in iinden kamyorum. Nasl ikna ederim?...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve peri212 tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : peri212
  1. peri212

peri212 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm bayanlar bu aklımı kurcalayan dertten çıldırmak üzereyim.su an bekarım ama 1seneye kadar evlenicem. ve gurbete gelin olucam.kayınvalidemler kendi üst katına oğlunu düşünerek bir ev yaptırdılar.ileride oğullarının orda oturma düşüncesi ile...
    ama ben orda oturmak istemiyorum.nişanlıma anlatıyorum zor olur sorun çıkar üzülürüz diyorum.beni anlamıyor.onlar beni düşünmüş ev varken ben kiraya mı çıkıcam diyor.benim ailem anlayışlıdır,sana karışmazlar ki ben de karışmalarına izin vermem diyor.birtürlü onu ikna edemiyorum.mafoldumben
    bir kere çok sert konuştum zorlarsan bu iş olmaz gibilerden ima ettim.sen beni seviyorsan seninle olsun neresi olursa olsun demeni beklerdim falan dedi.of allahım ne yapacağım düşünmekten kafayı yiyeceğim.
    ayrıca görümcemde aynı apartmanda oturuyorsenağlama

lütfen bana yardım edin ona nasıl anlatabilirim.nasıl ikna edebilirim.delirmek üzereyim...
    şimdiden teşekkürler.

2. 5 Temmuz 2009
  3. pembeyalan

pembeyalan şansım dönecek bir gün.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de korkuyorum ben de yakında evlenicem ve yakın oturcaz sorun çıkacak diye korkuyorum çünkü kaynana herşeye karışan herşeyi kendi bilir havasında.Büyükler herşeyi bilir diyen biri.Buaralar öle canımı sıkıyor ki

4. 5 Temmuz 2009
  5. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    şu aşamada ikna etmen zor gibi görünüyor
    mutlaka az çok sorun çıkacaktır ama
    şimdiden kara kara düşünüp de nişanlılık dönemini zehretme kendine
    olumlu düşünmekten başka ne yapabilirsin ki?
    belki senin düşündüğün gibi olmayacak
    ya da denersiniz
    baktınız yürümüyor uzaklaşırsınız
    evet kimse istemez aynı apartmanda oturmayı
    ama şimdiden nişanlınla bu konuda kavga etme bence
    sezdirmeden işleyebilirsen işle tabii
    ailesine karşı tavır alman senden soğumasına neden olabilir.

6. 5 Temmuz 2009
  7. elifsever

elifsever Canım Kızım Irmak'ım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    keşke benim kayınvalidem de gelin bizim evin altındaki evde oturun deseydi,onunla aynı apartmanda otursaydım da kira vermek zorunda kalmasaydım.Arkadaşım daha evli değilsin kirada oturmanın zorluğu kaynana dırdırından daha acıtır insanın cebini.Bence git otur o evde

8. 5 Temmuz 2009
  9. birgxuxl38

birgxuxl38 biricigim benim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    elinize ne güzel firsat gecmis neden degerlendirmiyosunuz anlamiorum belki sizin icin ii olacak nrden bilebilirsinizki

10. 5 Temmuz 2009
  11. peri212

peri212 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya aslında ewet kira vermek çok zor heleki böyle bir kriz ortamında.ama yaşayacak olduğum sorunlar evliliğimi etkiler diye düşünüyorum.ev üstüne ev olmaz derler etrafımda hiç iyi örneğe rastlamadım.

bende çalışıyorum eve katkıda bulunucam.en azından 1 kaç yıl evliliğe alışana değin.sonra baktık olmuyor çok zor geçeriz.hem nişanlımın ailesinide daha iyi tanımış olurum.

sarissa cnm nişanlıyken konuşmazsak bu konuları ne zaman konuşucaz.bilmiyorum gerçekten zor bir durumda kaldım.

hepinize içtenlikle cevapladığınız için teşekkür ediyorum.başka fikri olan var mı? ne yapmalıyım

12. 5 Temmuz 2009
  13. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    canım bi kere o eve girdinmi ayrı evi unut bunlar hep yalan nikah oldumu işleri bitiyor.:1no2:azıcık aşım kaygısız başım.ayrıca verilen sözler tutulmuyor.yok seni ezdirmem yok annem iyidir karışmaz-tatlicadiarzu- tabi öyle diyecek .bak çalışıyorsunda .kriz elbet bitecek hep böyle gitmeyecekya

14. 5 Temmuz 2009
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.665
    Ödül Puanları:
    163
    Hele bir yaşayın bakalım ne olacak, belki hiç sorununun olmayacak. Dereyi görmeden paçaları sıvamayın.

16. 5 Temmuz 2009
  17. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.987
    Ödül Puanları:
    238
    Baştan ön yargı neden? Belki iyi olacak ..Canım kira ödemek ne kadar kötü biliyor musun ? .Gurbette yalnız kalmazsın hem .Eğer anlattığın gibiyse boşuna canını sıkıyorsun.

18. 5 Temmuz 2009
  19. graceful

graceful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    niye ki seni rahatsız edip edemeyeceklerini şimdiden az da olsa anlaman lazım tavırlarından sözlerinden bile insan anlar? bence ön yargılısın bu konuda... ve şu durumda nişanlında haklı gibi gözüküyor sonuçta ve var ve kira verecek değil ya ... bence bu durumda kendini bu önyargıdan kurtarırsan bu karanlık düşünceden sıyrılırsan sen de rahat edersin... nişanlınla da kavga etmeni gerektircek bir durum kalmaz olaylara ve insanlara hoşgörü ile yaklaşmak bu hayatı yaşanılır hale getirmenin tek kurulu... hoşgörü... belki de dediğin gibi olmaycak belkide onlar sana oralarda destek olacak senin alışmnı sağlayacaklar.. hemen kötü düşünmeyelim bu tarz konularda .... şimdiden kendini de nişanlını da huzursuz etme canım..