Inatla değil inançla bekleyin

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve principle tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : principle
  1. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ilk tüp bebek denemem ben olcağından eminim. İNANÇLA BEKLİYORUM İNATLA DEĞİL!!!! herkese de bunu öneririm insan kendini daha rahat hissediyor böylelikle.
    benim yardımlarınızı istediğim konu şu:
    lucrin'e şubat 3 de başladım gonal-f e şubat 13 ama ben sürekli kilo alıyorum hep yemek istiyorum davul gibi oldum gögüslerim ve göbeğimden ayalarımı göremiyorum. benim gibi olan var mı?
    bu daha ne kadar sürecek iğneleri siz ne kadar kullandınız?
    ne olur bana yardım edin:çok üzgünüm:
    etrafımda hiç tüpbebek yaptıran yok

2. 18 Şubat 2009
  3. ecrin.06

ecrin.06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben daha önce 2 tüp bebek yaptım senin kullandığın ılaçları bende kullandım ama hiç kilo almadım belki bünyeden bünyeye değişiyor bu arada tedavinde hayırlı olsun ALLAH emeğini boşa çıkarmasın sorun neydi canım.

4. 18 Şubat 2009
  5. kaymaklim

kaymaklim bismillah Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim bende tup bebek yaptidim ama malesef negatif sonuc aldim ama dedigin gibi benimde karnim sisti ve cok yemek yeme istegim vardi ve sonunda tam 5 kilo aldim allah yardimcin olsun umarim guzel bi sonuc alirsin bende 9 martta ignelerime basliyorum rabbim hepimizin yardimcisi olsun optum seni umarim guzel haberlerinle gelirsin

6. 18 Şubat 2009
  7. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok doğru demişsin canım .. ben inat ettim ilk denemede en olmadı 2. de kesssssssin olur diye düşündüm ve sık aralıkla 2 denemeyi yaptım .. sonuç hüsran ..
    iştahın açılmış anladığım kadarıyla yerimseniben acıktığımızı annettiğimiz zaman aslında susamış da olabiliyormuşuz . bol su iç istersen , günde 2.5 - 3lt felan .. sonra hala açlık hissin devam ederse atıştır bi şeyler yerimseniben
    nasıl besleniyorsun bilmiyorum ama istersen az ve sık ye .. meyve-süt - yoğurt - ceviz vs. ile ara öğünler yap .. bu ara öğünler dahil 2,5 - 3 saatte bir yersen sürekli açlık hissetmezsin , yada acıktığında çok fazla yememiş olursun .. tatlı ihtiyacını da sütlü tatlılarla yada tatlı meyvelerle giderirsen + tuzu azaltırsan hem gereksiz kilo almazsın ve vücudun su tutmaz .. tuzun maalesef öyle bir güzelliği var vücuda benneyaptımki
    tedaviye kaç klioyla başladın ve şimdi kaç kilosun ? boyun kaç bu arada ?
    daha önce dümdüz bir karna mı sahiptin , öyleyse bu kadar şişlik çok fazla :1no2:
    dr.un ne diyor bu duruma ??
    ben neredeyse her tedavim bittiğinde tartılırdım ve 4 kilo aldığımı görürdüm ..
    inşallah , senin de yazdığın gibi inannçla başladığın bu yolun sonunda mutluluk seni bekliyor olacak :1hug:

8. 18 Şubat 2009
  9. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Principle, ben de lucrine 4 subatta başladım , gonal f'e de 16 şubatta, seninle tarihlerimiz çok yakın, Lucrin ben de pek yan etki yapmadı, ama gonal f biraz sinir bozukluğu, herşeye kızma, sinirlenme gibi etkiler yaptı, kilo yapmadı şimdilik, zaten ben de ince değilim tabii, kiloluyum, o nedenle ilaç etkilememiş olabilir bu açıdan:) daha 3 gündür kullanıyorum.. ama dediğim gibi biraz ruh halimde değişiklik yaptı ya da ben stres yapıyorum bilmiyorum..
    buarada inat değil inanç demişsin, çok haklısın.. benim de ilk denemem, ben çok umutlu ve pozitifim şu an, bazen aklıma geliyor ya olmazsa sorusu ama hiç düşünmemeye çalışıyorum şuan, baştan tedaviden çok ama çok korkuyordum, buradaki arkadaşların desteğiyle o korku biraz azaldı,hala arasıra yapılacak işlemlerden korkmaya devam ediyorum ama dediğin gibi inanmak ve başarmak gerek.. hepimize bol şans ve Allah hepimize hayırlı evlatlar versin en kısa ve en doğru zamanda inşallah..

