Infertilite .. Kilolar..pkos..

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU2 tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

kızlar genç kızlık dönemim hariç(buda 18/22 yaşlarım oluyo) hep kilo problemim ve ADET DÜZENSİZLİĞİ PROBLEMİM VARDI..
    EVLENDİM KİLOLAR DAHADA KALIPLAŞMAYA BAŞLADI.
    10 KİLO VERİP 15 ALIR OLDUM.
    HELE PKOS LUYKEN NEKADAR ZOR BİLİRSİNİZ KİLO VERMEK.
    ÇOCUK İSTEME SÜRECİNDE İĞNELER İLAÇLAR DERKEN BEN 115 LERİ BULDUM. BOYUMDA KISA ÜSTELİK..
    HEPSİ ZİNCİR GİBİ..
    KİLOLUYUM ÇOCUĞUM OLMUYOR..
    ADET OLAMIYORUM...
    YUMURTA OLUŞTURUCU İĞNELER DIŞINDA YUMURTAM OLUŞMUYOR VE ADET OLAMIYORUM.
    ŞUANA KADAR 2 AŞILAMA GEÇİRDİM.
    MALESEF İKİSİDE NEGATİF.
    1 AŞILAMA DAHA GEÇİRİP TÜPE GEÖMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
    AMA BU KİLOLARLA ODA NEKADAR TUTAR BİLMİYORUM..

ŞİMDİ BİR DÖNÜM NOKTASI OLSUN ARTIK İSTİYORUM..

YAPILACAKLAR:
    1 SIKI BİR DİYET
    2 GLİKOFENİ KULLANMAYA DEVAM
    3 ADETLERİMİ DÜZENE KOYMAK(BİTKİSEL TEDAVİLERDE YARDIMIN IZI BEKLİYORUM)

UMUTSUZUM MUTSUZUM ARKADAŞLAR..
    3 BUÇUK YILDIR UĞRAŞIYORUM..NOLUR BANA YARDIM EDİN..BENİMLE AYNI SORUNLARI YAŞAYANLARDAN DESTEK BEKLİYORUM..
    SEVGİLER.....:KK46:

2. 18 Aralık 2008
  3. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım allah kolaylık versin işallah.bende 6 yıllık evliyim pkoluyum ne yazıkki 5 yıldır tedavi görüyorum aralıklı olarak son 15 aydır aralıksız görüyorum..klomen kullanıyorum günde 1 taneden 4 e çıkardı doktor 5 aydır 2 yumurtam büyüdü ama gebelik olmadı..2 ay ara verdim martta aşılamaya geçeriz büyük bi ihtimalle..ilaçsız yumurtalar büyümüyor.kilo sorunum yok çok şükür 50 lerdeyim sürekli alamıyorum kilo..allah yardımcımız olsun işallah pko zor bi hastalık..işallah bebişlerimiz gelir bir an önce.sende kiloları vermeye çalış elinden geleni yap bebişin gelsin...

4. 18 Aralık 2008
  5. EU2

EU2 Guest

amin canım inşallah..inşallah daha fazla beklemeyiz.
    Sen iğnelere geçmiyecekmisin. Genelde 3*1 klomene cevap vermezse vucut iğne tedavisine geçiliyor.

Evet canım kesinlikle kilo vermeliyim.
    Yarın endokrinolojiye gidecem birden ordan diyetisyene sevk yaptıracam.
    Allah yardımcımız olsun.
    5 sene öncesi 65 kiloydum ben şimdi iki katına çıktım..çok moralim bozuluyor..

6. 19 Aralık 2008
  7. yabangxuxlxuxm

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim doktorum klomen tedavisini devam ettirmeyi düşünüyor ama bilmiyorum ne kadar devam eder.ama bana söylediği iyikide klomeni artırarak inat etmişiz dedi.iğneler pkolu hastalarda çok fazla yumurta elde ediliyor oda bizim işimize yaramıyor böyle devam edecez dedi..bak klomen günde 4 tane bende işe yaradı sendede yarar işallah..sen diyetisyene kesinlikle git..çünkü kilo çok büyük bi engel.bana doktorum zayıf pkolusun dedi.bende 1-2 kilo alayımmı dedim sakın dedi..artık hayırlsı ya önce sağlık o yerinde oldumu gelir bebişlerimiz..allah cümlemizin yardımcısı olsun...

8. 19 Aralık 2008
  9. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canimmm cok iyi anliyorum seni bitanem..
    öncelikle moraller tavan yapmali,sabirda cabasi...
    bende senin gibiyim,2 seneye yaklasti bebek özlemim,asilamam baslayacak,glukofen kullaniyorum,zaten yapim geregi kilo aliyorum,5 veriyorum 10 aliyorum ve özellikle bel bölgemden:KK43:adetlerim berbat,1 ay oluyo 4 ay olmuyo..
    bende diyete basladim yine,3 kilo verdim,asiri fazlaligim yok ama asilamada alicam biliyorum..
    glukofene devam ediyorum bu cok önemli cünkü..yaninda folik asit aliyorum(tablet)
    ve hayit tohumu cayi iciyorum 4 gündür..bakalim neler olucak...
    her zaman destek olurum bende sana,ama sende farkindasin ki kilo vermemiz gerekiyor..

10. 19 Aralık 2008
  11. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    canım aynı sorunlar bendede mevcut..bu yüzden seni çok iyi anlıyorum....
    bende 7 yıllık evliyim....evlendiğimde 60 yoktum bile ama şimdi 85 dim en son ama aldım inan tartılmıyorum bile...
    pko böyle bir rahatsızlık işte ne yaparsam sanki olmuyor ve olmıyacakmış gibide geliyor...
    sağlık ve bebiş olsun inan takmıyacağım ama bebekte olmuyor offf.
    2 aşılama 2 tüp ama sonuç koca bir negatff...
    ama umutluyum olucak inşallah....

12. 19 Aralık 2008
  13. yabangxuxlxuxm

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim umudunu kaybetme hiç rabbim nasip eder işallah beklemediğin bi anda...canım allah nasip etmedimi olmuyor işte.inan 5 aydır 2 yumurtam oluyordu ama gebelik olmadı.2 ay ara verdim sonra aşılamaya geçeriz...eşime diyorumki maddi olarak durum müsait olsa tüp bebk yaptırırız o zaman hamile kalırım diyorum ama olmadımı olmuyor işte.allah cümlemizin yardımcısı olsun..gözümüzde koymasın işallah...:Saruboceq::Saruboceq:

14. 19 Aralık 2008
  15. karube

karube Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yabangulum ..arkadasım malatyanın neresındensın canım.senınle sık sık karsılasıyoruz farklı konularda ama bende malatyalıyım.ama kocaelıde yasıyorum ve su an malatyadayım

16. 19 Aralık 2008
  17. karube

karube Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende pcos luyum 3 yıllık evlıyım ve saydıgınız problemlerın hemen hepsı bendede var malesef ocekı gun rahım fılmı cekıldı hersey normalmıs cok sukur.bakalım bundan sonra neler olacak

18. 19 Aralık 2008
  19. yabangxuxlxuxm

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben malatya merkez temellideyim....ya sen?