İlköğretim için e-kayıt

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve esinti34 tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : esinti34
  1. esinti34

esinti34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar...
    kızım bu sene birinci sınıfa başlayacak ve kayıtlar internet üzerinden yapılıyormuş
    bu konuyla ilgili M.E.B sitesini girdim fakat kaydı bir türlü gerçekleştiremiyorum hata
    veriyor. bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. a.s.

Son düzenleme: 4 Haziran 2008
  2. 4 Haziran 2008
  3. damlasu

damlasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    2006–2007 öğretim yılı kayıt döneminde 5 İlde (Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul, İzmir) pilot uygulaması yapılan e-kayıt sisteminin 2007–2008 öğretim yılında e-Okul sistemi içerisinde ülke genelinde uygulanması kararlaştırılmıştır.
    İlköğretim okulları 1 inci sınıflara kayıtlar 01 Haziran 2007 tarihi itibariyle başlamıştır. Ancak e-Okul sisteminde yetki okul müdürlüklerine verildiğinden, kayıtlar okul müdürlüklerince yapılacaktır. Öğrenci velileri oturdukları yere en yakın okula bizzat başvurarak e-okul sistemi üzerinden kayıt yaptıracaklardır. Okullar dışındaki herhangi bir bilgisayardan Internet üzerinden kayıtlar alınmayacaktır.
    Canım sanırım bu hala değişmedi.Yeni bir açıklama yok bu konuda.O yüzden okula başvurman en iyisi.Sevgiler.

Son düzenleme: 4 Haziran 2008
  4. 6 Haziran 2008
  5. esinti34

esinti34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım
    evet değişmemiş dün okula gidip sordum
    okuldan e-kayıt yapılacakmış.