ingilizce özel ders sadece gerçekten bölümü ingilizceyle alakalı olandan alınır....

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve aybuqe tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : aybuqe
  1. aybuqe

aybuqe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    özellikle son zamanlarda insanlarımımız para kazanmak amacıyla boyundan büyük işlere kalkışıyorlar...nereye gitseniz aynı aynı yazı "ODTÜ fizik bölümü öğrencisinden ingilizce ders verilir ya da Hacettepe matematik, mühendislik bölümü öğrencisinden ingilizce ders verilir " Sorun okul değil şu: Bu işin eğitimini yapmış kişilerin değilde başka bir dalda eğitim almış kişilerin ingilizce ders vermeye cüret etmesi....ve işin kötü yanı biliçsiz velilerin bu yalanlara kanması.... o zman ben de Amerikan Kültürü ve Edebiyatı öğrencisiyim gidiyim sırf ilkolul öğrencisi diye bir veliyi kazıklıyım matematik dersi veriyim.... Burada önemli olan ingilizcenin kolay ya da zor olması değil olay öğretme sistemi... oh ya ne güzel iş bu ben 20 yılımı ingilizceye veriyim adam yok bilmem ne mezunu ya da öğrencisi hayatında ingilizceyle karşılaşalı daha 1 yıl olmuş belkide gelsin ingizce desi versin veliler de bu konuda ona yardımcı olsun..... ohaoldumsmile

2. 28 Ağustos 2010
  3. merveuzun

merveuzun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sana canı gönülden katılıyorum , ama suç onlarda değil onlara para verenlerde bence , gerçekten bir eğitimci olmayana niye para veriyorlar ki

4. 29 Ağustos 2010
  5. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    sadece çok iyi seviyede ingilizce bilmek yetmez.. pedagojik yeterlilik şarttır..

naçizane..

6. 15 Kasım 2010
  7. cemreeylul

cemreeylul j'attends avec patience. Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım şimdi kızıcaksın ama, ilkokul öğrencisine toplama çıkartma öğreticek insanın integral diferansiyel analiz mantık olasılık bilmesine hiç gerek yok. bu kazıklamak değildir ki.veya sbs öğrencisine there is / there are farkı anlatmak için gidip üniversitede shakespeare falan okumaya gerek yok, ben şuana kadar hiç bi öğrencime exaggeration, pun, metaphor, symbol, motif anlatmadım mesela, çünkü buna ihtiyacı yoktu. bu yüzden bilip bilmemem onun için bişey değiştirmez ki.

8. 16 Kasım 2010
  9. tourmaline

tourmaline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    148
    senin dediğin mankenden oyuncu olmaz lafıyla aynı manaya geliyor..
    katılmıyorum bence yeteneği olan herkes her işi yapabilir, önemli olan hakkını verebilmek,o dersi verecek nitelikte olan herkes o dersi verebilir..pedagojik eğitim alanların ne kadarı aldığı eğitimde uzmandır ki o da ayrı bir konu, ya da o formasyon dediğimiz olay insanı ne kadar o konuda uzman yapıyor..
    insan psikolojisinden anlamak yeterli bence..
    ayrıca arz talep meselesi..insanların itüye odtüye girebilmeyi başarmış, ordaki zorlu eğitim süreçlerinden geçmiş insanlardan ders almayı istemeleri normal, çünkü zaten ders alanların da hedefleri o okullara girebilmek..bir itü, bir odtü mezunuyla türkiyenin bilmem neresindeki üniversite eğitimi elbetteki bir değil , zaten puanları da bir değil..
    dersi alan kişi de ilk dersten sonra hocayı beğenmezse bir daha gitmez olur biter..burda kazıklama söz konusu değil bence..o üniversitelerde okuyanlar ingilizce olayını zaten aşmış durumdalar , kendi derslerini de ingilizce görüyorlar,yurtdışlarına sık sık gidiyorlar, çeşitli projeler vs..sunumlar için..ödevlerini,sunumlarını,projelerini ingilizce hazırlıyorlar, tüm kitapları ingilizce..sizden daha iyi ingilizce biliyor olabilirler ve büyük olasılıkla da bu böyledir çoğu zaman ,bunu kabul etmek gerek..

nacizane görüşümdür..

Son düzenleme: 16 Kasım 2010
  10. 21 Kasım 2010
  11. cemreeylul

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    bu bölüme kesinlikle katılıyorum
    malesef ülkemzdeki ingilizce öğretmenleri sadece gramer billiyo ve sadece okulda ders anlatmk için kullanıyolar ingilizceyi, belli konuların kelimlerin dışına çıkamıyolar
    üniversite öğrencisi, sürekli aktif biçimde kullanıyo, hocalarının çoğu yabancı dersler ingilizce.
    muhtemelen çok tepki alıcak bu mesajım ama merak etmeyin ben inglzce eğitm yapan bi okuldan değilim, zaten ingiltereden 15 yaşımda geldim, lisedeki ingilizce öğretmenime oturup ders anlattığımı çok bilirim ama. ve kenar mahalle okulunda da değildim yani deutsche schule istanbul mezunuyum, ordaki öğretmen bile o haldeydi.

12. 25 Kasım 2010
  13. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Anladığım kadarı ile ingiliz dili ve edebiyatı okumuşsunuz. Ben de o bölümde okuyorum. Ben de kendi nacizane fikrimce bu bölümü okuyanların lisede öğretmen olmasına karşıyım. Üniversitede kafa patlat öğretmen ol öğrendiklerinin %80-90'ını kullanma. Gereksiz bence...

14. 25 Kasım 2010
  15. cemreeylul

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    yok ben resim mezunuyum :KK66: ama dil edebiyat mezunlarından iyiyim bu konuda. bencede öğretmen olmak saçma, oraya tıkılıp afedersiniz kıytırık bi müfredatla sınırlandırıyolar kendilerini, bildiklerini unutuyolar ve kendilerini köreltiyolar, sonra ingilizceyi aktif kullananlar tercih edildiğinde söyleniyolar.:KK37::KK37: bu bölümle alakalı değil insanın kendisini geliştirmesiyle alakalı, ve boyundan büyük işlere kalkışmamasıyla alakalı, eline yüzüne bulaştırıcak olanlar tabi ki kalkışmasında, bazıları öyle diye bi genellemeye gerek yok. siz mezun olunca ne yapmayı düşünüyosunuz?

16. 25 Kasım 2010
  17. cemreeylul

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    yok ben resim mezunuyum :KK66: ama dil edebiyat mezunlarından iyiyim bu konuda. bencede öğretmen olmak saçma, oraya tıkılıp afedersiniz kıytırık bi müfredatla sınırlandırıyolar kendilerini, bildiklerini unutuyolar ve kendilerini köreltiyolar, sonra ingilizceyi aktif kullananlar tercih edildiğinde söyleniyolar.:KK37::KK37: bu bölümle alakalı değil insanın kendisini geliştirmesiyle alakalı, ve boyundan büyük işlere kalkışmamasıyla alakalı, eline yüzüne bulaştırıcak olanlar tabi ki kalkışmasında, bazıları öyle diye bi genellemeye gerek yok. siz mezun olunca ne yapmayı düşünüyosunuz?

18. 22 Aralık 2010
  19. lady_take

lady_take Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kesinlikle katılıyorum. çok iyi özetlemişsin canım.

Son düzenleme: 22 Aralık 2010