infertilite ve pko arasındaki far nedir??hangisi daha vahimdir??:(:(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 17 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arakadaşlar bu ikisi arasındaki fark nedir gerçekten de hangisi vahimdir infertilite hakkında bildikleriniz nedir?? çok merak ediyorum bunu cevabını

2. 17 Temmuz 2008
  3. EU1

EU1 Guest

sağolun ya acaip yardımcı olmuşsunuz

4. 17 Temmuz 2008
  5. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    arakadaşımm farklı şeyy bunlarr infertılıte kısırlıkk yanı bebek olamasını engelleyenn duruma denıyoo pko zatenn infertlıtenın sebebı sayılırr tedavı olup inş hamıle kalanlarr varr ama süreç içinde sabyırrr gerekk benim bildiğim bu canımm kal sağlıcakla senin sorunun ne inş iyi olurr

6. 17 Temmuz 2008
  7. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım pko bir rahatsızlık, bir hastalık. zaten sen de biliyorsundur. adet düzensizliği, yumurtlama problemi, tüylenme, kilo alma, hormonal bozukluk vs. gibi belirtileri var. ve bu belirtiler herkeste aynı olmuyor yani kişiye göre farklılık gösteriyor. kimisinde daha şiddetli olurken kimisinde de çok az belirti veriyor. infertilite yani halk arasındaki tabiriyle kısırlık ya da bebek sahibi olamama. bu kadından da kaynaklanabilir, erkektende. pko lu hastalarda infertilite olabilir ama olmayabilirde.yani her pko olanın çocuğu olmuyor diye birşey sözkonusu değil. mesela bu sitede pko lu olup şu an hamile olan veya doğum yapmış olan birçok arkadaş var. benim gibi hala uğraşanlarda var. ben de pko luyum. 1 kez hamile kaldım ama 4 ay kadar önce düşük yaptım maalesef. sen pko lusun sanırım ama çocuğum olmaz diye stres yapma. stres de çok etkiliyor yumurtalıkları aklında olsun.

8. 17 Temmuz 2008
  9. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım pko yumurtalıklarda oluşan küçük kistlerdir.normalde 1 yumurtadan fazla büyütmeye çalışıyor yumurtalıklar ve gücü yetmiyor.büyümeyen ve çatlamayan yumurtalar tekrar kiste dönüşüyor.buda yumurtaların büyümesini baskılıyor.o yüzden yumurtlamayı sağlayıcı klomen,ganaphone gibi haplarla büyütülüp gebelik sağlanıyor.bende pkoluyum hamile kalamadım ama çok hamile kalan var.nasip kısmet.vaktini bekliyor.işallah hepimizinde bebişleri olur.

10. 17 Temmuz 2008
  11. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birbirinden farklı şeyler bunlar..infertilite genel bi tabir,hamile kalamamak..pko ise infertilite sebeplerinden biri..kıyasa gelince elmayla armutu kıyaslamak kadar anlamsız bişey bu ikisini kıyaslamak...