incindim gibi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Bir_kadin tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

10 Mart 2010
    Konu Sahibi : Bir_kadin
  1. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Selam arkadaslar, vallahi bir kac gundur oyle konular acilmiski canimi sikan sorunu yazmaktan vazgectim durdum ama yazacagim artik sikintimi.
    Bir kac kez konu acmistim gerci maddi sorunlarimizdan dolayi
    Bilmeyenler icin ozetliyim 6 aylik evliyim, birbirimizi cok seviyoruz. Ilgisinden, sevgisinden sikayetim yok tek sorunumuz maddiyat ve bu yuzden esim gececi olarak calismaya basladi
    zor adapte oldugum bu sehirde tamamen yanliz kaldim hafta sonlarini iple cekiyoruz ama son bir kac hafta sonu acaip kavgalar etmeye basladik. Annemlere gitmek icin plan yapiyor hafta ici hafta sonu ise yol paramiz yetismediginden moralimiz alt ust oluyor
    bu sefer suratlar asiliyor sorgulamalar basliyor bir yere cikamiyoruz alti ayin iki ayi calismadi hastaliktan ve calistigi zamanlar haricinde hep beraber vakit gecirdik cok ozenli davrandi bir kere olsun arkadaslariyla cikmadi gorusmedi e bende buna karsilik verdim ozveride bulunarak ozel harcamalarimi keserek ama iste bu son hafta sonlari suratim asiliyor oda sessizlesiyor
    moralim cok bozuk oldugundan biraz uyuyacagim dedim
    cevabi su oldu cuma gunleri iki vardiya yapacagim cumartesi aksami gelirim sende rahat rahat uyursun beni gormezsin dedi ne alaka dedigimde sikayetlerde bulundu
    iyice sinirlendim bu sefer cektigimi senin icin cekiyorum boyle sacma sapan konusma dedim
    beni yaptigim fedakarliklari yuzune vurmakla sucladi buna karsilik sende calistigini bahane geziyorsun dedim
    ve guzel bir kavga ettik bayagi incittik birbirimizi gittim uyudum aksam uyandigimda not birakmis ben sekizde gelirim diye telefon acti kahvedeyim arkaslarla haber veriyim dedi
    icim icimi yedi ne isi vardi kahvede boylesi bir kavgadan sonra sinir oldum agladim
    hic bir arkadasim yokken bu sehirde aileme dahi gidemezken yapayalnizken hafta ici geceleri gitmemesi gerekti
    neyse geldiginde cicek aldi geldi (cok parasi var gibi) oturduk konustuk bu kadar severken bu kadar zorluk cekerken bu kavgalar fazla yiprattigindan bahsettik ve gonlumu aldi baristik:
    e sorun nerde diyeceksiniz
    msn'i acikti ve annesi yaziyor "baristinizmi" diye
    sok oldum ailesiyle aram iyi uzaktan uzaga oldugumuz icin ama kendisinin arasi iyi degil
    karismalarini her gun aramalarini veya internette her gun gorusmek istemelerini sevmez
    ve ben aileme dahi bahsetmezken son olusan bir kac tartismayi (ikinci evliligim oldugundan yuzume vurabilirler) ailesine soylemesi tuhafima gitti
    ve gecmis kayitlara baktim
    yazilanlar su
    -gelin ne yapiyo iyimi
    -yatiyo cani sikkin
    -neden ne oldu
    -tartistik
    -git gonlunu al
    -alsamda bir sey degismiyo
    -cok bunaldi yalnizliktan git gezdir
    -beceremiyom onuda bence bu is bitecek bizim icin en iyisi bu
    -dellenme oglum ne demek bitecek
    -bitecek ailesine biraz borcum var onlari odeyip dort ayin icinde basimi alip gidecem
    bana bir sey sormayin offff
    bunlari okuyunca canim acidi kafayi yemeye az kaldim
    kendisine gosterttim ne demek oluyor bu dedim
    bozuldu canim cok sikkindi moralim bozuktu oyle dedim
    demek birakmayi dusundun borcu falan bosver simdi git yol senin dedim
    hayir o an soylediklerimdi oyle niyetim olsaydi neden barisayim seninle dedi
    moralim alt ust oldu ne kadar gonlumu yapsada anlik bir sinirle yazdigini soylesede onlari
    canindan cok sevdigini soyelyip gelecege yonelik projelerimiz olsada icimden bir sey kirildi
    soru isaretleri olustu
    (kronik muhalifler sevinecek bu derdime, lutfen kendilerini biliyorlarsa yorum yazmasinlar)

