İnsan kendi hakkını istemekten bu kadar aciz olabilir mi?:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve resusitasyon tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

29 Aralık 2009
    Konu Sahibi : resusitasyon
  1. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    off kızlarr herşey üst üste gelmek zorunda mı ?? yada bana mı öyle geliyor bilmiyorum.bir ay önce işten çıkarıldım,iş yerim kötü durumda,ben gibi bir kaç kişi daha işinden ayrıldı.tazminatım için patron bayramdan sonra konuşuruz dedi sonra bir ara gittim bu sefer mal iadeleri falan vardı konuyu açamadım konuşamadık daha doğrusu..şimdi bir ay oluyor ve ben tazminatımı alamadım.para konusunda konuşmayıda hiç beceremem bu benim hakkım biliyorum ama ne kadar zor geliyor anlatamam.diğer yandan evdekilerle tartışıyorum bu yüzden..daral geldi iyice bugünse hepten koptum yaa:sinifsinif: ben ki iş hayatımda çok atılgan ve girişken biri ama gel görelim kendi hakkımı almaktan aciz biriyim ve bu yüzden iyice sinirlerim yıprandı.heleki şu dönemde.işsizlik ve evde oturmak cabasımafoldumben ben gibi olanınız var mı yada var mıydıı?? bi akıl lütfennn!

2. 29 Aralık 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    eğer ki patron seni işten çıkardı ise ,iş kanunun hangi maddisine gör eçıkardığı önemli.yani her maddede tazminat alamazsın...kısacası kusurlu isen tazminat alamazsın..ayrıca seni işten çıkarması için noter onaylı ihtarname göndermesi lazım.bunu yaptı mı?yada oradaki olumsuzluklar yüzünden sen işten çıkıyorsan ,mesela paranı alamama,sarkıntılık ,yada maaşının geç yatması gibi yine sen noter onaylı ihtarname gönderirisin ,ve tazminatını istersin..bu işler böyle olur..öyle ben seni çıkartıyorum diyip hiçbişi imzalatmadan olmaz..umarım ,tüm alacaklarımı aldım diye bişi imzalamamışsındır .eğerki imzaladı isen sen o paranın üstüne 1 bardak soğuk su iç..

4. 29 Aralık 2009
  5. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    işyerimin küçülmesi sebebiyle işten çıkarıldım,patron zor durumdaydı.kendisi bu sebeple çıakrdı ama tabi ibraneme falan imzalamadım..gel konuşalım falan demişti ama en son gittiğimde ben iş yerine gittim o çıktı işi varmış:KK43: işten çıktıktan sonrada zor geliyor bu tür şeyler..nesi zor diyebilirsiniz ama bu konuda sanırım pasif biriyim.yani söz konusu kendi haklarım olunca..

6. 29 Aralık 2009
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

:) işi vardı çıktı hı

bastır hakkını al . bi daha gidip direk konuya girmelisin akannehir

8. 29 Aralık 2009
  9. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    sahte canım ibraname imzalamış olsan bile onun bazı şartları var tüm şartlar gerçekleşmediyse eğer ibranameyi kabul etmiyor Yargıtay

senin yapacağın patronunla konuşmak ama baktın olmuyor bir avukatla görüş eğer durumun müsait değilse bulunduğun yerdeki baronun adli yardım kuruluna başvur avukat versinler sana

o senin adına ihtarname çeksin hem böylece belirli alacakların için temerrüdün başlamış olur kıdem ve ihbar için zaten seni çıkardıkları tarihten başlar eğer ihtara rağmen paran yatmazsa davanı açarsın canım işçi olduğun için kazanma şansın %90

nesrincim işveren çoğu şeyi belgeye bağlamayı beceremediği için haklı nedeni bile kanıtlamakta çok zorlanıyor yazılı bildirim yoksa bile arkadaşla aynı zamanda çıkarılan bir kişi işten atıldı diye şahitlik yapsa yeter benim bir iki müvekkilin başına geldi kendileri ayrıldıkları halde belgelenmediği için kıdem ihbarı ödediler sadece şahitle o yüzden işçiyseniz hakkınızı aramaktan kokrmayın şahitle herşeyi ispatlarsınız mahkemeler de sizin lehinize yorum yapar

10. 29 Aralık 2009
  11. sulu_goz

sulu_goz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya vaki tkaybetme deirm ben günümüzde bir günde yasalar değişiyor ya tanzimatı isteme süren dolarsa bu konuda pek bi bilgim yok ama en kısa sürede bu sorununu çöz hakkını kimsede bırakma. eğer sen böyle yaparsan patronun daha çok insan güder. hakkını ara kardeşim sonunda ölüm yok

12. 29 Aralık 2009
  13. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için,bilmediğim bazı konularda da bilgilenmiş oldum sayenizde.en kısa sürede sonuca ulaşmak istiyorum.
    ayrıca diğer arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim konuyla ilgilendikleri çin,en azından desteğinizi görmek kendimi daha iyi hissetmeme sebep oldu.bunun içinde ayrıca sağolun..en kısa sürede hatta yarın görüşücem kısmetse...herşey gönlünüzce olsun canlarımma.s.

14. 29 Aralık 2009
  15. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sen ne kadar zamandır çalışıyorsun orada
    ssk falan varmı

16. 29 Aralık 2009
  17. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.090
    Ödül Puanları:
    488

okuldan mezun oldukdan sonra dogru düzgün bi iş bulamayıp sigortacıda ki işe girmiştim.
    maaş idare ederdi. ama işsizlikten iyidir dedim.
    işi batırdılar 2 kardeştiler...
    diğer kardeş kactı gitti şehir dışına diğeride bir gün geldi.
    işimize son verdi. maaşımız kalmıştı bir hafta sonra gelin ödeyeyim dedi.
    (alacaklı gelen cok , bide haciz geldi )
    tamam dedik... 1 hafta sonra gittim. Maaşımı ödemedi. 1 hafta sonraya devretti :mymeka:
    o gün oraya gittiğim gün üst katta bi yerde iş buldum orda başladım hemen.
    arada gidip geliodum paramın kaldıgı yere. adam ya yoktu yada yarın diyip duruodu...
    dayanamadım gına geldi gidip gelmekten.
    bi arkadaşım vardı ona söyledim ver onun numarasını babanmışım gibi arıyayım dedi.
    bana bırak gerisini dedi. tamam dedim verdim noyu
    aradan 1 saat gecti gecmedi. arkadaşım aradıki paran hazır evladım git al diye :lepi:
    allah dedimmmm. süpersin dedim....
    gittim hemen catır catır verdi paramı? babana selamlarımı ilet diyo kaydirigubbakcemile3
    olar dedim :icecream:
    gittik bi güzel yemek yemiştik bi kısmına delikafadulden

böyle yapmayı dene bi emin ol işe yarar :1hug:

18. 29 Aralık 2009
  19. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    tam 3 yıl 6 ay çalıştım..ssk m evet vardı işten çıktığım güne kadar,ayrıca taki pederdim sürekli zaten..