ingilizce özel ders sadece gerçekten bölümü ingilizceyle alakalı olandan alınır....

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve aybuqe tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : aybuqe
  1. aybuqe

aybuqe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    özellikle son zamanlarda insanlarımımız para kazanmak amacıyla boyundan büyük işlere kalkışıyorlar...nereye gitseniz aynı aynı yazı "ODTÜ fizik bölümü öğrencisinden ingilizce ders verilir ya da Hacettepe matematik, mühendislik bölümü öğrencisinden ingilizce ders verilir " naniknanikSorun okul değil şu: Bu işin eğitimini yapmış kişilerin değilde başka bir dalda eğitim almış kişilerin ingilizce ders vermeye cüret etmesi....ve işin kötü yanı biliçsiz velilerin bu yalanlara kanması.... o zman ben de Amerikan Kültürü ve Edebiyatı öğrencisiyim gidiyim sırf ilkolul öğrencisi diye bir veliyi kazıklıyım matematik dersi veriyim.... Burada önemli olan ingilizcenin kolay ya da zor olması değil olay öğretme sistemi... oh ya ne güzel iş bu ben 20 yılımı ingilizceye veriyim adam yok bilmem ne mezunu ya da öğrencisi hayatında ingilizceyle karşılaşalı daha 1 yıl olmuş belkide gelsin ingizce desi versin veliler de bu konuda ona yardımcı olsun..... :eek:lmaz::enbuyukkk:

2. 28 Ağustos 2010
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.644
    Ödül Puanları:
    463
    çok haklısında neden bu başlığı açtın anlamadım, ders mi veriyosun, yoksa dertleşmek mi amacınbilmiyorumkismile

4. 28 Ağustos 2010
  5. aybuqe

aybuqe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    :bbo:belli bi amacım yok ders veriyorum ama amacım bu değil artık insanlar bilinçlensin herşey bu kadar basit olmamalı sonra çocuğuma ders aldırdım ama işe yaramadı diyorlar...

6. 28 Ağustos 2010
  7. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bi ara bende ihtiyacı olan birine ücretsiz olarak matematik dersi verdim. matematik mezunu değilim sadece sayısalcıydım matematiğim ondan iyidir. ve ders verdiğim kişi öss de sadece 3 soru kaçırdı. bu bi tarafa tabi de ben şahsen çocuğuma ders verdirmek istesem gider bi kurs ararım. öyle el ilanıyla olacak iş değil bu. İstanbul gibi yerde hırlı mıdır, hırsız mıdır, kimdir nerden bileceğim?

8. 1 Eylül 2010
  9. aybuqe

aybuqe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    işte bu da ayrı bir forum konusu olur ....doğru güvenmek zor iş ama çok zor bişi değil araştırmak birkaç güvenilr referans istersiniz olur biter.. ama sorun şu kurslar hiç bir zaman okul deerslerine özel ders kadar yardımcı olamaz... çünkü orada okulla paralel gitmez kurslara boşuna para vermeyin.... ha okul kursu derseniz evet ona bir lafım yok... ama yine de özel dersin yeri ayrı bence..

10. 1 Eylül 2010
  11. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.116
    Ödül Puanları:
    463
    iyi de Matematikle İngilizce aynı şey değil ki.. şahsen ben çocuğuma ders aldıracak olsam, İngilizce bölümünden mezun olan biri yerine, bizzat Amerika veya İngilterede yaşamış birinden aldıırım,ne mezunu olursa olsun..bunun cüret etmekle alakası yok.. Sonuçta okullarda 6-7 sene ingilizce öğretmenlerinden alıyoruz bu dersi.. hangimiz liseyi bir Ingilizle sorunsuz anlaşacak kadar iyi düzey İngilizce ile bitirdik?? her İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, mükemmel konuşuyor diye birşey yok sonuçta.. :nazar:

12. 1 Eylül 2010
  13. azul

azul Muchas Gracias a DİOS..! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Odtü'te İngilizce eğitim verildiği için o şekilde ilan yazıyorlardır,

Ama doğru gerçekten dil eğitimi almış kişileri tercih etmek gerekir,

Ha tabi kursa ayıracak para ve zaman yoksa,güvenlik açısından kurslar tabi ki daha güvenilir,

Sedece veliler değil ki arkadaşım,özel okullarda bile daha kaliteli ve ayrıntılı eğitim almış

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu birini değil de,açıköğretimden mezun birini de tercih
    edebiliyorlar bazı durumlarda,

Onları küçümsediğimden falan değil,yani öğrenciye gerçekten faydası ve bilgi aktarımı

kaliteli olması açısından ilk şık daha mantıklı diye söylüyorum,

Ayrıca Odtüden mezun olup,bölümü farklı olsa da İngilizce öğretmenliği yapanlar da varmış,hem de kadrolu atanan(yanlış hatırlamıyosam),

Biz de burda Kpss nin akıbetini ve atanmayı bekleyelim duralım...:nazar:

Neyse konudan saptım biraz galiba,hayırlısı diyelim buna da napalım
    ...boshayallersmile

Son düzenleme: 1 Eylül 2010
  14. 1 Eylül 2010
  15. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.116
    Ödül Puanları:
    463
    Bir de aynı konuyu 40 farklı yere açmakta ki amacınızı anlayamadım.. sadece dert paylaşmak mı acaba amaç??? :kahve:

16. 1 Eylül 2010
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.644
    Ödül Puanları:
    463
    ay cok sevindim amacı anlamayan bir ben değilmişimsempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
    içerik fırça atar gibi değilde daha bilgilendirmeye yönelik olsa daha faydalı olurdu sanırım

18. 2 Eylül 2010
  19. certur

certur bi kocam bi BeşiktAŞK Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence mankenden oyuncu olmaz diyenler gibi saçma bir önyargılı yaklaşım olmuş.
    ODTÜ mezunu ve Boğaziçi masterim yanısıra pekçok ders verme deneyimim var 16 yaşımdan beri..
    ek olarak 3 yaşımdan beri aktif olarak ingilizce konuşuyorum aana dilimden hiçbir farkı yoktur, kaliteli bir öğretmenim, daha henüz dil öğretemediğim kimse olmadı...
    tahminen okulda akademik dil öğrenen öğretmenlik bölümü mezunu pekçok arkadaştan daha iyi ve daha akıcı bir ingilizceye sahip olup sizin de iş sıkıntısı içerisinde böyle bir başlık açtığınızı düşünüyorum...