incir kürünün olumsuz etkileri.. mutlaka okuyun!

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve hasimed tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : hasimed
  1. hasimed

hasimed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    63
    slm kızlar ben 2 senedir evliyim ve 14 aydır bebek düşünüyoruz.eşim 10 ay önce varikosel ameliyatı oldu.keçi boynuzu kürü uyguladı.şu an sperm değerleri çok iyi bende de hiç problem çıkmadı.vajinal muayene,kan,idrar,hormon,rahim filmi her şey yolunda.buna rağmen bebeğimiz olmadı.3 ay yumurtlama günümde düzenli olarak doktora gittim.ilk ay yumurtam gelişmedi.sonraki iki ay gelişti(ilaç kullanmadan)ama doktor klomen kullanmamı söyledi.ben de burada takip ettiklerimden yola çıkarak klomen kullanmayıp incir kürü yapmaya karar verdim.ilk 21 günlük kürü bitirdim.bu arada evde ısı takibi ve ovülasyon testi yapıyordum.adetimin 16. günü hala yumurtlama olmadığı için doktora gittim. ve 2 santimlik bir kistim olduğunu öğrendim.ayrıca doktor göğüs muayenesinde göğsümü sıkınca su geldiğini farketti.daha önce ne kist ne de gögüs suyu vardı.ben incir kürünün 2. kısmını 1 hafta daha yapıp doktora gittim.kistim 4.5 cm olmuş.hormon tahlilinde tsh 6.95hemen incir kürünü bırakıp soğan kürüne başladım.1 hafta sonra gittiğimde 4 santim olmuştu.doktor yumurta geliştirici ilaç kullandığımı sandı.hatta çatlatma iğnesi olmadın mı diye de sordu.tabi incir kürü yaptığımı söyleyemedim.şu an doğum kontrol hapı kullanarak kistimi küçültmeye çalışıyorum.tabi soğan suyuna da devam.size tavsiyem hiç probleminiz olmasa bile incir kürüne başlamadan önce soğan suyu kürünü mutlaka uygulayın.ve adetinizin 11. gününde itibaren yumurta takibinizi yaptırın ki gelişmiş ise doktor onu kocaman bir kiste dönüşmeden çatlatabilir

2. 24 Temmuz 2010
  3. haticcc

haticcc Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    138
    Ödül Puanları:
    123
    selam arkadaşım soğan kürünü nasıl yapıyorsun benim yumurtam oluşmuyo ve ben buna çok üzülüyorum belki soğan kürü faydalı olur inciri denemiştim bide soğan kürünü deneyeyim

4. 27 Temmuz 2010
  5. uyum25

uyum25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba..Durumuna çok üzüldüm inşallah bir an önce iyileşirsin..:Saruboceq: bana da çok önerdiler incir kürünü. Ama niyeyse bi türlü yapmak nasip olmadı. İyiki de yapmamışım dedim senin yazdıklarını okuyunca çünkü benim yumurtalarım da herşeyim de çok normal.Yumurtalarım yeterli büyüklülüğe ulaşıp zamanında çatlıyordu. 3 ay seraphone kullandım ama bi işe yaramadı. Benim de eşim senin ki gibi varikosel ameliyatı oldu. Bu ay aşılama yaptırdım 13 Temmuz da..Keşke doktoruna söyleseydin sebebinin incir kürü olup olmadığı halde bilgi verirdi sana..Allah yardımcın olsun..Hakkımızda hayırlısı olur inşallah....

6. 28 Temmuz 2010
  7. dublemutluluk

dublemutluluk hayat çocuklarım ve eşimle güzel.. Üye

Beğenildi:
    594
    Ödül Puanları:
    188
    çok teşekkürler

8. 29 Temmuz 2010
  9. yavruceylan1

yavruceylan1 Senden gelene razıyım... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de inciri kullanmıştım klomen kullanırken
    ama sağlıklı bir yumurta oluşturmak yerine 3 tane 17 mm de kalan yumurta oluşturmuştu
    Sonra ki ay bel tarçın çörek otu kullandım
    O da aynı etkiyi yaptı
    nasıl hepsini bıraktıysam drumun istediği gibi sağlıklı 21 mm bir yumurtam oluştu
    Yani arkadaşlar kürleri uygularken mutlaka dr kontrolünde olmak gerekiyor

10. 10 Ağustos 2010
  11. hasimed

hasimed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    63
    sabah ve öğlen yemekten önce içiyorum.1-1buçukı bardak suyu kaynatıp 1 orta boy soğanın kabuklarını soyup 4e bölüp atıyorum.5 dk kaynatıp ılınınca içiyorum.15 güne kadar devam edebilirsin

12. 10 Ağustos 2010
  13. hasimed

hasimed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    63
    bence eşine keçi,boynuzu kürü yaptır.benim eşim 3 ay aralıksız kullandı.şu anda sperm değerleri çok iyi.ama bu kez de bende sorunlar çıkmaya başladı.Allah hepimizin yardımcısı olsun

14. 11 Nisan 2016
  15. Lavanta23

Lavanta23 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bende adetim bittikten iki gün sonra beş gün incir kürü yaptım. İncir kürünü yaptığım günden itibaren sarı akıntı dört gün sonra da kan gelmeye başladı. 10 gün aşırı kanamam oldu. Doktora gittim rahimde kalınlaşma(polip) oluşmuş 2 cm lik. Kürtajla temizlendi. Bende bıraktım bütün kürleri. Bitki çaylarını bile yasakladı eşim.