İnsanı Öldürmek...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Kuzey tarafından 2 Aralık 2008 başlatılmıştır.

2 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Kuzey
  1. Kuzey

Kuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    İnsanı öldürmek...​

Bir insanı öldürmek sadece onun yaşamına son vererek olmaz o insanın kendisine güvenini yitirterek moralini bozarak motivasyonunu kaybetmesine sebep olarakta bir insanı öldürebilirsiniz. Çoğu zamanda öldürdüğünüzü farketmeden bir insanın yaşamına son verebilirsiniz. Önemli olan onun ruhen yıkımına sebep olmaktır bunu kötü niyetle de yapmazsınız .Eşimiz olsun çocuğumuz olsun en yakın arkadaşımız olsun o insanın ruhunu öldürmek yaşam enerjisini bitirmek onu ruhen öldürecektir. Çocukluk çağlarından itibaren bir insanın yaptıklarını hor görmek onu aşağılamak sen yapamazsın demek yaptıklarında kusurlar bulmak kişiliği ile oynamak insanlar arasında küçük düşürmek ben beceriksiz aptalın biriyim diye düşünmesine sebep olmak bir insanı öldürmese de sakat bırakmaya yeterli olacaktır.

O insan istediği kadar bunların aksini savunmaya kalksın ruhunu toparlayıp ayakta durmaya çalışsın artık bunu çok zor başarır, ruhen sakatlanmış örselenmiş bir insan olarak yaşamına devam eder insanı yaralamak kolay ama onun yaralarını sarmak çok daha zordur. Bu yüzden hiçbir insanı yaralamamaya gayret etmeliyiz biz yaralıysak eğer geçmişten gelen yaralarımız hala kanıyorsa başka insanları da fark etmeden yaralarız. Bu nedenle önce kendi yaralarımızı sarmaya çalışmalı arkasından yaralı olan insanların yaralarını iyileştirmeye çalışmalı, onlara destek olmalı özgüvenlerini yükseltmeye motivasyonlarını arttırmaya gayret etmeli , bunların hiçbirini yapamıyorsak hiç olmazsa onların yanında olmalı dertlerine ortak olmalıyız.

Ancak böyle yaptığımızda onlarda yaşama bağlanacak kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissedecek kendilerinden hoşnut olacaklardır.

Uzm.Dr. R.Sabri YURDAKUL

2. 2 Aralık 2008
  3. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben buna ruhun bitişi yaşarken ölmek diyorum ve bence ruhsal bitiş çok derin olursa insanı bedensel bitişe götürüyor yani intihara..uzun süren bunalımların sonu bu yüzden intiharla sonuçlanabiliyor diye düşünüyorum..

4. 2 Aralık 2008
  5. Bxoxgxuxrtlennn

Bxoxgxuxrtlennn En güzel hediyem... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar dogru bi yazi.bu tür yaralar iylesmiyo malesef.her an canini yakiso insanin.......

6. 2 Aralık 2008
  7. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    oğlumu büyütürken bunların hepsine sadık kaldım kalmaya büyük çaba sarfettim....

fiziksel şiddet kadar hatta daha fazlasıyla psikolojik şiddetin varlığı maalesef kalıcı travmalara sebep oluyor...

sağlıklı toplum istiyorsak "kendimize uygulanmasını istemediğimiz şeyleri başkasına uygulamamalıyız"

a.s.

8. 2 Aralık 2008
  9. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    ben yasiyorum bunu su anda..
    ve evet yaram var hala..
    hala kendime olmayan bi güvensizligim..
    söylenenler cikmiyor iste akildan..
    cok derin bir yara bu...

10. 2 Aralık 2008
  11. EU1

EU1 Guest

Yazıya tamamen katılıyorum ...a.s
    Bence ruhen bir insanın ölmesi , fiziksel olarak ölmesinden çok daha kötü...

12. 2 Aralık 2008
  13. Elis

Elis Guest

yasarken olen ,o kadar insan var ki:nazar:

14. 2 Aralık 2008
  15. hasar

hasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çocuklarımı büyütürken ruhen sağlıklı olmalarına özen gösteriyorum ve çaba harcıyorum ama hepimiz insanız söylemeyi istemediğimiz şeyleri bir anda söyleyiveriyoruz onların piskolojisini düşünmeden

16. 2 Aralık 2008
  17. hasar

hasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaşarken ölenlerden biri de benimdir herhalde

18. 2 Aralık 2008
  19. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

Demek ki kim olursa olsun, onun dertlerini saygı ile okuyup saygı ile cevaplar verip motive edeceğiz. Yaralanmış GÖNÜLLERİ, kanatmadan elbirliği ile tedavi edeceğiz.

Hepinize sevgilerimlea.s.