imdi ben ne yapmalym?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sehercik tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

3 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sehercik
  1. sehercik

sehercik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar kusura bakmayın sızı sureklı sıkıntılarımı anlatıyorum.ama artık ne bıleyım..o kadar daralıyorum ki..hayatımda tek arkadasım sizlersiniz..tek sırdaşlarımda..

neyse kızlar aslında ben herseyı problem eden bır tıp degılımdır.hayatım boyunca işten kacmadım.ama kacmadım diyede..herkezin hizmetcisi oldum.calsıyorum.kendı evımın işi var..ayrıyetten annemın abılerımın evlerıne gıttıgım zaman.sagolsun eşlerinden çok ben koşturuyorum.onların işine abilerim sagolsun.bır dakka nefes aldırmıyorlar.annemın evınde yaptıgımdan gocunmuyorum ama abılerımın evınde yaptıgımdan evet gocunuyorum..ıkı abımın ıkısıde karılarını bısey olacak dıye korkuyorlar..anneme yardım bıle ettırmıyorlar..kadın zaten hasta..bır tek en buyuk abım yurt dısında onun esı gelır yapar oda yılda bır işte gelıyor.asıl sorun bana hıtap tarzları.kız yapsana yengene yardım etsene.bu eşimin zoruna gıdıyor..dıyorkı onların eşlerinin canı canda senınkı patlıcanmı..yapmayacaksın bıdaha iş dıyor.senı kullanıyorlar dıyor.eger bıdaha yaptıgını gorursem daha adım atmam evlerıne dıyor..şimdi ben ne yapayım..abılerıme laf soyleyemıyorum..esımde haklı ne yapabılırım kızlar.:gitme:bu arada gelınlerın bıtanesı benden 1 yaş buyuk bıtanesıde 3 yas kucuk
    .

2. 3 Aralık 2009
  3. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.087
    Ödül Puanları:
    238
    canım birden değil ama
    yavaş yavaş elini işten çekebilirsin
    eşin haklı bencede

4. 3 Aralık 2009
  5. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    eşiniz haklı. siz onların kardeşisiniz, hizmetçisi değilsiniz.yapmayın.

6. 3 Aralık 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Abilerin niye bu tür konulara karisiyorki?:sm_confused:

Icinden gelir yardim edersin zaten! :hulya:

Galiba senin ve esinin kizdigi noktada bu, emirvaki yapiyorlar sana, yani orda is güc yapmaya mecburmusun gibi davraniyorlar...:nazar:

Hicte mecbur degilsin.:kahve:....yine kak sunu yap bunu yap dedikleri zaman, ver agizlarinin payini arkadasim...Abi sen niye karisiyorsun kadinlarin islerine diye söyle vallaha....:kahve:

Ayrica esin cok hakli, birtek onlarin karilari kiymetli degil herhalde.

8. 3 Aralık 2009
  9. sehercik

sehercik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hadı onların evınde yapmama işini hallettım.annemlere gıdıyoruz aksam oturmaya genellıkle onlarda orda oluyorlar kalabalık oluyoruz halıyle yemek falan yıyoruz..hoop bunlar kalkıyor ya evıne gıdıyor..yada oturuyorlar bır koseye..ben artık cay getır meyve getır.ya annem ya ben ıkı gelınde ortada yok.eşim bunada kızıyor.ınanın annemden yana gocunmuyorum..ama kullanıyorlar işte..hasta kadın ayaklarının altında sureklı.of of onada acıyorum..suç benim öküz abılerımde de işte onlarada laf soyleyemıyorum..ee hadı bende yapmadım dıyelım annem mi dönsün onca mılletın ayagının altında.....

