ingilizce özel ders sadece gerçekten bölümü ingilizceyle alakalı olandan alınır....

Konusu 'Lise' forumundadır ve aybuqe tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : aybuqe
  1. aybuqe

aybuqe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    özellikle son zamanlarda insanlarımımız para kazanmak amacıyla boyundan büyük işlere kalkışıyorlar...nereye gitseniz aynı aynı yazı "ODTÜ fizik bölümü öğrencisinden ingilizce ders verilir ya da Hacettepe matematik, mühendislik bölümü öğrencisinden ingilizce ders verilir " Sorun okul değil şu: Bu işin eğitimini yapmış kişilerin değilde başka bir dalda eğitim almış kişilerin ingilizce ders vermeye cüret etmesi....ve işin kötü yanı biliçsiz velilerin bu yalanlara kanması.... o zman ben de Amerikan Kültürü ve Edebiyatı öğrencisiyim gidiyim sırf ilkolul öğrencisi diye bir veliyi kazıklıyım matematik dersi veriyim.... Burada önemli olan ingilizcenin kolay ya da zor olması değil olay öğretme sistemi... oh ya ne güzel iş bu ben 20 yılımı ingilizceye veriyim adam yok bilmem ne mezunu ya da öğrencisi hayatında ingilizceyle karşılaşalı daha 1 yıl olmuş belkide gelsin ingizce desi versin veliler de bu konuda ona yardımcı olsun..... ohaoldumsmile

2. 28 Ağustos 2010
  3. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    maalesef ki öyle...
    okul ismi bunda büyük bir rol oynuyor.
    evet belki bu kişiler bölümlerini ingilizce olarak okuyabilirler ancak bu başka bir şey bir dili öğretmek bambaşka bir şey.
    ne yazık ki veliler bunun farkında değil.

4. 1 Eylül 2010
  5. aybuqe

aybuqe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ama artık farkında olmalılar :eek:lmaz:

6. 1 Eylül 2010
  7. arim

arim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    tabi ki ingilizce öğretmek o bölümü okuyanların hakkı belki ama hakla da olmuyor
    ben sadece okulun ingilizce bilmeye yettiğine innamıyorum
    mutlaka yurt dışında bi süre kalınmalı yoka sadece teoride kalıyor

lisede yabancı dildeydim bir yıl
    çevremdeki herkese göre çok iyi biliyorum ama sadece biliyorum konuşamam öyle bilirim sadece

o dönem ingilizce öğretmenimiz anlatmıştı
    yurt dışından gelen yabancı konuklarla anlaşılanilmesi için ingilizce öğretmenleri -kendisi olduğunu sanmıyorum-götürülmüş ama malesef ki o iki grup arasındaki iletişimi de başka tercümanlar sağlamış

asla genelleme yapmıyorum ama biraz da dilin doğuş yerinde pratik yapılmalı bence

Son düzenleme: 1 Eylül 2010
  8. 1 Eylül 2010
  9. inci_tanesi

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    evet arim o konuda haklısın
    bizler ülkemizde ne derece yabancı dil öğrenirsek öğrenelim bu iş için yurtdışına çıkmak şart
    ve şu da var
    ingilizce veya başka bir dil her zaman nankördür ve kullanılmadığı sürece unutulu
    r...

10. 2 Eylül 2010
  11. arim

arim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    aynen konuşulmadıkça unutulduğunu da düşünürsek ,sürekli pratik şart yoksa hangi bölüm ,hangi üniv olursa olsun işe yaramıyor:CüvCüv::CüvCüv:

12. 2 Eylül 2010
  13. nurrose

nurrose ........... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

Çok yanlış düşünüyosun ,hepsinin aksini idddia ediyorum.İyi ingilizce bilenler sadece ingilizce öğretmenliği (ya da buna benzer bi eğitim) okuyanlar değildir.İyi ingilizce bilen (grammer,okuma yazma dinleme anlama)herkes ingilizce öğretebilir.Aynı şekilde fizik okuyan da eğer biliyorsa matematik anlatabilir.Üniversite kazanıp okuyabilen birisi de hemen hemen tüm ilkokul düzeyindeki dersler konusunda öğrenciye öğretmenlik yapabilir.

14. 2 Eylül 2010
  15. inci_tanesi

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203

bilmek ayrı öğretmek ayrı bir şey
    ilk önce bu ikisi arasındaki farkı kavramamız gerek

16. 2 Eylül 2010
  17. inci_tanesi

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    ingilizce, matematik veya başka bir alan... bunları çok iyi bilebilirsin ama öğretmek çok farklı sevgili nurrose. senelerce okursun, profesör bile olursun ama iş öğretmeye gelince orada duracaksın. ben bunda çok iyiyim ben şu konuyu süper biliyorum diyen herkes öğretmenlik yapmaya kalksaydı yanmıştık.

18. 2 Eylül 2010
  19. nurrose

nurrose ........... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Peki her öğretmenlik yapan herşeyi çok iyi mi biliyo??Benim düşüncelerim bunlar.Öğretmen olan da normal bölüm okuyan da çok fazla kişi var çevremde ,tabi ki bu kişisine göre değişir ama bildiğini öğretebilen sadece öğretmenler değil.Pekala bi mühendis de hem çok iyi bilip hem de çok iyi anlatabilir.

Hele ingilizce konusunda ingilizceyi çok iyi bilen birisi gayet güzel anlatabilir.Öğrenme konusuna gelince ise yaabncıyla birebir dialog kurulmazsa ,en ala öğretmen de öğretse sadece bildiğiyle kalır asla konuşamaz.

Son düzenleme: 2 Eylül 2010
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.