İlköğretimde dershane şartmı

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve acitiongirl tarafından 4 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 1. acitiongirl

  acitiongirl Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  öğretmenlerimizden öğrenmek istediğim konu ; 5. sınıfa geçen kızımı bu sene dershaneye yazdırmam gerekirmi ist avrup yakasında bu konuda önerceceğiniz dershaneler hangisidir bu konuda bana yardımcı olursanız seviniriğm şimdiden teşekkür ederim.
   
 2. 4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 3. EU2

  EU2 Guest

  yapmayın ne olur.çocuklarımız yarış atı mı?insanlar öss için bile lise bitsin ondan sonra yazdırayım dershaneye derken siz daha 5, sınıfta başlıyorsunuz.
  bu çocuğunuzu çok sıkmanız demek.derslerden soğuması ,nefes alacak zamanı olmaması demek.küçücük yaşında bu kadar yüklenmeyin üzerine.ayrıca dershane çok iyi öğretecek sanıyorsunuz bir konuyu.okul gibi asla olmaz.dershanede herşey hızlı ve seri ilerler.okulda öğretmen ağır ağır örneklerle,her ayrıntırla anlatır konuyu.
  bırakın da çocuğunuz ne öğrenecekse okulda öğrensin.okul derslerine ağırlık verirse daha başarılı olur.yoksa başarı falan beklemeyin.
  dershaneye ağırlık yapmasın diye öğrenciler zaten öss girişte sistem değiştirilmedi mi?
  eğer çocuğunuz başarılı olmasını istiyorsanız bence okula ağırlık vermesini sağlayın.sizde derslerine yardımcı olun.takip edin
   
 4. 4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 5. biranne54

  biranne54 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2007
  Mesajlar:
  693
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  108
  hiç şart değil,ananas çok güzel izah etmiş.
  bir tavsiyem var bol bol kitap okusun.okuyan çocuklar her konuda başarılı oluyor.
   
 6. 4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 7. HeartLess

  HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2007
  Mesajlar:
  12.846
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  198
  benim kızım 6.sınıfa geçti ve ben şimdi bile gönderip,göndermeme konusunda kalakaldım...çünkü çok yıpranacaklar..eğitimci bir arkadaşım kafamı bulandırdı aslında..dedi ki "" eğer evde ilgilenirseniz dersaneye göndermeyin biz ilkokul 1 den beri ilgileniyoruz ama dersanede şart bence çünkü okuldaki müfredatla sınav soruları arasında baya bir fark var..ilkokul 5.sınıf çok erken ama çocuğunuzun durumuna göre karar verin...öğretmenlerine danışın..allah bütün çocuklarımızın yardımcısı olsun...
  sevgiler...
   
 8. 4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 9. EU2

  EU2 Guest

  çocuklarınızı ilköğretimde dersheneye göndermek yerine eğitici oyunlar alın.en basiti ülkemizdeki illerin yerini öğrenmesi için bir yap boz alabilğirsiniz.şu an aklımda olmayan başka oyunlarda var.
  ayrıca ayda belli sayıda kitap okumasını sağlayabilirsiniz.
  eğitici belgeseller var çocuklar için onlardan izletebilirsiniz.
  çocuğunuzun iyi eğitimi sadece dershene değildir.onlaı küçük yaşta bu kadar sıkmaya da hakkınız yok.insanlar dersheneye giderek üniversite kazanmaz,okula giderek kazanır.
   
 10. 4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 11. NuR_bojuk

  NuR_bojuk kürşad-ela eylül :) Üye

  Katılım:
  13 Nisan 2008
  Mesajlar:
  536
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  canım bir eğitimci olarak
  dersaneye göndermek için çok erken olduğunu düşünüyorum
  çocuk bu maratona ne kadar erken başlarsa o kadar çabuk sıkılıyor..
   
