Image Makers

Konusu 'Beni Baştan Yaratın' forumundadır ve ateist78 tarafından 3 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ateist78
  1. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar, Türkiye'de de elbet vardır diye düşünüyorum, hani bu ünlülerin filan image makerları oluyor ya, kimin tipine en iyi hangi saç şekli, makyaj gider, vs. konularında uzman olan kişiler. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı? Image maker bulabilir miyiz acaba bir şekilde, ama gerçekten bu işi profesyonel olarak yapanından...

Son düzenleme: 3 Ağustos 2008
  2. 3 Ağustos 2008
  3. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    imajmakerler evet var .ama onlarında ne kadar dunya gözunun açık doluğu tartışılır. en basıt ornek bakın lutfen turk unlulere. hemen hepsi ımajmakerlarla çalışıyor. hangısını iyi?
    siz yurtdışındasınız sanırım sizin bulmanız daha kolay olucaktır. ve bu kışıler genelde renk uzmanı vs... oluyor. sizin ten göz renginize göre yonlendirirler. deneme yanımla yontemıyle size yakışanı yakışmayanı sizi görerek anlarlar. kısacası oldukça başarılı sonuçlarda alabılrsınız zamanınızı boşuna da harcamış olabılrsınız

4. 3 Ağustos 2008
  5. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet, Almanya'dayım ama Almanlar pek çok konuda çok zevksiz oluyor:) Hem daha pahalıdır bu tip şeyler. Ankara'da filan varsa, hazır tatildeyken bi bulayım demiştim, ben yine de araştırayım, birşey bulursam yazarım buraya, belki faydalanmak isteyenler olur.

6. 3 Ağustos 2008
  7. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    belki bizler yapabiliriz.. herkes fikrini söyler bu gider çünkü şu nedenle... bu gimez çünkü bundan bundan dolayı falan... güzel olmazmı... biri dicekki arkadaslar hadi bekliorum fikirlerinizi diye.. bizlerde fikirlerimizi söylicez.. yaratıcılıkta sınırlarımız ne kadar görücez... güzel olablirdi.. =))

8. 3 Ağustos 2008
  9. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gayet yardımcı olmak amacıyla yazmışşın ama kişiler bu işler için yıllarca egıtım alıyor.yanı zevk meselesi değil olay sadece. nasıl herkes ressam olamıyor heykel yapamıyor. bir insanında ımagını değiştirmek bunun gibi bir durum. bunlar deneme yanılma yontemıyle bulunabılseydı yardım ısteyen arkadaşımız yıllardır oturturdu sanırım ımajını.

ayrıca ıstanbul nışantaşında bazı magazalarda ımaj danışmanlığı yapılıyor. ama ankarayı hiç bilmiyorum

10. 3 Ağustos 2008
  11. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    wallahi küllümango'nunda dediği gibi, bir türlü bana ne yakışır, tam olarak saptayamadım. Şimdiye kadar pekçok saç modeli ve rengi denedim (neon pembe de dahil) ve şu an aslında en memnun olduğum saç modeline sahibim (kat kat ve kaküllü). Ama yine de örneğin Özlem Tekin gibi, her zaman değişik şeyler giyip kuşanıp ve saçını da sürekli değiştirip, yaptıklarının hepsini de kendine yakıştıran insanlara imreniyorum. (Aynı okulda okuduk, image maker filan kullanmıyor, taa yıllar önce de süper yakıştırırdı herşeyi). Neyse, ışıl-ışıl'ın teklifi güzel aslında, foto filan koyup sonra herkesin oylamasıyla güzel şeyler yakalanabilir...

12. 3 Ağustos 2008
  13. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
  14. 3 Ağustos 2008
  15. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işe biraz eglenceli ve bi okadarda masum yönden baktm.. evet herkes hersey olamaz bunda tereddüt bile edilemez...ama herkes heryerde her aradıgını bulamayabilir.. bizde kendi capımızda fikir alışverişi yaparak belki hosumuza gdecek seyleri bulabiliriz diye düşüdüm.. okadar yani..

16. 3 Ağustos 2008
  17. princess.17

princess.17 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu zamana kadar sacıma uzundan kısaya kahkulden perceme her türlü modelı denedım ve hepside bi ayrı qüzel oldu ayrı bi hava kattı tabi yuz hatlarım kaldırdıqı ıcın yakısıyo olabilir ama bence bu tip işler önce insanın kendini tanımasından qecer, bakısını yuz hatlarını vucudunu tanımasından qecer sonrada bunları yasam ve qiyim tarzıyla sentezlemesinden qecer a unuttum bide en onemlisi nasıl qorunmek istediqinden . .

bence benı benden ıyı kımse tanıyamaz imaqe maker fln sacma qelıyo bana baskası nerrden bılcek yanı bana yakıscanı diyip oturtcak diyelim kuafor koltuquna ve kurbanlık koyun qibi beklıcem sonucu beqenmessem nolcak ? Aynı seyi kendım ısteyip beqenmesem qocunmam ama baskası yapsa ve beqenmesem kendıme yakıstıramasam zoruma qider bi ton laf ederim xD bız kalkıpta tv'lere cıkmıyoruz sokaktakı ınsanlara ortamımıza vs vs qorunuyoruz sonucta buna pekala kendımız bişeylere karar verip yapabiliriz

yuz hatlarınızı boyunuzu posunuzu yasam tarzınızı muzık zevkinizi qoz onune alıp oyle karar verin biseylere bence sizi sizden iyi kimse tanıyamaz :KK66:

18. 3 Ağustos 2008
  19. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    @princess, yüz hatlarınızı ve vücudunuzu tanıyın, sonra bunları yaşam ve giyim tarzıyla sentezleyin, nasıl görünmek istediğiniz önemli, diyorsun. Güzel diyorsun da, herkes senin gibi zevkli ya da kendine yakışanı bilen bir kişi olamıyor, bu nedenle burda tavsiye ve fikir alışverişi olayına girmek istedim. Nasıl görünmek istediğime gelince... bana en çok yakışan neyse onu bulmak ve öyle görünmek istiyorum. Herkes gibi...