illa emzik kullanmalı mı? kullanacaksak nasıl ? yardım lütfen..

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve dtbernat tarafından 10 Ocak 2010 başlatılmıştır.

10 Ocak 2010
    Konu Sahibi : dtbernat
  1. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar emzik kullanmak konusunda çok bilgisizim illa gereklimi ne zaman başlanıyor alacaksan hangi marka model alınmalı bilgi verirmisiniz

2. 11 Ocak 2010
  3. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    annem bana da kardesimede hic kullanmamis..aslinda alistirmamak en iyisi..birde cocuklarda dis ve damak yapisini bozabilecegini duymustum.ne kadar dogru bilmiyorum.siz dis hekimiymissiniz daha iyi bilirsiniz...

4. 11 Ocak 2010
  5. pandora-81

pandora-81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    diş çıkarmasıyla alakalı olarak ilk 6 ay silikon emzikler,sonrasında kauçuk emzikler kullanmak gerekliymiş.

6. 11 Ocak 2010
  7. razos

razos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağlık ocağında ebe kesinlikle kullanmamamı söyledi. ağız yapısını bozuyomuş. biberonu bile tavsie etmiyo. suyu bile kaıkla vercez diyor. ama ben yine de aldım. nolur olmaz diye. işe başladığımda mecbur kalırsam diye. şimdiye kadar herkes kullanmış.

8. 11 Ocak 2010
  9. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım illa kullanıcaksın diye birşey yok ama emzik bebeği çok sakinleştiriyo bu bi gerçek.. yeni doğduklarında sürekli emme isteğini sadece emzik bastırıyor benim oğlum 6.5aylık ve sadece uyuyacağı zaman emzik kullanıyor. ben avent kullanıyorum biberonumuz da aynı marka..

10. 11 Ocak 2010
  11. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    emzik pek iyi birsey degil ama illaki vercem diyorsa nzaten özel birsey yapmayana gerek yok alan hemen aliyor almayanda almiyor.benim oglan daha dogdugu gün verdi ebeler cop yapisti
    kizimda almadi.verdigim zaman midesi bulanir ögg derdi:))
    ama emzik almayan bebek biberonuda almiyor o yüzden zorlaniyorsun.benim kizim bir yaondan sonra alisti biberona.hic meme almadi.bir daha bebegim olsa yine vermem.

12. 12 Ocak 2010
  13. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cvplayan herkese çok tşkler abartmamak koşuluyla damak yapısını bozacağını sanmıyorum sürekli emzik emerse deformasyon yapabilir vereceksek doğar doğmazmı veriliyor

14. 12 Ocak 2010
  15. Ecem24

Ecem24 Amaaaaaannnn.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde oglum bir haftalikti emzige basladiginda heheh

16. 13 Ocak 2010
  17. engidi

engidi prenses kizimin kardesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence emzik ver. doktorlarda karşı çıkmıyor artık. benimkisi maalesef almmadı. hala arada deniyorum ama almıyor. tabi biberonu da aynı şekilde. hiç çekinme ver derim ben. öyle zorlandığın anlar olacakki susturmak için. emzik iyi bir yardımcı..

18. 13 Ocak 2010
  19. hko_8

hko_8 Allahım sağlık ver oğluma Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben doğumdan önce ne olur ne olmaz diye almıştım nuk marka 0-6 ay damaklı emzik. bebeğimin doğduğunda emme refleksi olmadığından bu reflekse alıştırmak için ilk 3 gün emzik verdik. emmeye alışınca da kendisi bıraktı zaten artık almıyor direk atıyor yani bebeğe de bağlı birşey bu. ama benim gibi birşey gelirse başına yanında bulundur derim.