İmam Hatip Yardım :((

Konusu 'Lise' forumundadır ve hulyab tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : hulyab
  1. hulyab

hulyab Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar beni babam İmam hatipe yolayacak ama ben gitmek istemiyorum. Düz lise yada meslek lisesine gitmek istiyorum ama meslek liselerindede istediğim alan yok.
    Mesleğe gidersem çocuk gelişimi istiyorum. Üsküdar Acıbadem Kadıköy Esatpaşada ve o civarlara yakın düz ve meslek liselerini söylermisiniz. sbsden 283 puan aldım :KK43:( İmam hatipe gitmek istemiyorum...senağlama

2. 23 Ağustos 2009
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    bunu babanla konuştun mu,istemediğini söyle,ben imamhatip'te çalıştım,öğrencilerimin çoğu babasının zoruyla gelmişti ve istemedikleri için zorlanıyorlardı.Fıkıh,kur'an,hadis,arapça gibi derslerin olacak sonuçta.Tamam meslek liselerinin önü açıldı ama ağırlıklı olarak görülen dersler her meslek lisesinde farklı,doayısıyla farklı mesleklere gitme ihtimali de azalıyor.Kendini en iyi sen tanıyorsun,düz liseden bir yer kazanamam diyorsan,mutlaka meslek lisesine git ve istediğin bölüm de çok güzel,umarım babanı ikna edersin

4. 23 Ağustos 2009
  5. merwe90

merwe90 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bence babanla iyice konuş.ımam hatip liselerinin amacı sonuçta normal liselerdeki gibi öğrenciyi bir üst öğrenim kurumuna yani üniversiteye hazırlamak değil imam ve hatip yetiştirmek.Yani üniversiteye gitmek istiyorsan katsayılar eşitlenmiş olsa bile senin için dezavantaj oluyor.Ayrıca 3-4 yıl sonra ne olacağı da belli olmaz.Bence bayan imam veya hatip olmadığına göre imam hatip lisesine gitmek saçma.Onun yerine sağlık m.l veya çocuk gelişimi tercih edebilirsin.

6. 23 Ağustos 2009
  7. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ben düz lise sözel sosyal bilimler mezunuyum çok şükür hocalarımız çok kaliteli öğretmenlerdi öğrencilerinde çoğu okumak için çabalıyordu...
    selçuk üniversitesi radyo sinemadan,yıldız teknik matematiğe,bizden bir dönem önce ODTÜ uluslar arası ilişkilere kadar bir çok arkadaşımız çok güzel yerlere yerleşti.bende sözelci olmama rağmen alan dışı olarak ea dan dumlupınar muhasebeye yerşleşmiştim çok şükür bitti...şimdi sana oradan deneyimlerimi yazayım kardeşim...sınıfımda imam hatip mezunları arkadaşlarım vardı başları açık kızlardı çok modern giyinirlerdi hatta sol görüşlü arkadaşlarımdı(ne yalan söyleyim o zaman şaşırmıştım) hepsi şunu söylerdi dinimizi daha iyi öğrenmek için girdik okuduk...ama bayan olmaları üniversitede onlara imam olmak konusunda engel teşkil ediyormuş o yüzden muhasebe seçtik demişlerdi...eğer dersen dinimi öğrenmek istiyorum oku derim...ama diyorsan ben üniversite okuyacağım o zaman düz lise seç temel dersleri iyi öğrenirsin.meslek liselerinde temel derslerin eğitimi iyi değil.

8. 23 Ağustos 2009
  9. lame

lame Guest

canım dersleri çok ağır mutlaka gitmemeye çalış imam hatipli olsanda önü açılsada o okulda meslek derslerine ağırlık veriliyor çoçuk gelişimi iyi bence babanı ikna et kızlar gidiyor falan filan olmasa söz ver ekstradan kuran dersi alacağım falan diye olmasa ekstradan yakınından birinden din dersi almak istediğini söyle .....ikna etmeyeçalış ama kesinlkle hayır
    b

10. 23 Ağustos 2009
  11. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ben imamlık bayanlar için de hocalık yapmayacak kişilerin imam hatibe gitmesine karşıyım.insan dinini kendide öğrenir.kuran okumayı kursa gider öğrenir.yani amaç yukarda da dediğim gibi imamlık hocalık değilse son derece gereksiz üstüne gelecek adına kayıp.

12. 23 Ağustos 2009
  13. lame

lame Guest

canım zaten babalar imam olsun veya din görevlisi olsun diye göndermiyorlar nedeni kafaları rahat maksat ben cahilim dini bilgim yok kızım öğrensin
    çoğuda kızlarını okula göndermek istemiyen babalar gönderiyorlar
    ohh ne güzel mütevazi bir hayat
    kızının geleceğini önemseyen o okula göndermez kızım oyalansın 4 sene sonra hayırlısıyla evlendiririz maksat hanımlar 60 kişilik sınıflarda ancak 3 kişi ünüversiteye giiyor

14. 24 Ağustos 2009
  15. ZYNPalp

ZYNPalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86

16. 24 Ağustos 2009
  17. anaksunamoon

anaksunamoon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Üsküdar'da bildiğim kadarıyla iki tane meslek lisesi var.Bir dürü de düz lise.Sen tam olarak nereye yakın olmasını istiyorsun? Baban karmama (erkek-kız karışık) okumaman için mi imam hatipe yollamak istiyor yada saçının açmaman içinmi? meslek liselerinin bir çoğu karma değil zaten Çocuk Gelişimin de tercih etmeni öneririm.Ancak sorun başını açıp açmamak ise lise bittikden sonra üni. de de aynı problemle karşılaşırsın.Babanı ikna etmelisin canım.

18. 24 Ağustos 2009
  19. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    off sanki okuyacak olan veliler, bilmedikleri konuda
    bu kadar mudahale etmekten kacinsalar ne iyi olur...