10. 3 Aralık 2009
  11. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.374
    Ödül Puanları:
    238
    kocişini dinle şu an yaptıklarının tersini yap yani hiçbirşey yapma sürekli olarak de ki ben hastayım hanımlar sizi göreyim hizmette ,:hulya:
    yaparsan aptal sensin eşinde zaten senden yana daha ne aklını peynir ekmek ilemi yedin ??
    sonrada ben yapıyorum diye dert yanma sen kafamçokkarıştıdeğişmezsen onlarda nasıl olsa bir manyak bulmuşuz derler ,gözünü aç sende!!!!:eek:lmaz::kahve:

12. 3 Aralık 2009
  13. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Eşin yerden göğe haklı....
    Abinlere gittiğinde direk misafir oduna giriyorsun.... Abinler kalk yengene yardım et mi dedi, hemen diyosun ki bugün çok çalıştım, çok yorgunum ağbi hiç kalkacak halim yok deyip kestirip atacaksın....
    Annene gittiniz onlar da orada yemek yediniz dimi, hopp sofrayı toplamaya başlayıp gelinlere de diyosun ki, mutfakta bi tepsi getir de bardakları tek tek götürmek zorunda kalma deyip emri vaki yapıyosun.. Diğerine de şu tabakları da sen mutfağa götür ben de masa örtüsünü silkeliyi diyosun....
    Blaşık makinedemi eldemi bilmiyorum ama makinedeyse ben çalkalıyım sen makineye yerleştir, yada ben yıkıyım sen durula diye emrivaki iş bölümü yapıyosun.. Diğerine de sen de çayı koy bari abimler şmdi çay demeye başlar diyosun...
    Önemi olann iş yapmayı bilmek değil, nasıl iş yaptıracağını bilmektir....

sEN KENARA GEÇİP ONLARDAN BEKLERSEN TABİİ Kİ ONLAR DA ALIŞIK OLMADIKLARI İÇİN KENARA GEÇERLER İŞLER ANNECCİĞİNE KALIR.. aMA İŞ BÖLÜMÜ YAPIP EMRİVAKİ ŞEKİLDE ONLARAPAYLAŞTIRIRSAN HE İTİRAZ EDEMEZLER HEM DE SEN KENDİNİ KULLANDIRTMAMIŞ OLURSUN.....

14. 3 Aralık 2009
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Niye birsey söyleyemiyorsunki?

Abilerinler diye buna hakklari yok, ne olursa olsun, kim olursa olsun ben haksizliga gelemem, isterse babam dursun karsimda....

Aman saygida kusur etmeyim, saygisiz damgasini yemeyim diye susup bu duruma ne kadar sessiz kalabileceksin arkadasim, hadi seni birak esin ne kadar sabir edecek?fisfisfis

Simdi adam akilli konusmak varken, biriktirip biriktirip birgün cok kötü patlak verir bu olay, benden söylemesi canim.:kahve:

Oraya gittigin zaman kak sunu yap bunu yap dedikleri vakit, hic ugrasmam, yorgunum abi, kusura bakmayin deyip koy tavrini.....
    Annende toplandigniz zaman yengelerinide islere dahil et! Hic cekinme vallaha....:eek:lmaz:

Belkide bu durumun böyle olmasina birazda sen kendin sebebsin, bastan alistirdin onlari, hep sen yaptin, simdide mecburmusun gibi görüyorlar.....ama hicbirsey icin gec degildir arkadasim....bundan sonra sokustur lafi sende....:hulya:

Orda yiyip icip sonrada güle güle demek neymis göster onlara....cok kizdim...:kızgın:

Anneciginede cok acidim....gelinlerinden dolayi degil ama Ogullarindan dolayi:kahve:

16. 3 Aralık 2009
  17. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    bence de kocanız haklı
    annenize yardım edersiniz ama abilerinizin eşlerine yardım etmek zorunda değilsiniz
    sinir oluyorum böyle insanlara kendilerine resmen hizmetçi arıyorlar
    yapmayın onlar nasıl köşeye çekiliyorsa sizde çekilin köşeye

18. 3 Aralık 2009
  19. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Allah Allah ya... Oh iyi onların hatunları yorulmasın sen saçını süpürge et... Kusura bakma ama yerinde olsam yapmam... Tepkini koy ortaya. Tamam annendir yapmak hakkındır ama onun dışındakiler yanlıştır...Başta dediklerini yapmaya başlarsan sonrası hiç kesilmez... Akıllı ol ezdirme kendini derim...