İncir Kürü ve Soğan Kürü Hamile Kalmayı Kolaylaştırıyor Mu?

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve Yaren tarafından 11 Ocak 2009 başlatılmıştır.

11 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Yaren
  1. Yaren

Yaren KÖPÜKCAN'ın aşçısı :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar incir ve soğan kürü hamile kalmayı kolaylaştırıyo diye duydum uygulayan varsa bilgilendirirseniz sevinirim

2. 12 Ocak 2009
  3. sadolin

sadolin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben incir kürüne başladım 4.günü bugün bakalım hayırlısı... soğankürü kistleri yok edio incir kürü yumurtalıkları çatlatıo hamile kalmayı kolaytırıomuş.ama ikisi bir arda kullanılmıyomuş.önce soğan kürü daha sonra incir kürü yapılacakmış bende kist olmadığı için ben direk kuuruincir küründen başladım bakalım nasip

4. 13 Ocak 2009
  5. tgd

tgd Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba yeni katıldım kulübe.. gebelikle ilgili araştırma yaparken buldum ve okudukça gelen yazıları tek olmadığımı hissettim.

incir kürünü de soğanı da denedim olmadı. benim polikistik over sendromum var. soğan küründen sonra 5 cm kist çıktı. sanırım tesadüf oldu. ama bunun çok çok faydası olduğunu duymuştum. aşılama denyecektim fakat bu kist tedaviyi biraz erteledi. tabiki bitkilerin faydası var ama bence en önemli şey stresli olmamak, tabi bu mümkünse...

umarım emeklerimiz boş çıkmaz..

6. 14 Ocak 2009
  7. Nehir67

Nehir67 Ballı bademim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de mayıs ayında kist nedeniyle ameliyat oldum.o günden beri d.kontrol hapı kullanıyorum kist tekrarlamaması için.ağustos ayında evlendim.doktor gebeliği geciktirme dedi.bende martta hapı bırakmayı düşünüyorum ama bırakınca gebelik yerine kistin tekrarlamasından korkuyorum. oyüzden bırakmadan önce 3ay falan soğan kürünü uygulamak istedim içmeye çalıştım ama içemedim midem almadı aşırı midemi bulandırdı.bıraktım ben de.bakalım ne olacak.inş her şey yolunda gider.

8. 14 Ocak 2009
  9. Yaren

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canım çok geçmiş olsun.ben incir bi kaç gün denedim ama 10gün erken adet oldum :KK43: ya kafama bişey takıldı 10gün erken adet olmak normalmi.geçen ay yumurtlama takibi yapıldı ama hareket yoktu şimdi adetimin 3 yada 4. günü gidicem klomen başlıcam

10. 16 Ocak 2009
  11. :)pinar:)

:)pinar:) Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,

benim son 1´5 yildir Pcos `um var. Son üc aydir yumurtaliklarin rahatlamasi icin dogum kontrol hapi kullandim, bu ay bitti. Ben de sogan kürünü TV den duydum ve 2 kür uyguladim. Su anda bir haftadir incir kürünü uyguluyorum, bakalim etkisi olacak mi? önümüzdeki günlerde doktora gidecegim ve pcos um ne durumda bakacagiz. Umarim kürler etki eder de hamilelik gerceklesir. Etkisi olan kisiler de var, bir doktorun sotesinde okudum.

12. 16 Ocak 2009
  13. Yaren

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    inşallah hiçbirimizin emekleri boşa çıkmaz

14. 19 Ocak 2009
  15. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öyle söylüyolar ama ben ikisinide denedigim halde sonuc alamadim..inciri kulladigim zaman sadece cok rahat adet dönemleri gecirdim...sanki hic adetli degilmisim gibi..

16. 19 Ocak 2009
  17. daha öncede konu açtım isteyen arkadaşlara yardımcı olması adına :
    ablam pkoluydu.aşılamaya geçilcekti.yumurtlama tedavisi sonuç vermiyordu.
    eşi keçiboynuzu kendiside incir kürünü uyguladı.3. ay dinlenme sürecinde kendiliğinden hamile kaldı.umarım sizlerede aynı mucizeyi yaşatır.allah tüm isteyen arkadaşlarıma nasip etsin:)

18. 19 Ocak 2009
  19. kadriye1981

kadriye1981 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar bende başladım incir kürüne çok yakın bi komşumuz bu yolla hamile kalmış belki bizimde kısmetimizde vardır her gün 7 incir kaynatıyorum allahım inş. o mutluluğu bizede yaşatır.bendede pco var doktor tüp bebek dedi bizde ara verdik mecburiyetten