İmdat!! Ev arkadaşım eve hiç bişey almıyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pippi_langstrumpf tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : pippi_langstrumpf
  1. Mrb ben apart tarzı bir yerde kalıyorum ve yanıma yeni biri geldi. Asgari ücretle çalışan biri bu. Ben baştan beri olabilecekleri kestirdiğim için alışverişimizi ayrı yapalım dedim. Bu beni ikna etmeye kalktı beraber olsun die ama ben kararımdan dönmedim. Gel gelelim benm bu kararı almam pek etkili olmadı çünkü benm eşyalarımı kullaıyo benm salçamı, baklagillerimi kullanıp yemek yapıyo. Çıldırıyorum. Kendi buraya hiç bi eşya getirmedi, benm herşeym var. Rahatlıkla kullanıyo. Aslında ilk günler biraz yüz verdm. Ye iç al diye ama artık rahatsızm. Bu kız üstelik tüp parasını bile vermedi. Geldi geleli sadece beyaz peynir aldı ve tost yapıp yiyor ama ben sonuçta yemek falan yapcam haftayadan itibaren düzenli yemekler yapcam ve bu kişi işten tam çıktığında evde olduğunda benm yemeğim hazır olmuş olcak. O da tabi sofraya oturmak istiycek ama ben istemiyorum. Herkes kendi erzağını kullansın cnm ayy nolur yardım edin :bbo:

2. 25 Aralık 2009
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben öylelerine nıyeyse yüzsüz diyorum.bence tavrınızı hemen koyun kendi kendinize sinir olacağınıza o sinir olsun.ama bir evdede ayrı olmak biraz saçma geliyo bana zaten sizin aldıklarınızı kullanıyo ozaman yarı yarıya parasını ödeyeceksiniz en mantıklısı bu bence yoksa önüne gecemessiniz bunların

4. 25 Aralık 2009
  5. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    katılıyorum arkadaşa siz yapıyorsanız alışverişi fişini getirin yarı yarıya ödeyelim bundan sonra diyebilirsiniz. öbür şekilde pek uyamadık verdiğimiz karara derseniz.

6. 25 Aralık 2009
  7. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ev arkadasınız ortak kullanım ıse hersey bırlıkde yapın alısverısı tuketıcegını gıdalarda ortak olsun yarı yarıya odemenız daha ıyı olur..

8. 25 Aralık 2009
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hımmm Allah kolaylık versin

bir kaç gün eve birşey almayın dışardan yiyin için

bakalım hanımefendi o zaman ne yapacak

10. 25 Aralık 2009
  11. ya anlaşamıyoruz almak istediği şeyler bayağı ucuz. Bense rahat rahat herşeyin iyisini almaya özen gösterirm. Birde bu kişiyle ortak olmamamın nedeni kendisi işten geç çıkıyo ve ben onu bekleyene kadar açlıktan ölürüm. O tam çıkıp eve geldiği sıra benm yemeğim hazır oluyo (maalesef) ve bende bu yüzden ortaklık istemyom çünkü herzaman ben yapmak durumunda kalıcam yemeği. En iyisi herşeyin ayrı olması ama anlayana...

12. 25 Aralık 2009
  13. emdev

emdev Guest

her ay ortaya belli bi para konsun.onunlar beraber erzak alışverişi yapın.
    mesela 30 lira sen 30 lira o versin.
    canım belki bu arkadaş fakirdir.ne bileyim ya öyle düşünsen.
    biliyorum sende zor geçiniyorsundur ama yiyecek söz konusu oldu mu ben duygusallaşırım :sinifsinif:

14. 25 Aralık 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok zor şansın varsa arkadasını değiştir.
    yoksa bir süre aparta yeme.
    yemek yapacasan 1 tabaklık yap.koy tabağına ye bitir.
    o da isterse sorarsa var mı diye. alışveriş için ortak değiliz diye tek kişilik yaptım dersin.
    kocaman bir sosya gider listesi yaz oda ihtiyaçları ile ilgili. aldığın şeylerin fişini alt alta iğnele... ki iyice görsün.

zor bir durum arkadasım inşallah çözümlersiniz.

Son düzenleme: 25 Aralık 2009
  16. 25 Aralık 2009
  17. Tethys

Tethys bayanpass:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tek çözüm açıkça konuşmanız ve anlaşmanız..

18. 25 Aralık 2009
  19. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    benim arkadaşımın ev arkadaşı da aynı türden.kız delirecek ama artık o her şeyi ayırdı.siz de öyle yapın.çok yüzsüz tamamen adam kullanma bu.açıkça konuşun rahatsızlığınızı dile getirin.beleş yaşamak istiyorsa mor çatıya sığınsın.