Imdat hala sallaniyoruz

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve SELOPXIX tarafından 21 Eylül 2008 başlatılmıştır.

21 Eylül 2008
    Konu Sahibi : SELOPXIX
  1. SELOPXIX

SELOPXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    imdattttttttttt..kızlar 2.5 yaşında oğlum ve hala sallanarak uyuyo...neden imdat diyorum??sıkı durun çünki oğlum hamakta sallanarak uyuyo..inanmıcaksınız ama 6 aylıktan beri eve hamak kurduk :1shok: ben diil maalesef kayınvalidem ısrar etti ben işe giderken o bakıyordu.. ama bu yaşa kadar canımızı çıkarttı..tatilde hafta sonlarında bir yere giderken de hamak istedi..biz onu bulamayınca başladık çarşafta sallamaya..yani felaket durumdayım..ŞİMDİ SIKI DURUN Bİ HABERİM DAHA VAR...1 aylık kızım oldu..bi yandan onu emziriyo bi yandan da hamakta oğlumu sallıyorum...NE YAPACAM. NASIL KENDİ KENDİNE UYUYACAK BU ÇOCUK...SAKIN DENE DEMEYİN milyon kez denedim..uyumuyo...dr a gittik pedagoga...çare yok..siz ne dersiniz???

2. 21 Eylül 2008
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    İmdat ünlemi sizin için hafif kalmış, bence siz YANDIM ANAMMMM diye bağırmanız lazım.
    Çocuğu bu şekilde alıştırmışsınız ve çocuklar malesef alışkanlıklarından çok zor kurtuluyorlar.
    Aklıma bir yol gelmiyor ama sadece durumunuza gerçekten acıdım. İşiniz zor, her yolu denemişsiniz ama hala bundan kurtulamamışsınız. Ne denir bilmiyorum. İnşallah düzelir durum.

4. 21 Eylül 2008
  5. EU2

EU2 Guest

cnm cok kötü yapmissiniz bebeginizi böyle sallayarak uyutmakla ,kayinvalideler yokmuu cok biliyorlarmis gibi hep yön gösteriyorlar
    sallamayi birak ,uyumasin aglasin ama sen genede sallama ,en sonunda dayanamayip oda uyuyacak bir kac hafta zorluk cekceksin ama bence baska yolu yok . :KK43:

Anneler dikkat! Bebeğin sallanarak uyutulması beyinde hasara yolaçabiliyor

--------------------------------------------------------------------------------

Anneler dikkat! Bebeğin sallanarak uyutulması beyinde hasara yolaçabiliyor.

Annelerin bebeklerini uyutmak için gelenekler ve yanlış bilgiler sonucunda ayağında ya da salıncakta hızlı sallamasının beyinde ‘bebek sallama sendromu’ denilen ciddi hasara yol açarak, beyin kanamalarına neden olabildiği bildirildi.

Bursa Acıbadem Hastanesi Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Kaya Aksoy, AA
    muhabirine yaptığı açıklamada, beyin kanamasının, pek çok sebebe bağlı olarak meydana gelebileceğini söyledi.

Genel olarak beyin zarları arasında, beyin içerisinde veya kafatası ile
    saçlı deri arasındaki kanamaların tümüne birden beyin kanamaları denildiğini
    ifade eden Aksoy, beyin kanamaların en fazla travmaya uğramış olgularda
    görüldüğünü bildirdi.

Travma sonrası cilt altında oluşan kanamaların özellikle çocuklarda çok
    önemli sonuçlar doğurabildiğini vurgulayan Aksoy, ”Çünkü bunlar herhangi bir
    şekilde tedaviye ihtiyaç göstermese bile, çocuğun kan miktarı az olduğu için,
    cilt altıyla kafatası arasında biriken kanama çocukta kansızlığa neden
    olabiliyor. O yüzden bu kanamanın miktarının mutlaka saptanıp çocuğa kan takviye edilmesi gerekiyor” dedi.

BEBEK SALLAMA SENDROMU
    Prof. Dr. Aksoy, bir başka kanama türünün de beynin son orta ve alt zarı
    arasında, su toplanması nedeniyle oluşan kanamalar olduğunu dile getirerek,
    şunları söyledi:
    ”Bu durumda problem su toplanmasının içerisine ufak kan sızması şeklinde görülebiliyor. Özellikle ülkemizde annelerin bebeklerini uyutmak için gelenekler
    ve yanlış bilgiler sonucunda ayağında ya da bir örtü yardımıyla oluşturulan
    salıncakta hızlı sallaması beyinde ‘bebek sallama sendromu’ denilen ciddi hasara yol açabiliyor.

