ilkogretımın anasınıflarına yazdıranlar buraya yazssın lutfen

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 2 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    hıcdegılse bılgımız olur burda yazılırsa kım nasıl yaptı yol nedır

2. 2 Temmuz 2009
  3. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    sımdı aradım kızlar benım yazdıracaım okul hala bılgı yok ama austosta baslıycak heralde dıyolar

4. 8 Temmuz 2009
  5. buckel

buckel az nefes almak istiyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bahariye ilköğretim okulunun ana sınıfına yazdırdım kızımı. normalde ikamet dişi almıyorlar bir tanıdık ve hatırı sayılır bir meblağ ile yazdırdık. gerçi anasınıfını pek beğenmedim tek iyi tarafı okulun genelde kadıköyün en iyi okulu olması ve başarı oranının yüksek olması. tanıdık vasıtasi ile ilkokul birede orda devam edebilcek.
    aslına bakarsanız anasınıfı için ekayıt sistemi bu sene devrede değil, yani ikamet şartı aslında yok ama okulların yönetimi prensip meselesi olarak ikamet şartı koyuyorlar. ikamet şartı ekayıt sistemi nedeni ile var, o da busene ilkokul birinci siınıftan başlıyor. asıl mesele zaten anasınıfı sonrasında birinci sınıfa kayıt olurken, çünkü ekayıta göre otomatik bağlı bulunduğunuz muhtarlığa göre kayıt oluyor, siz sadece sonrasındaki yazışmaları halletmek için gidiyorsunuz okula. ama ben araştırdım anasınıfını okuduğu okulda okulun onayı ile birinci sınıfa devam etme hakkı oluyormuş, başka şekilde ikamet tutmadığı taktirde istediğiniz okula kayıt mümkün değilmiş. yüksek kayıt paraları bile vermeniz işe yaramayacakmiş seneye. ikamet mecburiyeti varmış. bu durumda ya çocuğunuzu anasınıfından istediğiniz okula verceksiniz yada ikametinizi ona göre ayarlıyacaksınız. durum böle görünüyor.

6. 8 Temmuz 2009
  7. Bebixsx

Bebixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende kısmet olursa kendi okulumun ana sınıfına göndereceğim.kayıtı sonra yaparız dediler.buchel benim sorduğum müdürler ana sınıfını nerde okuduğunun önemi yok dediler yani e kayıt geçerli mutlaka.Allah tüm çocuklara başarılar nasip etsin.

8. 8 Temmuz 2009
  9. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    evet benmde oyle bılıyorum e kayıtla o zamankı ıkeetgah onemlı bugun gıdecez bakım

10. 8 Temmuz 2009
  11. buckel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    MEB sayfasında ekayıt ile ilgili bilgilendirme kısmında yazıyor bende ordan okudum. müdürlerin dediklerinede güvenmiyorum açıkcası kendi inisiyatifleri doğrultusunda hareket ediyorlar. en basit örnek anasınıfına kayıt ederken bile ekayıtı öne sürüp ikamet şartı var die bastırmaları ki yok öle birşey anasınıfı için.

12. 8 Temmuz 2009
  13. buckel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    milli eğitimn bakanlığın ekayıt kısmını iyice incelemenizi tavsiye ederim. bilinçlenerek gitmek lazım okullara, yoksa bilmiyorsunuzdur nasılsa diye sizi kafalarına göre yönlendiriyorlar.

14. 8 Temmuz 2009
  15. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    canım genelgeyı hatmettım resmen ama okula gıttıgınde bıldıgın sende kalıyor e kayıttı hanı dıyosun yok anasınıfları oyle degıl dıyorlar arkadasın dedıgı gıbı mudurun elınde anasınıfı ısı benım semtımın tutugu okul adananın en ıyı okulu adam bunun farkında tabı ne kaparsa o kar ben mahallem tutugu halde 2 aydır netten hep arastırdım 5 kere okula gıttım tanıdık bulduk halbukı kafam rahat olmalı cocugumuzu anaokuluna gonderme hakkımız olmalı ugrasmamalıyız reklamlarda 7 cok gecen anacım deyıp duruyor mıllı egıtım açev hep para toplama dertlerı

16. 8 Temmuz 2009
  17. selens

selens Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla kızlar allah yardımcınız olsun okudumda işiniz bayağı dolambaşlıymış. ben ankara elmadağda oturuyorum oğlumu 25 haziranda evimize yakın olan ilköğretim okulunda bulunan anaokuluna yazdırdım 2 top a4 kağıdı, 5 posta pulu, 5 mektup zarfı, 4 a4 ebadında sarı zarf anaokulu başvuru formu kimlik fotokopisi hepsi 15 ytlye maloldu bide okula aylık 20-25 tl aidat ödeyeceğiz onun harici ne bi kayıt parası adı altında bağış istediler ne hastane raporu nede başka bişi...ankara keçiörende bi arkadaşımdan heyet raporu 370 lira para ve bisürü kırtasiye istemişler bide aylık 50 tl aidat varmış bu nasıl iştir ben anlamadım neden hepsi tek düzen içinde iş yapmazlarki..

Son düzenleme: 8 Temmuz 2009
  18. 8 Temmuz 2009
  19. forga

forga Guest

kayıt parası yasal değil bildiğim kadarıyla