baslarmisiz benim merak ettigim sizin tedavinin 3. günü yapilan ult.kontrolunuzde kac tane yumosunuz vardi ve diger kontrolde cogaldimi lütfen paylasin yoksa cildiracam sonraki kontrolum cuma günü

2. 24 Şubat 2010
  3. cemre18

cemre18 az kaldı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben polikistik overliyim çok yumurtam oluyor ilkinde sanırım 10civarıydı

4. 24 Şubat 2010
  5. Destan35

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canim tesekkür ederim cevabin icin peki sonra cogaldimi ve yeterince büyüdümü

6. 24 Şubat 2010
  7. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Basta 4 gozuktu sonra ufaklarla 8 e cikti ama ilk gozuktugu gibi 4 toplandi ondan da 2 yumurta cikti sadece 1 i dollendi . Tedavim kisa protokol ve en fazla dozla basladi oylede devam etti gunde 600 unite.
    Bence basta gorulene gore yapilip yapilmayacagina karar verilmeli cunki bu durum her ay degisiyormus.

8. 24 Şubat 2010
  9. pharmacea

pharmacea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilkinde 12 idi şimdi 15 civarı yarın çatlatma iğnemi vuracağım....ama ilk ultrasonda arkadaki küçük foliküller görünmüyor...ilaçla büyüyorlar...önemli olab kaç tane olması değil sağlıklı görüntü elde etmek(yuvarlak)

10. 24 Şubat 2010
  11. saydocan

saydocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım doktor ilk günden en çok kaç yumurta toplanacağını bilir , yumurtalar sonraki günlerde sayıca çok artmaz. Dozu artırmakda bu konuda pek fayda etmiyomuş yumurta sayısını bikaç artırsa bile fazla doz kaliteyi azaltıyomuş. Doktorun dozu çok artırmayıda istemediği için öyle söylemiştir. Tabi yumurta sayısı değil kalitesi önemli olan, inşallah sayısı az bile olsa kaliteli olur seninkiler. Sayıya hiç takılma canını sıkma.Yumurta sayısının az olduğu kadınlarda yüksek dozla başlayıp giderek düşürmek yumurtanın kalitesini yüksek yaparmış. Bence doktorunada güven , hiç canını sıkmadan bekle, umarım herşey iyi gider :))

12. 24 Şubat 2010
  13. smufy

smufy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim ilk ultrason günümde 2 tane yumurtam görünüyordu. Aşıları oldukça 5'e çıktı sonuçta 7 tane toplandı. 2 si döllendi. 1 tanesi tuttu. Umarım tüm aşamaların yolunda gider. Bol şanslar.

14. 24 Şubat 2010
  15. Destan35

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canim tesekkür ederim inan bu morele cok ihtiyacim vardi

16. 25 Şubat 2010
  17. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Haskena arkadaşım bana her iki yumurtalıkta 3-4'er tane ama ufakları saymıyorum demişti. Ben az deyince hayır az değil, mühim olan kalitesi demişti. Yumurtalarım başta doktorun istediği hızda cevap vermedi, o zamanlarda tedaviyi iptal edebiliriz diyordu. Sonra dozu artırdık ve istenen boyutlara geldiler. bu arada sayıları da yavaş yavaş arttı. her ultrasonda küçük görüp hesaba katmadıkları zamanla hesaba girdi. sonuçta 14 yumurtam toplandı. 11 tanesi döllenebilir çıktı. Son 3-4 günde sayıya kattığı 3 tanesi işe yaramaz çıktı. Sonradan gelişenler toplansalar da sonradan gelişenlerin sayısı kadar döllenemeyen yumurta oluyor diye gözlemledim ben. Doktorlar işe yaramayacaklarını bilerek kalırsa kiste döner diye topluyorlarmış bazı yumurtaları.

Sen sayıya hiç odaklanma mühim olan kalite, hepimiz bir yumurta ve bir spermden dünyaya geldik. Kaliteyi artırmak için bal+çörekotu+tarçın karışımını ve hayıt suyunu tavsiye ederim. Ama bunları kullanmak için ikinci ultrasonunu ve doktorunun devam kararını bekle bence.

18. 25 Şubat 2010
  19. Destan35

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Tesekkür ederim canim benim doktorumda büyümeside önemli diyor büyümezsede sonlandirabilriz diyor hakkimda hayrilisi artik ne diyeyim vardir Rabbimin bir bildigi