Bu durumlarda, beyin zarlarının yırtılması, beyinle kafatası kemikleri
    arasında veya beynin en son zarı arasındaki askı toplardamarları denilen
    bölümlerin yırtılması sonucunda kanamalar oluşabilir. Annelere çocuklarını bu
    şekilde sallamamalarını öneriyoruz. Sallamak çocuğun beynini sallamakla
    eşdeğerdir. Çocuk sallanmadan da uykuya dalacaktır.”

alıntıdır...

6. 21 Eylül 2008
  7. canım kızım da 2 yaşıda aynı dert bizde de var.burada bi çözüm olursa ben de denicem.geceleri bile uyanınca sallanmak istiyo.sallanmayınca uyumuyo.bu yüzden sahuru kaçırdığım gün bile oıldu

8. 21 Eylül 2008
  9. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    yukardakı yazıyı okuyunca asıl ben imdattttttttttttttttttt dedim..
    benım oğlum 4aylıktan itibare kendısını sallıyor..
    ilk zamanlar guluyorduk..
    sımdı 1 yasında ama basını tutsak bıle kızıp bagıryor.. ve kendını sallayarak uyuyor.. bazen transa geçtıgını dusunuyorum.. ama yukarıdakı yazı benı urkuttu..

10. 21 Eylül 2008
  11. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benım oglumda sallanarak uyuyodu fakat hamakta falan degıl ayagımda ama 2 yasından sonra nasıl olduysa unutturdum sımdı ben yanına yatıyorum hemen uyuyo suan 4 yasında bır sorun yok umarın halledersın cunku 2 cocukla ılgılenmek cok zor kolay gelsın sana

12. 21 Eylül 2008
  13. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    kayınvaliden kendi rahatına göre bu yöntemi seçmiş galiba ve olan sana oolmuş canım...
    neyse biraz daha bekle bir süre sonra kendiliğinden alışır belki bak yenide bebeğin varmış stres yapma...

14. 21 Eylül 2008
  15. deniz-nehir

deniz-nehir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok acil oğlunu bir yuvaya gönder, inan bana çok faydasını görüceksin çocuklar anne babalarına yaptıkları nazı orda yapamıyorlar diğer çocuklar öğlen uykusunu nasıl kendileri yapıyorsa o da yapacaktır öğretmeni de onu cesaretlendirir ve mükafatlandırırsa çocuğun kendine güveni gelir bir düşün derim

16. 21 Eylül 2008
  17. ArkeoS

ArkeoS İkinci duam... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Anasayfadan bakınca deprem oluyo sandım :roflol: Isın zor valla kardes,bızım bı tanıdıkta cocugu yatırarak emzırmeye alısmıs kendıde yanına uzanıyomus,dugundeyız bız bunlarla anam cocuk bagıra bagıra aglıyo,derdı ne dedık boyle boyle dedı ve cocuk oyle emene kadar susmadı,valla cocugu alıskanlıklarından vazgecırmek gercekten zor ama bu cocugu bu alıskanlıktan vazgecırmenın yolu nedır bılemıyorum arkadasım.Cocuk egıtım kıtaplarına bı bakıp arastır bıde okul oncesı okuyan arkadaslar bu konuda sana yardımcı olabılır dıye dusunuyorum.Allah senın ve bu sorunu yasayan tum arkadaslarımızın yardımcısı olsun!benneyaptımki

18. 29 Eylül 2008
  19. liliz

liliz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar gülmeyin ama benim oglum 6 yasina girdi gecen ay ve ayakta sallanmayi haziran ayinda biraktik. :asigim: ... Oglusum 2 yasina kadar emdi uyurken emerek uyuyordu. memeyi biraktirmak icin ayagima aldim bu sefer ayagi birakmadi :roflol: babam beni 7 yasima kadar ayaklarinda sallamis :asigim: onun icin oglusuma birsey deyemedim. Ben yapmisim cefasinida cekeyim dedim kiyamadim bebisime. En son tak etti .oglum artik sigmiyorsun bacaklarima dedim ayaklarida biraktik. Sonra bizim yataga alisti .gece bizim yatakta uyuyordu tabii bana sarilarak uyuyunca kendi yatagina aliyorduk gece yine kalkip geliyordu. En son benim yatagima cis yapinca hopp dedik bizim yatakta yasak kendi yataginda uyuyacaksin gece bizim yataga gelmek yok. Simdi rahatim. Cocuklari aliskanliklarindan vaz gecirmek zor oluyor.