ilkokul 1. sinifa kayit icin inanilmaz para istiyorlar

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve beross tarafından 11 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : beross
  1. beross

beross Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar, oglum 1.sinifa baslayacak ve her anne gibi bende cok heyecanliyim.
    oglumun kaydi bulunan okula gondermeyecegiz, isyerimize en yakin okula kayit yaptirtmak istiyoruz.
    Bakanligin okullara tanidigi kontenjandan yararlanacagiz ama okul aile birligine bagista bulunmamiz gerekiyor, bunun icin de istenen ucret 6000 tl'di sonra 5000 tl'ye indiler. baska bir okula daha sorduk, o direk 5000 tl yatirin hemen kaydedelim dedi.
    ben bu rakami fazla buldum ve burda bu tecrubeleri yasamis arkadaslarim varsa paylasmalarini istedim.
    Eylule kadar vaktimiz var, bu surecte deneyimlerinizi paylasirsaniz bende bilgilenmis olurum. tesekkurler.

2. 11 Temmuz 2010
  3. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    konu yanlış yerde belirteyim de
    devlet okulumu bu 5000 6000 isteyen yerler
    :eek:klava:

4. 11 Temmuz 2010
  5. smeagol

smeagol Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.455
    Ödül Puanları:
    238
    Nee?:1shok:
    Tekrar tekrar sıfırları saydım.Bu nasıl iştir?Devlet okulu nasıl böyle bir rakam ister?Yuh!!

6. 12 Temmuz 2010
  7. beross

beross Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet devlet okulu.
    eger eviniz o okulun bolgesinde degilse, isteyebiliyorlar. buna haklari var ama miktar cok fazla, iste bu konuda insiyatif kullanabilirler sanirim. bende yeniyim, yasayarak ogreniyorum. o yuzden de burda bu asamalardan gecen arkadaslar varsa bizimle paylassin istedim.
    konu eminim yanlis yerdedir. cok yeni uyeyim, oraya buraya tiklaya tiklaya yonumu bulmaya calisiyorum:KK46:

8. 12 Temmuz 2010
  9. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    ne demek hakları var
    para istemeye hakları yok eger gönlunden koparsa bagıs yaparsın
    hemen şikayet edin hemen

10. 12 Temmuz 2010
  11. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    vah vahh sasirdim valla..hersey para olmus..

12. 12 Temmuz 2010
  13. LEYLA10

LEYLA10 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    vah ki ne vah .vah fakirin haline .
    tabi okutamazlar çocuklarını.vicdan kalmamış hiçkimsede ya yazıklar olsun

14. 12 Temmuz 2010
  15. beross

beross Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar, aranizda cocugunu ilkokul 1. sinifi kendi bolgesinde degilde baska bir yerde gonderen varmi?
    sikayetlik bir durum yok, bakanligin okullara tanidigi, kontenjanda aciklik varsa diger bolgelerdende ogernci alinmasi icin yapilan bir uygulama. ama bunun icinde okul aile birligine bagis yapman lazim. bu bagis zaten okula harcaniyor. bakanlik sadece 1 temizlikci parasi oduyor mesela, okullara ayrilan butce cok az, bu yuzdende velilerin yardimlariyla bazi okullar gercekten digerlerinden daha iyi konumda. eger iyi bir okul istiyorsaniz bu paralari gozden cikaracaksiniz yolu yok yada evinizin yanindakine hic bagis yapmadan yollayabilirsiniz tabiiki.
    fakir, fukara herkes gonul rahatligiyla okula gidebilir, hatta yine bazi okullarda, durumu cok kotu olan ogrencilere yardim da yapiliyor, bu yardimlarda senin benim verdigim bagislardan karsilaniyor. yine bazi okullarin kutuphaneleri cok zengin, bu da yine yapilan bagislardan karsilaniyor. en onemliside temizlik ve hijyen, bunun icin 8, 10 temizlikci calistiran okullar var, devlet sadece birinin ucretini oduyor, digerlerin toplanan bagislardan karsilaniyor. kimse alipda cebine atmiyor, atan okullar belli ediyor kendini zaten, yillardir bir civi cakilmamis, pislikten gecilmiyor.
    konu yanlis anlasildi; her okula illaki bu bagisi yapmiyorsunuz, benim oglumun su an otomatik kaydi var bir okulda zaten, eger oraya yollarsam para odemeyecegim ama is yerimden gelecegim, cocugu alacagim, geri ise gidecegim cok zor benim icin. bunun icinde isyerime cok yakin, ayni zamanda cok iyi 2 okulla gorustum, durum yukarda anlattigim gibi. bende bu durumu yasayan varsa paylassin istiyorum. yoksa beni kimse illa bu parayi ode diye zorlamiyor, istersem evimin yanindakine yollayabilirim bedava!!
    cok sasirdiginizi biliyorum, bana 6.000 tl ilk dediklerinde yuzumu gormeliydiniz, kalakaldim ama gercekten cok arastirdim, durum aynen yukarad bahsettigim gibi maalesef.

16. 12 Temmuz 2010
  17. smeagol

smeagol Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.455
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşım elbette ki biz de her dönem okulumuza bağış yapıyoruz,okulların bazı konularda ki çaresizliğinden ve parasızlığından haberimiz var.Ama mesela ben senelik 100 lira veriyorum okula.İdari bizden bunu talep ediyor,ha vermeyen vermiyor,zorlama yok..Ama sen kaydının bulunduğu okula çocuğunu vermek istemiyorsun diye böyle bir fiyat istenir mi?Kulaklarıma inanamıyorum!Hadi 500 desin 1000 desin ,ama 6000!...Bilemiyorum tabi,bu benim görüşüm...

18. 3 Ağustos 2010
  19. sedefonur

sedefonur panik yok atancaz Üye

Beğenildi:
    1.154
    Ödül Puanları:
    238
    bi yandan okutun çocuklarınızı diyolar
    diğer yandan okutmayın çocuklarınızı diye sessiz çığlıklarını haykırıyolar..
    yazık, çok yazık..