inde dimethicone olmayan ampuanlar?

Konusu 'Şampuan ve Saç Kremleri' forumundadır ve aylin86 tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : aylin86
  1. aylin86

aylin86 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm bayanlar forumlarda dimethicone olmayan şampuanlar öneriliyor peki bunlar hangileri hemen hemen hepsinde var çünkü önerebileceğiniz veya içinde dimethicone olmayan şampuan kullananlar yazarlarsa sevinirim..:kahve:

2. 20 Ağustos 2008
  3. dmple

dmple Guest

yaa herkes diyo bende denedim olmayanları da olanları da ama bi fark yok.hatta dimethicone olanlar daha ii yumuşacık yapıo,uzun vadede bi zararını da görmedim.elsevenin kırmızı olanı röfleli saçlar için süper bi şampuan içinde dimethicone da var.gamyoncuiremsu
    olamayanlar teresan,schauma,ipek...bunlarda yok.ama fazla takılmamak lazımmirmirmirmir

4. 20 Ağustos 2008
  5. ada!!!

ada!!! Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    otacının her tip saç için olan saç kreminde ve tresanın saç kreminde yok...

6. 20 Ağustos 2008
  7. ada!!!

ada!!! Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gliss lerde de yokkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemileÇok üzgünüm çoook:dance:

8. 20 Ağustos 2008
  9. aylin86

aylin86 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende elsevein kullanıyorum kırılma karşıtı onun içindede var ama bende çok memnunun yumuşacık oluyo glissi çok öneren var ama bana hiç yaramadı tresan kullanmadım ama ipek kullanmıştım bir ara aşırı dökülme yaptı.

10. 20 Ağustos 2008
  11. dmple

dmple Guest

elseve çok ii kötü ürününü hiç görmedim şimdiye dek

12. 30 Temmuz 2009
  13. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438
    şampuanların hemen hemen hepsi silikon içeriyor
    bu maddeyi saçı yumuşatsın parlaklık versin dış etkilerden korunmak amaçlı ekleniyor...

ilk kullanımlarda gerçekten tatmin edici sonuç veriyor ama sürekli kullanım için iyi değil..çünkü saçlar tekrar tekrar yıkandıkça saçta silikon tabakası birikiyor ve saçı ağırlaştırıyor , yağlı görünmesine yol açıyor..
    daha da kötüsü saç dökülmesine neden oluyor

ama tamamen de vazgeçmek istemiyorsanız, saçınızı 3 defa silikonlu şampuanla yıkamışsanız 4. yıkamanızı silikonsuz şampuanla yaparak böylece ara sıra arındırmanız tavsiye ediliyor.

ayrıca silikonsuz şampuanla yıkama yaptığınızda ardından saç kremi
    kullanmayın...çünkü saç kremlerinin hemen hepsinde silikon var...olmayanı yok

alacağınız şampuanın içinde silikon olup olmadığını öğrenmenin en güzel yolu içeriğini okumak ve "DİMETHİCONE veya DİMETHİCONOL" sözcüğüne rastlıyorsanız içinde silikon var demektir..

saçınız kuru ve boyalı olmasına rağmen çabuk yağlanma ve ağırlaşma varsa sebebi büyük ihtimalle silikon içeren şampuanları sürekli kullanmak olabilir........

Dimethicone

Silikon yumuşatıcılar, cildi kaplarlar ve altına her türlü geçişi ve cildin soluk alışını engellerler. Yeni araştırmalar göstermiştir ki, cildin terleme engeline uzun müddet maruz kalması sonucunda, ciltte tahrişler oluşmaktadır. Bazı sentetik yumuşatıcıların tümör oluşumunu teşvik ettiği ve karaciğer ve lenf bezlerinde biriktirdiği bilinmektedir. Bu sentetikler aynı zamanda toprakta çözünemezler, bu sebepten dolayı da ekolojik değildirler

silikon içermeyen şampuanlarda piyasada mevcut ve kullandığımız sampuanlardan daha cüzzi bi fiyata edinebilirsiniz...

14. 31 Temmuz 2009
  15. gxuxbxuxxsx

gxuxbxuxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hobby yoğun bakım şampuanı buğday özlü ondan aldık onun içinde yok

16. 1 Ağustos 2009
  17. NiL_xD

NiL_xD Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    defne garlı çok güzel bi şampuan hem içinde dimethicone de yk. ama kokusu çok ağırdı değiştrdm o yüzden kokusuna katlanırım diorsnz mutlaka deneyin derim opuyorumnanaktan

18. 8 Ağustos 2009
  19. cicioz

cicioz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar hobby lerde yok baktım şimdi :)