ilköğretim ingilizce öğretmenleri

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve saliha_ tarafından 21 Haziran 2009 başlatılmıştır.

21 Haziran 2009
    Konu Sahibi : saliha_
  1. saliha_

saliha_ :))))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerek mesleğimizin olumlu yönlerini, branşımızın güzelliğini, gerekse sorunlarımızı paylaşalım istedim. şu an tatile girdik ama okullar açılınca döküman paylaşımında da bulunabiliriz.
    ilk olarak ben kendimi tanıtayım, Konya'nın küçük bir ilçesinin küçük bir köyünün ilköğretim okulunda çalışıyorum. Bu yıl 3. senem doldu. bu 3 yıl çok şey öğretti, okul zamanındaki ben değilim. ama herşey çok daha güzel. Umarım kk ingilizce öğretmeni arkadaşlarım vardır.

2. 29 Haziran 2009
  3. smart38

smart38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba ben de ingilizce öğretmeniyim.7 yıldır özel okulda çalışıyorum.

4. 29 Haziran 2009
  5. saliha_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hoşgeldin smart... özellikle sene başında ve dönem içinde paylaşım çok gerekli oluyor. özel okulda yine devlet okulunda okutulan kitaplar mı var, yoksa başka kitaplar mı ya da devlet kitaplarına ek olarak başka kitap falan.. ?
    *senin işin özel okul olduğu için tabi daha zordur, derslerde izlediğimiz yol yöntemleri paylaşabiliriz, özellikle konuşma dersleri ve kelime öğretimi gibi.
    öğrenci potansiyelimiz arasında büyük fark vardır ama hepsi çocuk sonuçta..

6. 5 Temmuz 2009
  7. smart38

smart38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım özel okulların da tamamı devlet kitaplarını bulundurmak hatta müfredatı oradan takip etmek zorundalar ancak malum özel okullarda tabiki özellikle yabancı dillerde yabancı kitaplar takip ediliyor.
    özellikle kaynaklar inanılmaz çok
    ama son zamanda sbs dolayısıyla meb müfredatı ağırlık kazandı
    malum sorular meb müfredatından

8. 5 Temmuz 2009
  9. smart38

smart38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada ulaşamadığın ya da istediğin herhangi bir kaynak ya da kaynaklar olursa memnuniyetle ulaştırırım sana
    özel okullara her sene başında inanılmaz derecede tanıtım amaçlı kaynaklar,kitaplar dergiler cd'ler geliyor

10. 5 Temmuz 2009
  11. smart38

smart38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yine e-kitaplarımız ve dergilerimiz mevcut

12. 19 Temmuz 2009
  13. saliha_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    smart çok teşekkür ederim. tatile gidip geldim. kulübe girme imkanım da olmadı.mesajlarını yeni görüyorum. ilgin için tekrar teşekkürler.
    e-kitap ya da dergilere nasıl ulaşabilirim?

14. 18 Eylül 2009
  15. loneliness

loneliness Rabbime şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben de ingilizceciyiym. benim yeni sınav tekniğine uygun ingilizc e sorulara ihtiyacım var. malum ingilizce 2 yıldır çıkıyor sbs de ve piyasada soru eksiği var.

16. 19 Eylül 2009
  17. Umutlu_OL_

Umutlu_OL_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    163
    Merhabalar, ben de İngilizceciyim... SBS soru tarzını yeterince kavradığıma inanıyorum zira sınavdan bir gün önce 8. sınıflarıma kendi hazırladığım sorularla deneme sınavı yaptım... Bir gün sonraki sınavda 6 soru hemen hemen benimkilerle aynı, diğerleri de çeşitli sitelerden derlediğim örneklerdendi... Çocuklar çözdüğümüz soruları sınavda görünce hem çok şaşırmış hem de çok sevinmişler. Diğer sınıflarımda da durum aynıydı. O nedenle diğer branşlarımızda netler çok düşük olduğu halde İngilizcede ilçede birinci olduk ve Kaymakam Bey bu durumu fark edip takdirnameyle ödüllendirdi beni çocuklarım sayesinde... :kedi: Topiği canlı tutarsak yıl içinde burda kaynak paylaşımında bulunmak isterim... sositososito

18. 23 Eylül 2009
  19. jean

jean xoxo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    selam kızlar ben de ilköğretim öğrencilerine özel ders veriyorum ve çoğunlukla beni dinlemiyorlar başkasının çocuğuna da kızamıyorum haliyle nasıl dinlettireceğim dersleri nasıl anlatmalıyım?4. sınıfa yeni geçmiş çocuklar bu dediklerim