ingilizce her konuda yardım...

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve nurselcagri tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nurselcagri
  1. nurselcagri

nurselcagri İncinsende İncitme... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben ing.öğrtmeniyim.sizlere sorularınız olursa yardımcı olabilirim.özellikle yabancı yayın ve roman ile ilgili de oldukça deneyimlerim var.sevgiler... turkbayragi

2. 19 Ağustos 2010
  3. sliuistu

sliuistu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba..ben ingilizce ögrenmek istiyorum..seviyem başalngıç..grammer de amaçok fazla alt yazılı yabancı film izlerim dolayısıyla biraz kulak aşinalıgı birazda tercüme yetenegim gelişti sanırım yani bazı basit cümleleri anlayabiliyorum..şimdi benim ingilizcemi geliştirebilmem için önerebileceginiz kitaplar var mı..

birde kafama takılan bir şey var..bir dizide doctor''u daktır diye telaffuz ederlerken bir başka dizide doctağğ gibi telaffuz ediyorlar bu neden acaba..

4. 19 Ağustos 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.234
    Ödül Puanları:
    463
    merhaba canım, acaba çocuklar için tavsiye edeceğin bi set var mı, bbc nin çocuk yayınları falan nasıldır sence, hangi seti tavsiye edersin, 7-8 yaş için.

6. 19 Ağustos 2010
  7. nurselcagri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,başlangıç seviyesindeki bir öğrenenin mutlaka gramer alması ve oturtması gerekir.çünkü dinleme ve konuşma için her ne kadar günlük dilde konuşan film,cd v.s.faydalı olsa da yazı diline dökmeniz gerektiğinde gramer şart olacaktır.gramer için tavsiyem grammar in use kitaplarıdır.ayrıca dilko gibi şirketlerin her seviyeye uygun kitapları var.sevgiler...

8. 19 Ağustos 2010
  9. nurselcagri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sana TELL ME MORE KIDS serisini tavsiye ederim.Türkçe desteği de mevcut.çok kapsamlı bir set,5-14 yaş arası kullanılabiliyor.google da tarayıp bakabilirsin.sevgiler..

$tmmkidskutu.jpeg.jpg

$tamami_turkce.jpg

10. 19 Ağustos 2010
  11. nurselcagri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada diğer sorunuzu cevaplamayı unumuşum sevgili sliuistu...telaffuz farkı amerikan ve ingiliz aksanının farklılığından kaynaklanmaktadır..ve tıpkı bizim ülkemizdeki gibi bölge şive farkından :)) sevgiler...

12. 21 Ağustos 2010
  13. Coldplay

Coldplay Nevermind Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba...
    Hocam yurtdışı öğretmenlikle ilgili herhangi bir bilginiz yada deneyiminiz var mı?

14. 21 Ağustos 2010
  15. nurselcagri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Maalesef bu konu hakkında çok detaylı bilgim ya da deneyimim yok.sadece meb yurtdışı okullarına gereken branşlarda her yıl kadrosunda çalıştırdığı öğretmenler arasından seçme sınavı ve mülakat uygulaması yaparak gönderim yapıyor.bunun ile ilgili detaylı bilgiye google dan kısa bir araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.sevgiler...

16. 11 Eylül 2010
  17. ..gozlerindekibulut..

..gozlerindekibulut.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Böyle bir konu açtığınız için öncelikle teşekkürler.Ayrı bir topik açmak yerine buraya yazmak istedim.Aklıma bir fikir geldi,oyun tarzında birşey gibi.. orta seviyede ve ingilizcesini geliştirmek isteyenler için kısa cümlelerle kurulan makale tarzında ya da herhangi birşey yazılsa,öğrenmek isteyenler de o makaleyi çevirmeye çalışsa doğru yada yanlış daha sonra da doğrusu yazılsa.Bu şekilde yavaş yavaş ilerleyebiliriz gibi geliyor.

18. 11 Eylül 2010
  19. nurselcagri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba gozlerindekibulut,yazınızı şimdi gördüm...fikriniz güzel,ne tür bir konu ile başlayabiliriz mesela? sevgiler...a.s