2. 10 Mart 2010
  3. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten çok zor bi durum ben olsam bende çok kırılırdım ama eşini en iyi sen tanırsın bazen hepimiz bi kavga anında böyle şeyler düşünürüz bende çok düşündüm bi arkadaşıma bile söyledim ben boşanırım bundan yakında diye mesela eşimin kulağına gitseydi çok üzülürdü büyük sorunlar çıkardı yani bi anlık sinirle söylenmiş bişeydi ama eşimi seviyorum dediğim gibi onu en iyi sen tanırsın ne amaçla söylemiş olduğunu en iyi sen bilirsin belki de geçmişi okuyacağını bildiği için de yazmış alabilir ne olursa olsun bu işteki en can alıcı nokta bence böyle tartışmalar ailelere yansıtılmamalı hele de bu şekilde bu konuda eşini uyar derim

4. 10 Mart 2010
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    evet konuşma hiç hoş değil ama bencede o anlık kızgınlıkla yazmıştır bunları.
    yani çaresizlik, parasızlık falan iyice kafasını attırıp çıkacak yol bulamadığından dolayı.

eşiniz yanlış yapmış. ama sizin anlattıklarınızda sizin de çektiklerinizi durduk yere dile getirmeniz pek şık olmamış.

6. 10 Mart 2010
  7. papatyaaaaa

papatyaaaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bilirim hemen seni yargılıyıcakalr hiç senin yerine kendilerini kymadan 1 moralin bozukda daha çok bozulacak o saçmalıklara katılıyorum...
    öyle demesi gerçekten çok kötü olmuş ... bir erkeğin hemen ailesine söylemesi üzücü gerçekten ama bunalmıştır senden de bir kaç yüz gördüyse ailesine anlatmıştır...bide ben senin içiin çekiyorum falan demenizde eşinizin ağrına gitmiş olabilir ... sizin için çalışıyor ve duyduğum laflara bak gibi düşünmüş ve gerilmiştir.. sizi anlıyorum yeni evlisiniz ve gezip eğlenmek biraz daha rahat yaşamak istiyorsunuz.peki siz çalışmıyormusunuz ?

8. 10 Mart 2010
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    annemle babam 32 yıllık evliler. ben kocama onların yanında derim bazen senle 32 yıl nasıl geçer düşünemiyorum diye kaydirigubbakcemile3

10. 10 Mart 2010
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.561
    Ödül Puanları:
    463
    valla kızgınlıkla yazmış olabilir ama yazdığı kişi annesi ya, bi arkadaşı olsa neyse kızgınlıkla dertleşmiş diyeceğim, bence bu tip kavgalar ciddi bişey olmadıkça ailelere anlatılmamalı, gün olur devran döner, kaynanan sen benim oğluma böyle böyle yapmıştın der, olabilir yani
    allahtan kaynanan ustuplu bi insanmış, ya bazı kaynanalar gibi, oğlunu fiştekleseydi, eşin senden vazmıgeçecekti
    seninde çalışma imkanın yok mu canım?
    :hulya:

12. 10 Mart 2010
  13. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Cevaplariniza tesekkurler. Hayir calismiyorum is ariyorum 6 ayin icinde ikimizde hastalandik
    uc ay adet goremedim hamile kaldim sanirken kan taslasmasi olmus o da hastahanede yatti apandisitten
    ve ayda iki kere ailemden baska kimsemiz yoktu. ya biraz yuzune vurdum dogru ama evlenmeden once hesaplar yapardi hic biri tutmadi ustune ustluk saglik sorunlari birazda ona bozuldum
    ilgisiyle sevgisiyle hissettirmemeye calisti
    ailemle arasi cok guzel
    hep birakip giden taraf bendim onun agzindan hic oyle bir sey cikmadi ama boyle bir sey ima etmesi ailesine cok dokundu bana
    diyor hayal kirikligina ugrattim seni mutlu olmadigini gordum ona cok canim acidi ondan oyle soyledim dedi
    iyide yine soylememesi gerekti ailesine

14. 10 Mart 2010
  15. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızgınlıkla yazmış olduğu birşey olabilir ..Söylemeniz iyi olmuş içinizde kalıp kendi kendiniz yememişsiniz.

Bu maddi sorunlar büyüdükçe daha çok yıpratıyor zaten ilişkiyi üstüne fazla gitmeyin siz de

16. 10 Mart 2010
  17. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sevgili birkadın ,incinmekte haklısın ama bence asıl sorun maddi durum.erkekler bunu başarısızlık olarak görürler.ve bu yüzden kaçıp gitmek istediğini düşünüyorum.çünkü sen ailene gitmek yada herhangi başka bişi yapmak istedikçe (istemekte çokta haklısın) o bunları maddi açıdan karşılayamıcanı düşünüp daha çok ezilmiş.sen isteklerini yerine getiremediğinde sessizleşmişsin o bunu daha da kırmış sanırım.ve inan bi erkek için bu çok zor bir durum.eşin bu psikolojiyle yazmış bunları çok dikkate alma.

18. 10 Mart 2010
  19. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bi evlilikte daha doğrusu yaşamda maddi sıkıntı gerçekten çok zor allah kimseye yaşatmasın inşallah