İngilizce Öğretmenliği Hakkında-YardımLütfen

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve jujaaa tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1 Kasım 2009
    Konu Sahibi : jujaaa
  1. jujaaa

jujaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Abilerim(varsa), ablalarım, arkadaşlarım...
    :)
    Bi konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var
    11.Sınıf düz lise EA öğrencisiyim okuduğum bölümde bana uygun bir meslek varla yok arası
    Seneye üniversite sınavlarına gireceğim diğer bir adıyla YGS-LYS
    :)
    Zaman daraldıkça ne yapacağımı iyice şaşırdım...İngilizce Öğretmenliği okumak istiyorum ancak Yabancı Dil alanında deilim, alan etkisi kalktı fenden sosyalden yabancı dilden isteyen istediğini seçebiliyor artık...Tabii o dersleri görmediğimiz için zorluk çekeceğiz
    İngilizce Öğretmenliğine baya merak salmış durumdayım...
    Bu yıl iyi bir ingilizce eğitimi alırsam seneye YGS-LYS Sınavı ardından YDS sınavına girmem mi gerekir?
    Ya da nasıl İngilizce Öğretmeni olabilirim? Veya olabilir miyim?
    kafam çok karışık
    YGS-LYS puanı YDS yi etkiler mi? İngilizce Öğretmenliği hangi sınava ne kadar bağlı?
    Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    mafoldumben

2. 2 Kasım 2009
  3. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    cnm merhaba,
    cnm bölümün ne olursa olsun ygs ye girmek durumundasın
    lys den de lys 5 e yani dil kısmına girmek zorundasın
    lys den sözel bölümlerine girilip girilmeyeceğini tam olarak bilmiyorum
    bu konuda okulunda dil bölümü yoksa yabancı dil sınavına hazırlık kursları var oralardan daha detaylı bilgi alabilirsin.
    ingilizce seviyen nedir?
    dil alanında bir alt yapın var mı?

4. 4 Kasım 2009
  5. jujaaa

jujaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    okulumuzda dil alanı yok...yabancı dil egitimi almayı düsünüyorum ama hangi kursa gideceğime karar veremedim...english time ı düsünüyorum bu kurs konusunda da öneriniz var mı? ingilizce seviyem okulda gördügüm ing.derslerinden ibaret. üstelik bu yıl ing. dersimiz yok...büyük ihtimal seneye de yok...ama ben ögrenmek icin gereken herseyi yapmayı düsünüyorum...sadece kafamdaki sorular cevaplansın o kadar...

6. 4 Kasım 2009
  7. jujaaa

jujaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana özel msj atabilirseniz sevinirim ben sıze yazamıyorum yardımınızı beklicem

8. 4 Kasım 2009
  9. paprikaa

paprikaa Guest

Canım ben ing öğretmeniyim. Düz lisedeysen moralini bozmak gibi olmasında zor..Orda görülen ingilizce eğitimi çok yetersiz. 3saat görülüyor ve konuların çoğu anlatılamıyor. Ve ingilizceye çok iyi bi şekilde hakim olman gerek. Uzun uzun paragraf soruları okuduğunu anlama ve bir çok bilmediğin kelime olacak. Düz lisede açılan dil bölümlerinde bile kazanmak çok zor ve kazananlarda çok azken senin şansın bence çok daha az.

10. 4 Kasım 2009
  11. cambazz

cambazz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben ingilizce öğretmeniyim ve 2 yıl anadolu lisesinde çalıştım,orda bir dil sınıfım vardı haftada 22 saat ingilizce dersi yapıyorduk onlarla,onların şanssızlığı küçük bil ilçede okudukları için yabancı dil alanında hiç dersane yoktu ve sadece okuldaki çalışmamızla 12 kişilik sınıfımdan 10 tanesi çok güzel yerler kazandılar.fakat ingilizcede sınav kazanmanın ne kadar zor olduğunu ben onlarla birlikte tekrar tekrar yaşadım.eğer sağlam bir ingilizce alt yapın varsa,ezberine güveniyorsan,ve en önemlisi çok yoğun bir şekilde çalışmaya varsan bu işe giriş bence.çünkü şuan dil bölümünü tercih etsen senin önünde şuan kaç tane arkadaşım var yıllardır çok iyi bir alt yapıyla hazırlanan haliyle onlara yetişmek için senin 2 katı daha fazla çalışman gerekecektir.ve ben öğrencilerimede söyledim sanada diğim ingilizceden sınava giren öğrenciler 100 tane yds sorusunun 90 tanesini zaten yapıyorlar.sizin onlara fark atacağınız sözel alan olacaktır.oyüzden sadece ingilizce çalışıp ydsye hazırlanmak hiçbirşeyi halletmeyecektir.ama dediğim gibi ben hallederim diyorsan ve kendine güveniyorsan yapılmayacak iş değil:) sormak istediğin bir soru varsa yardımcı olurum.

