Ince Telli Saçlar ile Başım Dertte

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve s*e*l*i*n tarafından 6 Eylül 2007 başlatılmıştır.

6 Eylül 2007
    Konu Sahibi : s*e*l*i*n
  1. s*e*l*i*n

s*e*l*i*n Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ..................................................................................................................

Son düzenleme: 5 Mayıs 2012
  2. 6 Eylül 2007
  3. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    valla canım ablamda senin gibi bu dertten yakınır benim de tam tersi gür ve dalgalıdır saçlarım bende düz olsun istiyorum işte ablam bir çözümünü bulamadı ama burda saç bakımı var oraya bir göz at istersen...

4. 6 Eylül 2007
  5. s*e*l*i*n

s*e*l*i*n Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bunun bi çözümü olmalı ya herşeyin çaresi war bununda olmalıııı offf yha offff bana yardım edebilecek kimse yoqmu kendimi çok mutsuz hissediorum böleyken

6. 6 Eylül 2007
  7. esendeniz

esendeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    :dance:Selinciğim üzülme! Tabii ki çaresi var. Benim de saçlarım ince telli, dipleri yağlı, uçları kuru, az ve zayıftı. Ben 9 Ağustostan beri entele+badem yağı+bepanten ampul kullanıyorum. Ayrıca saç uçlarına saçımı yıkamadan önce menekşe yağı, bazen evigen ampul ve diplerine ısırgan yağı sürüp arada 1 çay kaşığı buğday yağı ve bir fincan suya 5 damla ısırgan yağı damlatıp içiyorum.
    Enteleye başlamadan önce saç diplerime 1 kutu Anagen ampul kullanmıştım. Bir kutuda 8 ampul var ama pahalı olduğu için devam etmedim ama onun yararını da gördüm.
    Aktardan aldığım defneli zeytinyağlı şampuan da çook iyi geldi.Şampuanın içine bir kapak ısırgan yağı döküp karıştırdım. Bir de eczaneden Herbal Glo şampuanı da dönüşümlü olarak kullanıyorum. Şimdi saç tellerim daha kalın ve saçlarım çok daha sağlıklı görünüyor. Beni 2 aydır görmeyenler saçlarıma ne yaptığımı soruyorlar. Saçlarım çok uzamış ve canlı görünüyor. Tavsiye ederim.
    Haa bu arada benim de saçlarım az olduğu için kafa derim görünürdü. Sanırım yeni saç çıktı. Şimdi böyle bir sorunum yok. Bunların hepsini kullandığım için hangisi iyi geldi anlamadım. Ama hepsine devam edeceğim kesinlikle. Çünkü hiçbir şeyden çekmemiştim saçlarımdan çektiğim kadar...

8. 6 Eylül 2007
  9. esendeniz

esendeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bir de yeni bir şey keşfettim. Yazın Arko nem 30 koruma faktörlü güneş sütü almıştım. Tabii yüz için... Ama saç uçlarıma ve diplerine de arada sürüyorum. Hem saçı nemlendiriyor hem de kolay şekil almasını sağlıyor. Ama asla yağlandırmıyor. Tabii fındık büyüklüğünde azıcık kullanıyorum.

10. 6 Eylül 2007
  11. gxuxl gonca

gxuxl gonca hermes seni seviyorum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım yazdığın bilgiler için çok teşekkür ederim benimde sorunum ince telli olması az değiller saç diplerim görünmüyorlar ama çok ince telliler ve çok dökülürler kolay kolay uzamazlada bunları denicem ama sağola.s.a.s.a.s.a.s.

12. 6 Eylül 2007
  13. s*e*l*i*n

s*e*l*i*n Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sağol cnm ellerin dert görmesin hepsini not aldım uygulayacağım inş. işe yarAr

14. 7 Eylül 2007
  15. s*e*l*i*n

s*e*l*i*n Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bnm aktara yolum göründü

16. 8 Eylül 2007
  17. esendeniz

esendeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Çamterebentini ben yıllar önce denemiştim. Benim saçımı da kuruttu. İyi gelmedi. Artık kullanmıyorum. Defneli ve zeytinyağlı şampuan iyi geldi. O da aktarlarda 10 Liraya satılıyor. İçine Bazı bitkisel yağlar ve vitamin ampulleri karıştırınca daha iyi oluyor. Saçımı yıkayacağım zaman 2 saat öncesinden saçıma entele, bir kapak badem yağı ve bir ampul bepanten karıştırıp sürüyorum. Başımı bir tülbentle bağlayıp bekliyorum. Sonra da o şampuanla yıkıyorum. Çok karışık değil aslında. Saçlarının uçları kuruysa enteleden önce uçlarına menekşe yağı sürebilirsin. Çok iyi geliyor.

18. 9 Eylül 2007
  19. hazal merve

hazal merve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bnmde kullanmam lazım çok az saçlarım tam olarak naıl kullanılıo anlatırmısınz