İngilterede yasayan hamileler

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve BurcuMucizeiihtisam tarafından 5 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : BurcuMucizeiihtisam
  1. BurcuMucizeiihtisam

BurcuMucizeiihtisam bekle Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 6 haftalık hamileyim daha 4 gün önce öğrendim hamile olduğumu idrar testi yaptım çift çizgiyi gördüm:nazar::nazar::nazar::sm_cool:
    Ama henüz bir doktora gidemedim.Cunku burda sistem türkiyedeki gibi değil öönce gp ye kayıt olmak lazımmış falan filan bu durum cok canımı sıkıyo.aslında bir türk dr bulup burda hamileliğim boyunca onunla hareket etmek istiyorum.
    Arkadaşlar benim sizden ricam isteğim benim gibi ingilterede hamilelik süreci geçirmiş olanlar veya şuan hamile olupta ingilterede yasayanlar burada bildiklerimizi paylasalım..
    Nasıl hareket etmemiz gerekiyo hastaneler dr lar konusunda yada ingilterede hizmet veren kendi gittiğiniz veya adını duydugunuz türk kadın doğum uzmanları varmı.ve benim bildiğim kadarıyla burda 9 ay boyunca 2 kez ultrasona sokuyolarmıs bunu yasayan varmı.Türkiyedeki arkadaşlar siz kac kez ultrasona girdiniz 9 ayda lütfen bunları paylasalıma.s.a.s
    Cok endişeliyim bilgiye ihtiyacım var

2. 6 Mayıs 2009
  3. honeycim

honeycim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    burada istediğin zaman ultrasona girebiliyosun.hatta her ay kontrollerde dr seni mutlaka ultrasona sokuyo.bence bir an evvel orada yaşayan türklerle irtibat kur onlar sana yardımcı olur.

4. 6 Mayıs 2009
  5. BurcuMucizeiihtisam

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ayy canım içime su serptin ya valla.kac gündür üzülüp duruyorum ben 6 haftalık oldum dr gidemedim diye.okuyorum netten herkes 9 ayda 2 kez ultrasona giriyosun diye yazıyo cok korktum o yüzden.canım sen ingilterede doğummu yaptın ne kadar oldu yapalı yada şuan hamilemisin tavsiye edebileceğin bi dr hastane varmı.biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirsen cok sevinicem.teşekkür ederim canım

6. 6 Mayıs 2009
  7. BurcuMucizeiihtisam

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    haydi kızlar aranızda baska hamilelik geciren yokmu ingilterede yasayan bilgisi olan varsa paylasalım lütfen

8. 6 Mayıs 2009
  9. BurcuMucizeiihtisam

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlarr benim durumumda olan hiç kimse yokmu hadi birbirimize yardımcı olalım

10. 6 Mayıs 2009
  11. hell

hell Guest

benim eşim ingiliz oda aynı şeyi söyluyordu sadce 2 kere gidiliyormus ulturasyona onların bebege bakış açısı cok farklı anne sutunu bile gereksiz buluyorlar inşallah orda türk bir doktor bulursun canım ben 4 aylık hamileyim 5 kere gitmişimdr dra bebegimi gormek için bence dogru olanda bu her ay takip etmek internetten araştırabilirsin aslında mesela benim kaynamam 6.aya kadar sigara içmiş birada tabi onlara normal gelio bunlar bizi öldürseler yapmayız kültürler çok faklı sana bakacak olan bir ingiliz dr türk dr arasında çopk fark var bence ne yap ne et turk dr bul hemen canım allah saglıcakla kucagına almayı nasıp etsın ..

12. 6 Mayıs 2009
  13. BurcuMucizeiihtisam

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım cok haklısın hersey bana cok ters geliyo burda türk doktor cok aradım netten ama bir tek isim bulamadım endişeliyim

14. 7 Mayıs 2009
  15. BurcuMucizeiihtisam

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    :eek:arkadaslar hadiii bilgilerinize ihtiyacım var

16. 7 Mayıs 2009
  17. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ya canım sen bence yinede ne gerekiyorsa yap çünkü türk dr bulmak belki zaman alır
    bu sürede bebeğinin sağlığının nasıl gittiğini öğrenmen gerekir vakit kaybetme o arada da
    tekrar dr araştırırsın yada türkiyede çalışan ama ingiltere de çalışmış yada uzmanlık yapmış
    bir dr bulursan belki tavsiye almak için arayabilirsin belki bir dr önerebilirler..

18. 7 Mayıs 2009
  19. dalia

dalia Rabbim sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Oncelikle tebrik ederim hayirli olsun canim Allah saglicakla kucagina almayi nasip etsin
    eger gp de kaydin yoksa bir an once kayit yaptir zaten ondan sonra gp seni ne yapman gerektigi konusunda yonlendirecektir
    dedigin dogru bu ulkede 2 veya 3 kez ultrasona giriyorsun ama tabi Allah korusun eger bir sorun gorurlerse daha fazla cagiriyorlar
    ama eger ozel hastaneye gitme imkanin varsa the portland hospitali arayip bilgi alabilirsin
    ingilterede nerede yasiyorsun bilmiyorum ama eger londradaysan sana turk kadin dogumcu onerebilirim