10. 19 Şubat 2009
  11. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    yardım çağrıma verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
    ben yaklaşık 3-4 kilo aldım zaten ama doğrudan göbeğim ve göğüslerime gitti bi de sürekli uyumak istiyorum:) bu yumurtaları ne zaman toplayacaklar siz kaç gün kullandınız gonal-f i doktorum sürekli kan tahlili ve ultrasonla bakıp duruyo ama anlamadım burda 20 -25 yumurtası olanları okudum bende daha 3 tane. bu bebek ne kadar zor bişey eğer büyüyünce beni bi kaç dakkadık zevk için yaptınız derse beni kimse tutamaz yer köteği çektiğimiz şu sıkıntılara bakınÇok üzgünüm çoook neyse ALLAH herkesin emeklerini boşa çıkarmasın herkes alsın kucağına o yumurcakları gelsin artık yaaa :KK46:

12. 19 Şubat 2009
  13. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım benim de aynı şekilde 2 günde bir kan tahlili ve ultrason oluyor, doktorum bana daha 13 milim yumurtalar biraz daha bekleyeceğiz dedi, 17 mm. oluncaya kadar.. benim yumurta sayım da 6-7 , ben de şaşırdım 20-25 diyenler var, ama nasıl oldu anlamadım

14. 20 Şubat 2009
  15. ARAY

ARAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar canım işler nasıl gidiyor.az kalmış yumurtalarından civcivler çıkmasına:))))) bu arada senin yaşın kaç ki ?yumurta sayın daha önce nasıldı.sayıyada fazla takma tutunca bir taneylede oluyor.pgt yapılmış olsa tabiki bu sayı riskli olabilirdiama senin ilk oldugu için ve gerekmedigi için pgt olmaz.endimetrium kalınlıgınıda sormayı unutma .bana ilk denemede hiç bahsetmediler.ikinci denemede çok şey ögrendim.endimetrium belli bir kalınlıkta olmayınca tutmuyor.zaten ilaçlarla kalınlaştırıyorlar.az zamanın kalmış.ignelerle ne durumdasın.

Son düzenleme: 20 Şubat 2009
  16. 23 Şubat 2009
  17. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    dün iğnelerim bitti bu akşam doktorla randevum var artık toplayacaklar sanırım yumurtalarısositososito ne olacaksa olsun beklemek yordu beni ben olacağını biliyorum ama olmazsa da çok üzülmem kendime başka hedefler de buldum bebek gelmezse kendimi bebek gibi yapcamkaydirigubbakcemile3 diyet yapcam spora yazılcam eski taş gibi vücudumu geri istiyorum. bebek olursa zaten durum belli:CüvCüv: şiş göbeğim ve sevimli bebelerle uğraşcam. o yüzden çok heyecanlıyım her iki hal de beni çok heyecenlandırıyor. Bu dünyaya bir daha gelmiycem ve ALLAH bize o çocukları emanet ediyor onlar bizim değil ALLAH'ın bakmamız için bize gönderdiği kullar O yüzden bıraktım artık deli gibi istemeyi ALLAH beni seçmiş ve uygun görmüşse gelecek zaten yoksa benim yapabileceğim hiç birşey yok şu an için yalnızca 'gelebilirler ben hazırım' dedim gerisi benim yapabileceğim birşey değil.

18. 24 Şubat 2009
  19. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Araycım hakikaten az kaldı civciv çıkmasınadelikafadulden
    benim yaşım 31 canım, yumurta sayım hala aynı 7 civarı, hala iğne olmaya devam, dedim ya benimki uzuuuun protokol diye, gonal-f'i 9 gündür kullanıyorum ama sanırım doktorun dediğine göre 3-4 gün daha kullanacağım, bu yumurta sayısı çok mu az? buarada endometrium kalınlığı 5 mm. bu nasıl? bilgilendirirsen sevinirim, kaç olmalı?delikafadulden