infertelite tetkikleri hakkında yardım

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve yellowkitty tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : yellowkitty
  1. yellowkitty

yellowkitty Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba biz 2 yıldır korunmasız ilişkide bulunmamıza rağmen bebek sahibi olamadık geçen ay adetim gecikti ve dr kist var diyerek ilaç verdi ilaç bitti ve ben adet oldum şimdi perşembe günü adetimin 3. günü eşimle birlikte hastaneye gidicez beni ve eşimi ne gibi durumlar bekliyor yani muayene vs. nasıl bir sıra izleniyor ilk etapta neler uygulanacak bizim gibi olup hastaneye gitmiş olanlar varsa ayrıntılı yazabilirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Haziran 2011
  2. 4 Ekim 2010
  3. GULSEZER

GULSEZER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    SELAM kaderdaşım.öncelikle sabırlı olman gereken biraz sıkıntılı bir sürece giriyorsun.tercih ettiğin hastane ve doktor çok önemli .yanlış teşhisler birkaç ayını birden çöpe atıyor.büyük ihtimalle seni adetliyken ultrasona sokacaklar.vajinal veya üstten yapılabiliyor.rutin yapılan bazı hormon tahlilleri de isterler.hastalığın bittikten sonra da bir gün alttan vajinal muayene yaptırman gerekir.eşinde varikosel olup olmadığını merak edip doplere yani bir çeşit ultrasona gönderirler.BURASI ÇOOOOOOOK ÖNEMLİ.VARİKOSEL UYGULAMASI YARIM SAATTEN FAZLA SÜREN HASSAS BİR İİŞLEM. BİZE BİR DEVLET KURUMUNDA 1-2 DK LIK BİR ÖLÇÜMLE OLUMLU DİYE TEŞHİS VERİLDİ AMA ÖYLE OLMADIĞI 1 YIL SONRA BAŞKA BİR KURUMDA ÇIKTI.Doktorununn tercihine ve tahlillerinizin durumuna göre senden rahim filmi de isteyebilirler.titiz bir hastane tercihiyle bu küçük operasyonu da problemsiz atlatabilirsin.sakın alelade bir yerde yaptırma.bir de şunu unutma bazı doktorlar ortada çok ciddi bir şey yokken hemen aşılama ve tüp bebek yoluna gidebiliyorlar.tahlillerini birden fazla yerde yorumlatıp önce ilaç-bitki vs gibi normal yolları aşıp daha ileri düzey tedavilere geçmelisin.tüp bebek öyle kolay bi iişlem değil en azından psikolojik olarak.olumsuz sonuç alırsan yolun başından tüm gücünü yitirirsin.allah kolaylık versin kardeşim.

Son düzenleme: 4 Ekim 2010
  4. 21 Ekim 2010
  5. yellowkitty

yellowkitty Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.