12. 5 Kasım 2009
  13. jujaaa

jujaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bilgi için teşekkürler...ingilizce öğretmeni olmak güzel bişey olsa gerek:forumumuzda mevcut ne mutlu...:

14. 7 Kasım 2009
  15. miss_curious

miss_curious Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.910
    Ödül Puanları:
    238
    umarim dilegin gerceklesir canim..Ama dil kurslarinda calismis biri olarak tavsiye etmiyorum bence iyi bir dershaneye gidebilirsin..Cunku onlar genelde pratik yapmaya yonelik egitim verirler..

16. 8 Kasım 2009
  17. lioness

lioness Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Burada söylenenler dışında bir yol daha var. Bölümü ne olursa olsun ingilizce olarak hazırlık eğitimi verip daha sonra da lisans eğitimini ingilizce olarak veren bir üniversiteye girersen, mezun olduktan sonra yüksek lisans sınavıyla kısa sürede formasyon alıp özel kurumlarda ingilizce öğretmenliği yapabilirsin. Formasyondan sonra kpps'ye girerek devlet kurumlarında da öğretmenlik için atama hakkı alabilirsin. Bir arkadaşım bu şekilde yapıyor istersen detayları araştır. Türkiye'nin belli yerlerinde üniversiteler formasyon veriyor. Ancak lisans eğitimin ne olursa olsun(işletme/mühendislik/iletişim vs farketmez) eğitim dili ingilizce olmak zorunda. Eğer kendine öss bazında güveniyorsan vakıf üniversitelerine burslu olarak girip hangi bölümü seçersen seç ingilizce olarak okuyabilirsin. Lisede sayısal okuduğum halde ben de burslu olarak iletişim fakültesi okudum bir vakıf üniversitesinde. Emin ol 1 yıl yoğun şekilde yabancı öğretmenler ile dil eğitimi + 4 yıl ingilizce olarak her dersi yine çoğu yabancı olan öğretmenlerden alınca zorla öğretiyorlar:) Bu yolun bir avantajı daha var eğer kullanmayı düşünürsen çoğu vakıf üniversitesi eğer notların kötü değilse sana 3 ya da 4. sınıfta 1 ya da 2 okul dönemi anlaşmalı olduğu yurtdışındaki üniversiteler ile exchange hakkı tanıyor. Ve inan 1 dönem bile orada olmak kişiye çok fayda sağlıyor.

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
  18. 15 Kasım 2009
  19. BolSekerli

BolSekerli ((B&M)) Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148

İşte en çok karşı olduğum konu... Bırakalım İngilizce Öğretmenliği'ni bu bölümü bitiren insanlar yapsın...

jujaaa, Ben düz lise yabancı dil bölümü mezunuyum, şu an İngilizce Çevirmenlik okuyorum... Biz lisede yaklaşık 24 saat İngilizce Grammer ve Writing eğitimi görüyorduk. Ardından bu konuda uzman bir dil dershanesine gittim ve kendimi bu şekilde eğitmeye çalıştım... Dikaktini çektiyse dil dershanesi diyorum... Dil kursuna gidersen sadece İngilizce pratiğini geliştirmiş olursun, dil kursu sana üniversiteye hazırlıkta çok fazla bir şey vermez... EA öğrencisi olduğun için birçok insandan geride kalacaksın çünkü İngilizce Öğretmenliği'ni kazanmak için Dil bölümü öğrencileri bile 80-85 net yapmak zorunda...