 12. 5 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 13. acitiongirl

  acitiongirl Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  arkadaşlar ben de araştırdım erken olduğunu öğrendim ama çocuklar daha sonraki yıllarda girdikleri sınavlarda çok zor sorularla karşılaşıyorlar çünkü türkiyenin her yerinden aynı sınava giriliyor onun için eğitimleri farklı olan okullar aynı sınava tabi tutluyor demek istiyorum bu durumda da bizim devlet okullarında yetişen çocuklarımız diğer okulların eğitim düzeyine erişemiyor bu yüzdende başarı oranı düşük oluyor bu bütün sınavlar için böyle bence oks öss gibi endişem de bu yüzden bende çocuğumla bire bir ilgileniyorum okul durumuda iyi (kitap okuyor çok sık , araştırmacı, v.s.) ama önunde çok zor uzun bir yol var gibi ne dersiniz
   
 14. 5 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 15. nesrin111

  nesrin111 hayat boş boş boş Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.886
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  özel okullarla devlet okullarını aynı kefeye koymamak lazım.çok iyi eğitim veren özel okullarda var ama geneli o kadar da iyi eğitim vermiyor.kalite gerçekten de çok düşük.her özel okul iyi eğitim yuvasıdır diye düşünmemek lazım.ayrıca zannetmeyin ki devlet okullarında eğitim kalitesi düşük.ülkemizdeki öğrencilerin büyük kısmı devlet okulunda okuyor ve emin olun ki özel okullara göre daha iyi eğitim alıyorlar.ayrıca üniversiteyi kazanana öğrencilerde genelde devlet okulunda okuyanlar.onların başarı sırrı da okul derslerine ağırlık vermeleri.çünkü okulda deney yapılır,öğretmen sunu hazırlattırır,ödev verir,konunun ayrıntısına girer,kendi örnekler verir.vs.......bence siz çok fazla endişeleniyorsunuz aslında siz hak ta veriyorum.zaman çok zor zaman ama küçük çocuğu çok sıkarsanız onun çabuk sıkılmasını,bu marotonu erken bırakmasını sağlarsınız.okul derslerini öğrenirse ama iyi öğrenirse zaten başarılı olur .emin olun.dershaneye göndermeyin...
   
 16. 5 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 17. masal

  masal Guest

  evet, belki yanlış belki çocuklarımızın sırtına çok yük yüklüyoruz ancak mevcut eğitim sisteminde ne yazıkki dersane şart. gerçi okumayan, mukayese yeteneği olmayan çocuğuda dersane bir şey vermez ama bunlar varsa artı dersanede olmalı, olmak zorunda iyi bir okula yerleşmek için.büyük kızım ilkokul 4 de başladı dersane ve özel hocaya, başarısı arttıkça bırakın bıkkınlığı o daha fazlasını istedi. tabi buda eğitimde fırsat eşitliğini ortadan kaldırıyor, parası olan çocuk gidiyor diğeri kendi imkanları ile belki daha zeki bir çocukken geride kalıyor, dediğim gibi eğitim sisteminin aksaklığı.

  bazı arkadaşlar okulun yeterli olacağını söylemiş, asla inanmıyorum okulun tek başına yeterli olacağına. ya tüm dersaneler kapanacak herkez eşit şartlarda olacak yada bu şekilde olmak zorunda. malesef...
   
 18. 5 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : acitiongirl
 19. EU2

  EU2 Guest


  bende size katılmıyorum.dershanenin şart olması durumlara bağlıdır.
  mevcut eğitim sistemi dershaneyi zorunlu kılıyor olabilir ama şartları da belirlemek bize kalmış.eğitim sistemi çocuğu 3, 4, yada 5, sınıfta dershaneye gönder demiyor.lisede yada lise bittikten sonra dershaneye gitmek çocuğun başarısı daha çok arttırır çünkü öteki türlü çocuğun hiç boş zamanı olmuyor,sıkılıyor,verim düşüyor.
  ayrıca dershane mi çocuğu geleceğe hazırlar yoksa okul mu?
  dershaneyi bu kadar da gözünüzde büyütmeyin.benim arkadaşlarım hiç dershaneye gitmedim üniversiteyi kazandılar.hemde çok iyilerini ve iyi bölümler.ayrıca o arkadaşlarımdan bir tanesi de çift lisans yaparak okulu bitirdi.bunun sebebi okulu önemsemesi.sizler dershaneyi çok önemser ve çocuğunuza bunu gösterirseniz çocuğunuz okuldan soğur.okul son sırada yer alır onun için.
  gerçekten de sadece okul ve aile ilgisi ile bir çocuğun başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.tabii ki burada çocuğun ilgisi ve öğretmenlerin tutumuda önemli.