ilk yıl bebek???

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve iklim__ tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

9 Şubat 2010
    Konu Sahibi : iklim__
  1. iklim__

iklim__ Guest

merhaba..haziranın başında düğünüm olacak inşallah. ama biz atama durumları nedeniyle evliyiz. ben kendimi bildim bileli anne olmak istemişimdir. ama ilk yıl, yani evlenir evlenmez kimse önermiyor. bir de atanma durumum var. yani başka bir şehre gidebilirim evlendikten 3 ay sonra...eşime korunmak istediğimi söyledim .ama o hemen bebek istiyor. ve çok kararlı. ilk yıl eşime ve kendime zaman ayırmak istiyorum. evliliğim düzene girsin istiyorum. bir de ne bileyim...yürür mü yürümez mi...biz çok sık tartışıyoruz . ben kendimi sürekli törpülemek, ona uydurmak zorunda kalıyorum.ve bir gün patlarsam ve bitti dersem, kucağımda yada daha kötüsü en kötüsü, arkamda bir bebek istemem yani...

ama eşime bu son şeyi söyleyemiyorum tabi.. yani belki anlaşamayız hemen bebek yapmayalım diye.

ikna olmuyor.konu her açıldığında tartışıyoruz.:sm_confused:

ayrıca hapların zararlı olduğunu, dengemi bozacağını kesinlikle hapa izin vermediğini defalarca söyledi.

ben ne yapacağım? bebeği çok istiyorum ama şimdi değil...tavsiyelerinize ihtiyacım var. özellikle ilk yıl hamile kalmış anneler...:uhm:

2. 9 Şubat 2010
  3. lucky88

lucky88 Bırak gülüşlerin can evimin penceresi olsun. Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    cnm sana tavsiyem hap kullanma acayip derecede denge bozuyo ben kullandım 2 kutu sadece sonra bıraktım hormonlarım bozuldu resmen hormon testi istedi doktor.bende 4 aylık evliyim ama illa hemen çocuk olsun istemiyoruz o konuda anlayışlı..ben bide korkuyorum :KK43:((( işin gerçekten zor... ilk yıl tanıma amaçlı çok önemli bence..herşey dilediğin gibi olur inşallah tatlım....

4. 9 Şubat 2010
  5. iklim__

iklim__ Guest

canım, yazdığımdan beri 5 dakikada bir bakıyordum cevap var mı diye:eek:

onun için vakit ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. ben aslında hap kullanmak istiyordum ama burada yazılanları okudukça eşime hak vermeye başladım. ondan korunmasını istemek...bilmiyorum.zaten 1 senedir korunuyor. yani benim sağlığımı umursamayıp sen korun da diyebilirdi.bu arada biz bir yıldır evliyiz.klasik öğretmen hayatı...sadece düğün yok.ayrı illerde olduğumuzdan.yani bilemiyorum. 2 yıldır beraberiz. belki de ona güvenmeliyim...oooof of...

6. 9 Şubat 2010
  7. eda

eda Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım seni o kadar ıyı anlıyorumki.üzme kendini eşin korunmak istıyorsa kendisi korunsun sakın ilaçla korunma, yan etkileri var hormonlarını altüst etme. Şimdiden mutluluklar dilerim arkadaşım benim:):1hug:

8. 10 Şubat 2010
  9. iklim__

iklim__ Guest

tatlım çok sağol..ama sorun o işte. eşim korunmak istemiyor. ben de ona açık açık " seninle bir gelecekten korkuyorum, deneme süreci lazım " diyemiyorum...oooof of

10. 10 Şubat 2010
  11. iklim__

iklim__ Guest

bayanlar, özellikle annelere sesleniyorum: bebek hayatınızı düzene soktu mu? yani bebek olunca bir mucize gerçekleşecek ve eşimle sorunlarım bitecek mi? ben alışacak mıyım? o küçük mucizem için dünyayı pembeye boyayabilecek miyim gözümde?

12. 10 Şubat 2010
  13. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba cnm,ben de evliliğimin 7.ayında hamiş kaldım ve 16 aylık evliyken kızım dünyaya geldi.Alışma evresinde tabiki zorlandım ama ben de hep bebek istedim,7 ay hiç korunmadık anca oldu.ıyiki de korunmamışız diyorum...Ha deyince bebek olmuyor,bir de eninde sonunda olacak bir beişin,nereye kadar erteleyebilirsin ki?Kardeşime sürekli diyorum,eğer bir adamdan bebek istemeyeceksen evlenme,çünkü bebek yapmak demek evliliğime ve eşime güveniyorum demektir bence...Ama senin tayin durumların varmış ki o aşama zor olur,eşine bu durumu aştıktan sonra bebek yapalım desen:uhm:

14. 10 Şubat 2010
  15. iklim__

iklim__ Guest

doğru canım...ama anlamıyor..sanırım kendisinden uzak bir şehre atanırsam çalıştırmayacak..

16. 13 Şubat 2010
  17. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    eşimle 4sene söz ve nişan dönemi geçirdik 5senemizde evlendik..okadar çok çocuk isteğimiz vardıki hemen evlendikten 3 hafta sonra hamile kaldım..şuan kızım 1 yaşında ıonu dünyalara değişmem ama şimdiki aklım olsa hemen yapmazdım çünkü çok sorunlar oldu eşimin ailesi ile aramızda halada var kucağında yada karnında bebeğinle ayrılmak hiç kolay değil o yüzden gerekirse gizli korun ama hemen yapma bence en az 6ay süre ver kendine..

18. 13 Şubat 2010
  19. esila86

esila86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    atama durumunuz netleşince karar verseniz yapıp yapmayacağınıza daha doğru olur...eş durumu tayini hakkınız yok mu?